reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od cieżarówek

kasia a bierzesz żelazo w ciąży?? bo ja zauważyłam ze wszytskie moje koleżanki i szwagierka które biorą żelazo rodzą dzieci powyżej 4kg, a kumpela która nie brała tylko 3100. Ważne zeby był zdrowy a mój M. mówi że duży za tata bedzie:-) i że razem na siłkę bedą chodzić :-D
 
reklama
tak biore zelazo i powiem ci ze zaszokowala mnie waga twojego malca :-p
no ale okaze sie dokladnie ile nasze malce waza jak sie urodza bo wiadomo ze czasami usg tez szfankuje i ja tez bede miec moja przed swietami bo cc mam na 20.12 ustalone:-)
 
kasia no to fajnie Ty juz wiesz ze na święta bedziecie razem a ja caly czas czekam:-) w poniedzialek mam znowu wizyte u ginki moze juz ostatnią. zobaczymy. Ja mialam żelazo brać 2 razy dziennie ale biore tylko wieczorem bo jak rano bralam to źle sie czułam i tak wyniki mam wzorowe:-D
Dzisiaj mialam takiego powera że cale mieszkanie posprzatałam i obiad juz mam ugotowany teraz czekam za moim M.
 
Mysle, ze wielkosc dziecka nie zalezy od zelaza... Bardziej od genow. Nie bralam zwykle zelaza w ciazy, a dzieci jak granaty. Teraz biore, w sumie nie samo zelazo a multivitaminy w ktorych jest 14mg zelaza.
 
Też myślę, że waga dzieci to raczej geny.... tyle się mówi, że przy braniu witamin dla ciężarnych noworodki są wyjątkowo duże, a ja biorę i witaminy (od początku) i żelazo drugi miesiąc, a moja córcia ma około 3kg. I tak łądnie podgoniła, bo w 34 tc miała tylko 1 800g
 
Witajcie dziewczęta :-)

Nie wazne duze czy mniejsze byle zdrowe:-) a później mamusia dokarmi.

Ja dzis byłam na pobraniu krwi na wyniki, wyniki w piątek i chyba do lekarza, chciałabym żeby przed świętami zrobiła mi jeszcze USG mam nadzieje że uda mi sie go przekonać.
Chyba mam pierwsze zachcianki, wczoraj miałam straszna ochotę na pizze, chociaż nie jadam takich rzeczy to obiecałam sobie ze kupie, a co tam kobiecie w ciaży sie należy.
Trzymajcie sie
 
Ostatnia edycja:
Kasiaa, powiem Ci, ze moj znajomy pediatra twierdzil ze dzieci z nizsza waga lepiej "sie chowaja" - szybciej przybieraja i sa zdrowsze, podczas kiedy dzieci duze na starcie, latwiej choruja na schorzenia drog oddechowych, sa jakby mniej zywotne. Nie wiem ile w tym prawdy, moje dzieciaki faktycznie miewaly problemy z oskrzelami, a miewaly i historie astmatyczne.
 
Ja się tylko witam....
jakiś dzis śpiący dzień...wstałam po 11.00 i zaraz mam zamiar znowu sie połozyć....oj ta pogoda.....:confused:

w sobotę mamy usg połówkowe-genetyczne....zaczynam się stresować.....już dziś proszę o kciuki.....
 
reklama
Do góry