reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wieści od cieżarówek

Karolcia, zajefajnie! Wyglada na to, ze szef Cie zrozumie. Bajka!
A_gala te niebiesko-biale spioszki sa cudne!! No, Twoj malz sie popisal!
Cati, Ela pieknie rosnie i ma sliczny usmiech. Zwroc uwage jak lapie piers, czy lapie sam sutek czy glebiej. No i moze w pierwszej chwili "zagryza" - czasem dzieci tak robia, ze po zlapani piersi zaciskaja dziasla (ja piernicze taka zachete
wink2.gif
) i wtedy boli. Az ma sie ochote wyrwac piers z buzi dziecka. Jesli masz drazliwe brodawki, smaruj je wlasnym pokarmem - jesli to podraznienie, pomoze. Zobacz, czy nie sa spierzchniete - tez sie zdarza.
 
reklama
kochane...czy mogę?


tak, tak...to ja...udało się...teraz czeka nas cięzka droga, żeby dotrwać do końca I trymestru, a potem dalej i dalej....

:-):-):-):-):-):-):-) GRATULUJĘ KOCHANA!!!!!!!!!!!!!!!! (ta co zrobila tes 5 dni przed @ i uznala że cykl znów poszedl na straty...)
Cieszę się ogromnie i kibicuję ci do sameeeego końca.. kiedy to będzie? kwiecień, maj???
Ale będzie piękny żółwik!

Mamuśki, w Tesco jest fajna promocja -30% na wszystkie ubranka. Są to naprawdę dobrej jakości rzeczy. Byliśmy wczoraj i się troszkę obkupiliśmy, a właściwie naszą niunię ;-) A mężowi jak się podobało, pierwszy raz był na dzieciowych zakupach, sam wybrał te niebiesko białe śpiochy, czapeczkę i bodziaki :-)
a_gala śliczne! fajnie że twoj mąż polubił zakupy dla malej! U mnie to raczej niemożliwe...:sorry:
tez zdecydowalam, że kupię kilka sztuk newborn (nawet nie 56, bo 56 ktore mam wcale nie jest mniejsze do 62:crazy:) nawet jak wyrosnie po 2 tygodniach to będzie wygodniej dla nas obojga

zjola, wiiiiiiiiiitaj! wkoncu jestes!

Cati, ucz się ucz... chociaz nie wiem jak się wyrobisz niedospana.
Ela cudna!

Dzis odebralam wynik na przeciwciala Rh, negatywny :-D i wieczorkiem lecę do mojego ginka, ma mi dac zastrzyk z immunoglobiny:confused2: mam nadzieję, że nie boli.
Swoję drogą, zastanawialam sie po co mi ta immunoglobina w 28tc skoro wiem ze w Polsce podaje się ją dopiero po porodzie jak dziecko ma Rh+, poszperalam po necie jak zwykle i znalazłam taki tekst:
"W krajach zachodnich immunoglobulinę anty-D dostają zapobiegawczo wszystkie Rh ujemne kobiety w 28. tygodniu ciąży. W Polsce nie robi się tego ze względów ekonomicznych."

Posmialam się trochę, bo w jakim ja kraju zachodnim.. potem pomyslalam jak bardzo bronimy sposobu prowadzenia ciąży w Polsce zwlaszcza slysząc jak to się dzieje w krajach skandynawskich albo na Wyspach, a okazuje się, że inaczej wcale nie oznacza gorzej.
kłaczek dostaje clexane, a w Polsce pewnie nikt by o tym nie wspomniał, no i jak się okazuje nikt nie oszczędza na immunoglobinie

Pozdrowienia dla wszystkich!
 
Cati kup sobie specjalne nakladki silikonowe na sutki mi pomogly i to bardzo np avent matko jak ja sobie przypomne ten bol sutkow uuuuuu masakra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!spokojnie z czasem to sie unormuje najgorszy jest 1 miesiac :-)
dziewczynki ale Wam mkna te suwaczki szok normalnie
klaczek juz po polowie Ilonka zaraz rodzi:szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok::szok:jejku ale nie dlugo bedzie wysyp dzieciaczkow czekam z niecierpliwosicia :-)
szkoda ze u nas nie ma tesco :-( zawsze fajne rzeczy tam sa :-)
 
Ostatnia edycja:
karolcia- super:) gratuluje:)
zjola- witaj po urlopie
a_gala- ciuszki superowe.W Tesco często mozna znalesc cos fajnego i nie drogiego.
Cati- ale slodka Twoja Ela.Niech zdrowo rośnie malutka.
co do karmienia to ja ci nie pomoge o ja nie karmilam i teraz tez nie zamierzam.
Butelki i mleko juz czeka na maja niunie.
Emy - no jak widac co kraj to co innego.Mam nadzieje ze nie bedzie bolalo.
A u mnie strach strach i jeszcze raz strach.coraz bardziej sie boje.oy do sroedy i niech juz powie
mi czy cc czy bedzie wywolywal i mam nadzieje ze w najlizszym tygodniu bede tulic moja malutka do serca.
juz nie moge sie doczekac a mala jeszcze strasznie sie wierci a ja mam wizje ze ona wlaczy z ta pepowina
no ale do srody juz niedlugo chyba dam rade.
Pogoda sie popsula.
jutro musze jechac kupic Tymkowi kapcie do przedszkola.
pozdrawiam brzuchatki
 
kochane...czy mogę?


tak, tak...to ja...udało się...teraz czeka nas cięzka droga, żeby dotrwać do końca I trymestru, a potem dalej i dalej....

