reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniaki z 33 tc

Miło nam ;)
My również ...miesiąc temu skończyliśmy ;)
Teraz waga - 9,5kg i długość - 76cm, a Twój Mężczyzna jakie ma teraz wymiary??
Pozdrawiam K82
 
reklama
Monik75 Dzięki dzięki :-) wszystko zależy jaki lekarz na niego patrzy... jeden zadowolony drugi narzeka... ale my już przestaliśmy się przejmować a raczej wogóle się nie przejmowaliśmy... każde dziecko idzie swoim torem:-D najważniejsze że rośnie zdrowo i rozrabia :happy2: to podstawa a resztę nadrobi z wiekiem
Pozdrawiam i miłej nocki K82
 
Myślę, że 9,5 kg jak na hipotrofika to całkiem nieźle. Ale wiem jak to jest - u nas też początkowo jedni lekarze mówili, że dziecko waży za mało, inni że jest dobrze, nadrobi.
Mój teraz niestety ewidentnie waży za mało - 7,5 kg i 72 cm.
Miło nam poznać Gabrysia :-)
 
witam nowa mamusie :tak:
napisz cos wiecej , jak sie maly rozwija??
widze, ze jest troszke starszy od mojego Oskarka
na jakim jest etapie??
raczki czy juz moze nozki??

skoro mowa o wadze to sie pochwale mim glodomorkiem
waga 10,8 i 78 cm :tak:


wczoraj przezylam chorror :baffled:
na sama mysl mi sie goraco robi
maly po obiadku poszedl sie bawic ( rczkuje z predkoscia swiatla i zaczyna juz sie "puszczac" )
udoskonala chodzenie
i tak sie puscil ze zgubil rownowage i sie zwyczajnie przewrocil
i w momencie kiedy chcial zaczac plakac i zaciagnac powietrze zakrzsztusil sie jakas reszta jedzenia z buzi :shocked2:
chorror !!
nie oddychal chyba przez minute, dusil sie maskara !!!
na szczescie wkoncu zlapal oddech... ale moglo sie zle skonczyc
skonczylo sie na calej buzi popekanych naczynek z wysilku
dzwonilam do lekarza ale stwirdzil ze skoro trwalo to ok 1-2 min
i teraz normalnie sie zachowuje
to wszytsko ok
a naczynka popekane to normalna reakcja....\\
nie musze chyba dodawac jak bardzo sie przestraszylam
cala sie trzeslam jeszcze przez dobra godzine :-(
 
Witajcie :-D
Majka_22 Gabryś nie urodził się jako hipotrofią, tylko z małą masą urodzeniową ciała (LBW) ;) ale to racja co lekarz to inne zdanie w danym temacie :-)a jak Twoje maleństwo ma na imię???

inta jak na 32tc to niezłe wymiary miał Oskarek ;) super i na dodatek głodomorek :-)u nas niestety Gabi wrodził się we mnie i nie wesoło czasami z tym jedzeniem :-) ogólnie rozwija się prawidłowo tak jak dziecko - 7tc do tyłu, miał małe napięcie mięśniowe w ramionach, dłoniach i stopkach :-)niektóre czynności łapał w mig a niektóre potrzebowały troszkę czasu :-Dteraz śmiga na nogach od 2mc już sam i w biegu po woli to szkoda czasu :-) coraz więcej gaduli i zaczyna konstruować klecić wyrazy ;) manualnie ok ;) i jak nie dziecko XXI wieku nie ogląda tv i bajek czasami od dużego dzwona ogląda jedynkowe przedszkolaki :-D

Pozdrawiam i napiszcie jak WASZE pociechy się rozwijają :-)
Buźka
K82
 
Inta, ale miałaś strachu!!! Dobrze że Oskarkowi nic się nie stało.
Wiesz co, pomyślałam sobie, że fajnie masz pod tym względem, iż w każdej chwili możesz zadzwonić do lekarza.

Kariska, z tego co się orientuję to niska masa urodzeniowa a hipotrofia są pojęciami dość podobnymi i owszem mogą współistnieć lub nie. 1,6 kg to niska masa urodzeniowa, ale na przykład na 31 tc to jest normalna waga, a w późniejszych tygodniach dziecko powinno ważyć już więcej, więc mówi się o hipotrofii - stąd założyłam, że Twój synek urodził się z hipotrofią, ale może się mylę. Pewnie jakby co to miałby ją wpisaną w karcie wypisowej.

Pytasz jak się rozwijają nasze dzieci. Mój synek ma na imię Adaś. Nauczył się chodzić miesiąc temu, czyli jak miał około 16 miesięcy urodzeniowych (15 korygowanych). Jak miał 10 miesięcy nauczył się siadać, wstawać i raczkować i w sumie potem na dłuugo stanął w miejscu, a teraz kolejny skok :-) Co do mowy to do niedawna nie mówił zupełnie nic. Teraz mówi mama, bam (baaa), drzwi (dziii), brum-brum i naśladuje różne zwierzątka. Ale swoje potrzeby nadal wyraża "yyyy" w różnych intonacjach. I wiesz co - też nie ogląda w ogóle TV :-) Może jestem dziwna, ale ja sama prawie nie oglądam TV.
 
Hejka :-)
Majka_22
Dla mnie nie to samo i na to wychodzi że dla lekarzy w którym urodził się Gabi też :-) , ale nie urodził się z HIPOTROFIĄ, całe szczęście jak robili usg parę dni wcześniej przed rozwiązaniem niby miał ważyć 1900 ;-) więc nigdy nie wiadomo co tam siedzi i o jakiej masie :-D

Ale tak jak mówię i tak siedział grzecznie przez kilka tygodni bo już się pchał na świat w 21tc, ale dzięki wspaniałemu i fachowemu podejściu lekarza udało się go uratować :happy2:
No to też Adaś ładnie się rozwija , wszystko w swoim czasie...

Niezła z Ciebie dziwaczka jak TV nie oglądasz ;-) hihihi teraz mamy nie oglądają za to dzieci nadrabiają ;-)

Patrząc na dzieci wkoło to wszystkie tylko bajka pyk w TV i zaczarowane :-D mama ma święty spokój

Pozdrawiam K82

P.S. Twój Adaśko miał takie rozmiary i tc jak mojej koleżanki synek, ale dodatkowo okazał się że ma wadę genetyczną CdLS :-(,dlatego miał hipotrofię
 
Witajcie. No i niestety ciąży nie donosiłam. 7.01 dostałam skurczy, 8.01.2012 przez cc przyszedł na świat Filipek ;) Urodziłam synka według pierwszego USG w 34 tyg. Mały w niedzielę skończy 3 tygodnie. Urodził się troszkę większy od pierwszego mojego smyka, a dokładnie to ważył 2350 i miał 48cm (pierwszy miał 49cm). Punktów dostał 9->10. Leżał noc i kawałek dnia w inkubatorze. W szpitalu byliśmy 13 dni, ponieważ na początku spadało mu wapno, a potem dostał mi żółtaczki i 2,5 doby leżał pod lampami.

Pozdrawiam wszystkie mamy wcześniaczków, życzę aby wszystko się ułożyło i dzieci Nam rosły zdrowo - mimo, że są wcześnie urodzone.
 
reklama
Do góry