reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiarygodność testu ciążowego

a mi test wyszedł pozytywnie tydzień przed @, więc nie ma reguły. Może zależy to też od ilości hormonu w moczu, u mnie najwidoczniej było go bardzo dużo
 
reklama
Hej
Moim zdaniem testy ciążowe są jak najbardziej wiarygodne. Jakiś czas temu zatrzymał mi się okres, po kilku dniach poszłam do ginekologa on zbadał mnie po czym zapytał czy nie jestem przypadkiem w bardzo wczesnej ciąży, powiedziałam że nie a on podał mi luteinę dopochwo. Zszokowało mnie to trochę, bo w sumie nie miałam powodów aby tak myśleć ale postanowiłam to sprawdzić. Pierwszy test ciążowy wyszedł negatywnie, drugi też, a potem dostałam obsesji, bo nadal okres się nie pojawiał. Miałam obolałe piersi, bóle brzucha zrobiłam w sumie z 5 testów ciążowych i wszystkie były negatywne, po czym poszłam na B HCG i także wyszło negatywne. po jakimś miesiącu dostałam okresu ale dosyć skąpego ale potem ju,ż wszystko doszło do normy. Moim zdaniem dziewczyny, które nie chcą zajść w ciąże przy opóźnieniu okresy z różnych przyczyn popadają w paranoję i uwidaczniają im się niektóre objawy ciąży ponieważ tak się dzieje w ich umyśle. Co do testów zaden mnie nie oszukał
 
witam, ja właśnie co do wiarygodności testów ciążowych też mam pytanie, bo dzisiaj rano robiłam sobie test amil i wyszła mi jedna kreska:-( wprawdzie termin miesiączki przypada mi na jutro (bądź piątek), ale przypuszczam, że mogę być w ciąży, bo:
- 2 dni po stosunku (który miał miejsce ostatniego dnia dni płodnych) zaczął mnie boleć jajnik, ten sam, który bolał mnie przy owulacji, jajnik przestał mnie boleć po 5 dniach, a podobno tyle mniej więcej trwa przemieszczanie się jajeczka do macicy (ból jajnika od wtorku do soboty)
- w niedziele wieczorem poczułam taki ból jak przed miesiączką, ale tylko przez chwilę, taki sam ból pojawił się w poniedziałek wieczorej trwał trochę dłużej i mocniej i dłużej bolało mnie wczoraj, dzisiaj póki co mnie nie boli
- w poniedziałek po powrocie z pracy zmierzyłam sobie temp. i miałam 37,2st, wczoraj 36,9st
- od wczoraj też czuję taki dziwny posmak w ustach, nie pomaga ani zjedzenie czegoś, ani umycie zębów, posmak cały czas jest
Czy pomino, że test nie wskazał ciązy, to jest sznasa, że jednak w ciąży jest?
 
testy nie zawsze od razu wykrywają ciążę, więc powtórz test za kilka dni :)
a jeszcze lepiej- podejdź do laboratorium na test beta hcg z krwi- on szybciej wykrywa ciążę niż "sikacze"
powodzenia :)
 
Witawm wszystkiem starajace sie i przyszle mamusie:-). Mam takie pytanko @ mialam 6.01-11.01 cykle 32-33.I wczoraj cos mnie korcilo zeby zrobic tes chociaz bylam juz po@ wiec nie bardzo liczylam nacokowie patrze na test a tam baaardzo blada kreseczka ale pojawila sie pozniej niz po 5mini czy wynik moze byc prawidlowy. Czy czekac do lutego na nastepna@(oby nie). Od dluzszego czasu ciagle bola mnie piersu i sutki nam straszna zgage ze potrafi obudzic coraz czesztsze zawroty glowy i ten okres byl inny niby 6dni ale przez ten czas byl i nie byl nie wiem co my.slec. A wy co tym sadzicie bede wdzieczna za kazda odpowiedz. Staramy sie juz 8 misiecy
 
Czy teraz mialo by to sen czy lepiej poczekac do nastepnej @? Jestem bardzo niecierpliwa hihi i juz bym chciala wiedziec. Pozdrawiam cieplutko.
 
Moim zdaniem mozesz i teraz w koncu jak na tescie wyszla blada kreseczka to i w krwi juz wszystko powinno byc widać... A jezeli nie to poczekaj czy nastepna @ będzie...
 
ania ja bym poszła na to badanie beta hcg, od razu będziesz wiedziala, na czym stoisz...do lutego jeszcze trochę czasu, masz cierpliwość tyle czekać? ;)
 
reklama
No wlasnie watpie w moja cierpliwosc w tym kierunku. Na tym badaniu bylam kiedys raz i oczywiscie nic z tego xzlowiek sie tylko zdoluje. Mam juz prawie 3 letniego synka i udalo sie po 9 miesiacach a o jego istnieniu doqiedzialam sie w 3 miesiacu i przez ten czas mialam normalne miesiaczki ktore trwaly 6 dni wiec nic nie podejrzewalam. Troche zastanawiaja mnie te objawy do twgo duzo gestego bialego sluzu. Ech ta niepewnosc potrafi dokuczyc.
 
Do góry