Wyć mi się chce ... ze SZCZĘŚCIA !!! :laugh2::laugh2::laugh2: Trzymam kciuki! Oooo tak mocno!


Agniesia82 - super, że jesteś :tak:
Mam pytanie do bardziej doswiadczonych Mamus - czy Was tez bolaly sutki przez pierwsze tygodnie przy kazdym karmieniu? U mnie piersi sa caly czas straznie wrazliwe i pobolewaja przy kazdym dotyku. Natomiast jak Ela zaczyna ssac to ten pierwszy moment jest tak bolesny, ze trudno wytrzymac. Czy to sie ma szanse poprawic?
Cati - niestety, ja po ścianach chodziłam, butelki stały w zasięgu oka, A. mnie trzymał od tyłu bo przystawić Ady nie chciałam tak bolało, przystawiałam i wyłam z bólu, a łzy leciały ciurkiem, przetrzymaj, do 2 tygodni wszystko się ustabilizuje i potem to już bajka. Smaruj bepanthenem, purelan, a najlepsze własne mleko, wyciśnij sobie i tym mlekiem smaruj cycek. To, że boli niekoniecznie musi być błędem w przystawianiu, bo u mnie np. inaczej się nie dało, bo sutek za duży był do tej małej buzinki, więc nie było już mowy żeby Ada jeszcze otoczkę chwyciła.
Acha Cati ja miałam do krwi zranione, więc jakby co nie panikować, tylko przystawiać, będzie ok.
 
Ostatnia edycja:
kurde ja to już mam jobla z tymi rozmiarami :( większość mam na 62, mam tylko kilka rzeczy ( może 2-3 lub 4) na 56. Mała różnica jest międyz nimi. Rozmawiałam z koleżanką, któa rodziła 1.5 miesiąca temu i mówi że w pierwszym tygodniu dokupowała rozmiar 56, bo wsi za duże było. Odwiedziłam w szpitalu ciocię, która rodziła w piątek i jej mała wydała mi się taką kruszynką... tak dawno nie widziałam noworodka z bliska... ehhh... najwyżej będę słała siostrę po zakupy jak Mały się króciutki urodzi :) a większe ciuszki się przydadzą na później :)
 
Karolciu81 bardzo, bardzo się cieszę. Trzymam kciuki mocno. Moj szef z drugiej pracy też przechodził to co my, jej jak dobrze mnie rozumiał... Jaka strategia, ile clexane bierzesz?
Cati córeczka śliczna. Sutki bolały, oj bolały.. Miałam zdarte aż do krwi i mnie uratowały nakładki, jak tylko się podgoiły sutki to nakładki zdejmowałam, bo czytałam, ze malutek może źle się nauczyć ssać, ale u mnie nie było problemy. Za to teraz karmienie to wielka przyjemność.
Karolciu33 Ty już tuż, tuż Spokoju zyczę kochana, musi być dobrze. Moj gin za pomocą usg z Dopplerem sprawdził czy Kamilek nie jest oplątany nie był i lekarz się nie pomylił.
magnusik ja nie miałam zbyt wielu ciuszków na 56 i trochę dokupiłam po porodzie. Moj synuś ciut topił się nawet w tych 56, ale szybko z nich wyrósł:)
Brzuchatki głaski w brzuszki, suwaczki pięknie poleciały.
 
Ostatnia edycja:
cati potwierdzam zdanie LILI nie ze zle przystawiasz ja mialam niestety takie trzy etapy ppierwszy w szpitalu (brak mleka przystawialam malego i przystawialam) jak polozne zobaczyly to podobno tak zmasakrowanych sutkow nie widzialy potem jak maly mial miesiac a zas 2 to mialam az po nadrywane trwalo to 3-4 dni a potem juz wracaly do siebie a teraz jest super podobno sutki musza sie zachartowac ;) gratulacje super niunia.
KAROLCIU gratuluje dwoch kreseczek i sciskam mocno no kciuki to podstawa.
KLACZEK gratuluje testu :)

TESCOWE rzeczy polecam sa super jedne z najlepszych a i ceny przystepne jak promocja ;) my kupujemy 12-18 miesiecy :)
 
magnusik- zobaczysz z tych 56 to maluch szybko wyrosnie.najwyzej dokupisz lepiej miec wieksze niz za male.ja tez mam pare sztuk tylko.teraz wszystko jest wiec tylko bedzie trzeba podeslac kogos do sklepu.
Annas- no ja mam usg za kazdym razem na 19 wizyy w tej ciazy mialam juz 19 usg.chyba najczesciej moja niunia yla podgladana.Ale to wlasnie ze wzgledu na ta pepowine i zawsze gin patrzy pod tym kontem.ale rok temu tez patrzyl i co?
boje sie i bede ala dopoki nie utule mojej krolewny.mam nadzieje ze nie dlugo.
a teraz mi tak daje czadu po zerach ze szok ale to mile wre pozorom.
 
reklama
Do góry