reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wcześniaki z 33 tc

reklama
Magdzik, do IMiDz do okulisty nigdy się nie zapisywalismy, bo ja z Franiem w Wawie do prof. prosta jeżdżę. Tylko tu czas oczekiwania na wizyte 3-4 mies i cena...350 zł.. Nie wiem czy w IMiDz jest okulista. Raz tam małego okulista badał, ale przychodził na oddział. Nie wiem czy to był ktoś z zewnątrz.. Zadzwoń i spytaj
 
Kochane mamy!!!

Jakiś czas temu przedstawiałam się na Waszym forum, jestem mama bliźniaczek urodzonych w 33 tygodniu ( 1200g i 1600g),mają tera 8 miesiecy , musze się poradzić bo nie wiem czy zaczynam schizowac czy co. Po kolei moje dziewczynki odwiedziły wszystkich zalecanych specjalistów i wszystkie badania są ok, nie wiem tylko co sądzić o ostatniej wizycie u naszej neurolog. Po badaniach Pani doktor stwierdziła że dziewczynki nie wymagają już ćwiczeń (ćwiczyłysmy w omku tylko co jakis czas jezdziłysmy do rehabilitanta po nowe cwiczenia), głównie chodzilo o asymetrie ulozenioea po ktorej zdanien pani doktor nie mam ani śladu. Moje skarby pięknie siedzą ale mają jeszcze problem z samodzielnym siadaniem krzyczą jak sobie nie radza zeby podac im pale albo reke, nie chca raczkowac kiwaja sie do przodu i spowrotem na raczkach a ruszyc nie chca. No wiec Pani doktor na to ze to kwestia czasu ze kazde dziecko rozwija sie inaczej i ze moze sa troszke leniwe a pozatym to przeciez wczesniaczki i trzeba dac im więcej czasu. Czy mam sie martwic wiem ze byly malusie i miesiac lezaly w inkubatorach, moze odwiedzic innego lekarza chociaz ta lekarka zna je od urodzenia prowadzila je erce co mam robic!!!!!!!!!!
 
Maga a co mówi rehabilitant? Może podjedx do niego zamiat do kolejnego lekarza. Niech ci pokaże jak podstymulowac malutkie do siadania i czworakowania.
Ale fakt, jak sie bujaja w pozycji czwaoraczej to tylko kwestia czasu, kiedy oderwą łapki od podłoża:)
Poza tym twoje córcie nie mają 8 mies lecz 6 i tydzień. To ogromna róznica.

Wiesz co dla nas matek wczesniaków jest największym problemem? Spoookój:)
 
Maga wiesz przedewszystkim wczesniaki ida swoim rytmem i wiesz najlepiej niech sie wypowie rehabilitant ktory z nimi cwiczy bo jak pokazaywał wam cwiczenia to widział dzieci? bo wiesz ja mam najwieksze zaufanie własnie do nich bo lekarz widzi dziecko zadziej....
 
Madzik jeśli bezstresowo i szybko to chyba tylko prywatnie.Ja też odpuściłam CZD bo dzieją się tam cyrki i umówiłam się prywatnie do Dr.Hautza jest specjalistą od wcześniaków ordynatorem w czd.Mojego Jasia badał jeszcze w szpitalu na karowej więc wybór był oczywisty.Wizyta 150 zł luksusowo,szybko bez traumy dla dziecka.
RETINA Gabinet okulistyczny Dr Wojciech Hautz

Saska 16/9
504-262-041
 
reklama
Hej. Moja Zuzia urodzila sie 33tyg lezalo kolo miesiaca w szpitalu miala nie rozwiniete pluca do konca ale na szczescie wszystko skonczylo sie dobrze.
 
Do góry