reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wątek kulinarny - nasze przepisy

:-) niuta a co za ciacho sobie zyczysz? ja mam przepisow od groma

Jednak synkowi na urodziny zrobie torta sama, ciekawe czy wyjdzie:-) bo planuje czekoladowo malinowy, musze 2 torty zrobic jeden na sobote drugi dla dzieci na niedzielę, no i tu chce zrobić samochodzik, no zobaczymy

podziwiam Cię, ja nie umie nic upiec, nawet faworki bym piekła zamiast smażyć :-D
 
reklama
Wczoraj wieczorem zrobilam cos na oslodzenie zycia - udalo sie :-D

TIRAMISU

Składniki:

  • 4 jaja
  • 500 g serka mascarpone
  • 200 g biszkoptów paluszków
  • 50 ml likieru amaretto,
  • 100 g cukru pudru,
  • 400 ml naparu mocnego z kawy,
  • 1 łyżka kakao gorzkie w proszku
Wykonanie:


  1. Oddzielamy białka od żółtek
  2. Białka ubijamy z sola na sztywną pianę
  3. Żółtka miksujemy z cukrem na gładką masę.
  4. Dodajemy stopniowo serek mascarpone, ubite białka, likier.
  5. Układamy biszkopty w głębokim plastikowym pojemniku polewamy je kawa lub wcześniej moczymy w kawie, na to smarujemy połową masy i posypujemy połową kakao, następnie znowu biszkopty namoczone kawa, masa i kakao.
  6. Wstawiamy do lodówki na kilka godzin, najlepiej na całą noc.
Smacznego!!!!!!!!!! :-D

wbay4h.jpg
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny czy któraś z Was ma dobry i szybki przepis na takie małe pączuszki/racuszki jak zawsze robią nad morzem w wakacje??:-)

Bo mam tak strasznie wielka ochotę na nie, że po prostu zaczyna mnie skręcać:baffled::tak:
 
same diablice na tym forum. Mati to tiramisu musi byc pycha...
Iwon jeszcze Ci mało??? nie dosc ze nalesniki to jeszcze chce kusic racuszkami.
zwariowac idzie...
 
Dziewczyny skoro jestesmy przy takich pysznosciach :-p to chcialam sie Was poradzic w pewnej sprawie... Wlasnie zepsul mi sie moj nowy blender :wściekła/y: http://www.nokaut.pl/blendery/blender-braun-mr-6550-mca.html niestety zgubilam dowod zakupu i gwarancje i musze kupic cos innego. Macie moze jakies sprawdzone roboty kuchenne? Nie chce juz blendera - reka boli od trzymania i w ogole jestem niezadowolona :no: Myslalam o takim http://*********/zelmer-481-64-expressive.html
lub takim http://www.rtvagd.sklep.pl/zelmer/mix_robi_381_61_8619.php5
 
Ostatnia edycja:
Mati mnie się blender tez dość szybko zepsuł. I w sumie cały czas teraz używam zwykłego miksera. Jakoś tak bardziej sprawdzony.... Jak masz zamiar kupić mikser z misą to zwracaj uwagę na pojemność tej miski. Bo sa i małe i duże... Wiadomo, że te większe sa lepsze - bardziej pożyteczne.
 
reklama
Ja mam blender Tchibo i póki co na razie działa. A mikser mam zwykły bez żadnych bajerów i też się wkurzam jak np wyrabiam chleb bo ciężko mi go utrzymać w ręku.

Dziewczyny chce mi się mięsa i słodyczy. Jezuuu:szok:
Na obiad zrobiłam te opiewane na forum schabowe z mizerią i ziemniakami. Ale to było o 15. Zjadłabym jakiś pyszny serniczek i kawałek pieczonego schabu, najlepiej z sosem pieczarkowym:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
Do góry