reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🍁 We wrześniu dwie kreseczki ⏸, wysikają wszystkie wątkowe laseczki! 🍂

reklama
Tylko tu w mamaginekolog.pl wyczytalam, że nie ma gornej granicy, na innych stronach powiela się inf że max 15mm.

Myślę, że normą jest max 15mm, wyjątkiem jest grubsze max do 20mm w przypadku kobiet mających obfite @ ... ja tak to rozumiem, ale zeby to potwierdzić należałoby studiować medycynę lub popytać ginekologow.
 
Tylko tu w mamaginekolog.pl wyczytalam, że nie ma gornej granicy, na innych stronach powiela się inf że max 15mm.

Myślę, że normą jest max 15mm, wyjątkiem jest grubsze max do 20mm w przypadku kobiet mających obfite @ ... ja tak to rozumiem, ale zeby to potwierdzić należałoby studiować medycynę lub popytać ginekologow.

Myślę, że są bardziej wiarygodne źródła niż gynecentrum i nawet mama ginekolog. Owszem standardem jest te 15 mm, ale po pierwsze pomiar o jeden mm w te czy w te nie ma żadnego znaczenia bo ciężko to uchwycić, a po drugie są źródła jednak dość wiarygodne mówiące o tych około 18
 
Myślę, że są bardziej wiarygodne źródła niż gynecentrum i nawet mama ginekolog. Owszem standardem jest te 15 mm, ale po pierwsze pomiar o jeden mm w te czy w te nie ma żadnego znaczenia bo ciężko to uchwycić, a po drugie są źródła jednak dość wiarygodne mówiące o tych około 18
Podrzuć chętnie poczytam. A przy okazji, macie jakieś źródło na tamat różnicy temperatur w cyklu w zależności od tego z którego jajnika jest?
 
Więc póki co wygląda to tak:

3 dzień cyklu:
progreston 0,21 ng/ml
estradiol 31 pg/ml
endometrium 3mm, brak pęcherzyków

11 dzień cyklu:
endometrium 8,2mm o bardzo ładnej budowie, pęcherzyk 14mm w prawym jajniku

12 dzień cyklu:
LH 6,68 mIU/ml
estradiol 157,00 pg/ml
progesteron 0,30 ng/ml

Zobacz załącznik 1447188

Czyli jesteśmy gdzieś w tym miejscu:

Zobacz załącznik 1447190


Generalnie czysto teoretycznie pęcherzyk jak dojrzeje i jest gotowy do pęknięcia to estradiol wynosi około 200.

13 dzień cyklu:
LH 19,87 mIU/ml
Estradiol 142,00 pg/ml
Progesteron 0,41 ng/ml

Screenshot_20220928-172117-203.png


Beginning Get Ready GIF by Joe Biden


Lekarz mi jeszcze nie odpisał na SMS ;-). Ale widać, że lecimy w pik ;-).
 
Podrzuć chętnie poczytam. A przy okazji, macie jakieś źródło na tamat różnicy temperatur w cyklu w zależności od tego z którego jajnika jest?

W Google scholar możesz znaleźć mnóstwo publikacji na różne tematy. Nie mam zapisanych wszystkich plików bo akurat czytam trochę inne rzeczy, ale polecam.
A co do tego z którego jajnika jest owu to nie sądzę by miało to odzwierciedlenie w temperaturach
 
reklama
Do góry