reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od cieżarówek

Witam was dziewczyny ja mało sie ostanio udzielam prawie wcale:(
to chyba strach caly czas ktory jest w mojej ciazy .
u mnie juz 17 tydzien zaczal sie w poniedzialek 1 grudnia mam wizyte i mysle czy moja dzidzia zyje czy jest zdrowa ja chyba nigdy nie przestane sie martwic i cieszyc ciaza.
Pozdrawiam was wszystkie i zycze milego dnia
 
reklama
Miśkam - ja tez mam cały czas mokro....a w nocy i nad ranem najgorzej....jak wstaje to prawie po nogach leci....a nie biorę nic dowcipnego....2-3 wkładki na dzień idą...taki chyba nasz urok ;)

Dziewczyny...melduje, ze u nas wszystko ok....przepraszam, że Was zaniedbałam, ale miałam ciężki tydzień....troche musiałam popracować w domu a potem na kilka dni wyjechaliśmy.....

Dzidzia coraz częściej daje znac o sobie....jak chwile odpoczywam, to zaraz czuje ten dotyk od środka...na razie nadal delikatny, ale wiem że jest cała i zdrowa dzięki temu....no teraz wiem, ze to co zaczęłam czuć 16 listopada...to była już dzidzia...bo teraz czuje to samo tylko coraz intensywniej....
no i się bawimy.....jak ma czas ruszania...to ja nacisnę brzuch a maleństwo pyka mnie w tym samym miejscu....coś pięknego....

no i zaczynam mieć z przodu piłeczkę....całkiem ładną i wieczorem całkiem sporą...( bo rano jest znacznie mniejsza, a wieczorem mnie wywala)

buziaki.....

Anetha - kochana moja.....pamiętasz, ze wygralysmy i tak masz myśleć....zaraz poczujesz maleństwo....i się znacznie uspokoisz....a pozatym najgorsze za nami...nie nie ma prawa sie już stać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Karolcia- to super ,że wszystko jest ok, to musi być fantastyczne uczucie poczuć w sobie maleństwo:tak:
EwelinaK- to współczuję świnki jak ja miałam obustronnie w dzieciństwie to nie mogłam nic przełknąć , zdrówka życzę dla małego.
 
Karolcia81 - super uczucie z tymi ruchami, prawda? :-) ja teraz to głównie czuję wypychające się stópki pod żebrami, albo wypiętą pupkę ;-)

Rano byłam u ginki na ostatniej wizycie, no chyba, że Małej nie będzie się spieszyło, to mamy wpaść jeszcze 19 grudnia. Główka dzidzi jest już bardzo nisko. Pomału zaczyna wstawiać się w kanał rodny. Szyjka jeszcze trzyma, ale też powoli zaczyna robić się miękka, a rozwarcie jest na opuszkę palca.
Wszystkie badania i wyniki są bardzo dobre, teraz tylko czekamy na szczęśliwy finał.
Aaaa i jeszcze mam skierowanie na KTG, ale to dopiero mam iść po skończonym 38 tygodniu.
Dziewczyny, jak ja się cieszę, że tak pomyślnie dotrwaliśmy do tej już prawie końcówki ciąży. Nie mogę się już doczekać Córci, ale z drugiej strony boję się jak cholera...

Buziaki w brzuszki
 
heja dziewczynki
a_agala: super ze to juz finish ! zeby mi tak szybko minelo heheh
karolcia : na moim suwaczku 16w zazdroszcze Ci ze czujesz ruchy, u mnie raczej cicho...i to mnie niepokoi
we czwartek wizyta u gina.... prosze o kciukasy !
 
Hej dziewczynki
monisiowata, ja pierwsze ruchy czułam niziutko i porównałabym je do bąbelków :tak: tak jakby mi ktoś bańki mydlane w brzuchu puszczał.
miśkam, ja też mam mokro w gaciach. Myślałam, że jak odstawię luteinę to będzie spokój, ale gdzie tam. Wkładkę zmieniam teraz wprawdzie 3 razy dziennie, a nie 6, ale i tak jest mokro.
 
Anetha, AFP to białko płodowe Alfa (Alfa-fetoproteina). Jest to badanie ( wykonywane między 16 a 18 tyg. ciąży ) wykonywane w kierunku poważnych wad wrodzonych płodu. Wynik masz dobry, ale lekarzem nie jestem.

Monisiowata, na czucie ruchów masz jeszcze czas. Nie każda kobieta jest szczęściarą i czuje je wcześnie. Mówi się, że pierwsze ruchy winny się pojawić między 20, a 22 tygodniem, ale to też nie reguła. Nie bój żaby, doczekasz się ruchów:tak:

Karolcia, bardzo się cieszę, że wszystko ok!

Miśkam, spokojnie. W ciąży ilość śluzu się zwiększa i jest to norma. Dodatkowo piszesz, że bierzesz czopki, co wzmaga wydzielinę...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry