reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wasza wizja nowego związku i marzenia o nim ...

Rosi79 - a co to wg Ciebie znaczy mieć szczęście w życiu? Oglądałaś kiedyś film "Sekret" (książki nie polecam- strasznie źle się czyta)??? Jest tam podane na tacy i prostym językiem to co zwiera w sobie cała "filozofia" NLP. Ja mocno wierzę, że człowiek dostaje to czego oczekuje (niekoniecznie oczekuje świadomie). Jeśli będziesz sobie wmawiać, że nie masz szczęścia w życiu to tak będzie, jeśli będziesz sobie wmawiać, że wszyscy ludzie są źli to tacy Cię będą otaczać. Poszukaj w swoim życiu chwil kiedy miałaś szczęście (np. urodziłaś przecież zdrową śliczną córeczkę- niektórzy ludzie nie mają tyle "szczęścia"... nie znam Twojego życia ale takich chwil na pewno znajdziesz o wiele, wiele więcej) i ludzi poszukaj, którzy są coś warci (na przykład nas na tym forum :pPP). I na tym się skup i tym się ciesz :). Nie ma sensu tracić cennej energii życiowej na skupianie się na złych rzeczach ;)) (wiem, że czasem boli, nie ma nadziei i trudno się przestawić na inne myślenie ale warto).
I polecam bardzo książkę "Zakochaj się w życiu" (jeśli chcesz prześlę na maila :)).

Wklejam trailer filmu o którym wspomniałam (film jest komercyjny, trochę sieczkowaty ale od czegoś trzeba zacząć, a jak już podłapiesz to polecam NLP; bo film sam w sobie sugeruje, że niewiele trzeba robić w zyciu żeby coś osiągnąć a to nie prawda.. ale dobrze nastawia do pozytywnego myslenia ;))

[video=youtube;8qgLfzJUJy0]http://www.youtube.com/watch?v=8qgLfzJUJy0[/video]

[video=youtube;wYbzk7CTVbo]http://www.youtube.com/watch?v=wYbzk7CTVbo[/video]
 
Ostatnia edycja:
reklama
anne-ges a właśnie mi się wydaje że dużo kobiet jest nieszczęśliwych bo myślą "3. uważasz, że nie zasługujesz na inne traktowanie???"

Rosi79 ja znam ludzi którzy po kilka tysięcy dostają alimentów na dziecko czym więcej uzyskasz tym lepiej i innymi się nie przejmuj!!!! I ja popieram anne-ges sama staram się zmienić nastawienie zawsze dla mnie "szklanka do połowy była pusta", teraz staram się zmienić nastawienie.

A dlaczego ludzie się "kreują się na lepszych niż są w rzeczywistości" bo dużo ludzi jest niedowartościowanych, mają kompleksy, niektórzy są poprostu fałszywi.
A może tak z innej strony, o ludziach, ostatnio koleś wcisnął się w kolejce do parku linowego kiedyś skoczyłabym mu do gardła, a teraz do chrześniaka powiedział żeby odpuścił nie kłócił się wejdziemy tylko kilka chwil póżniej i koleś sam wyszedł z kolejki bo zrobiło mu się głupio :-) Wogóle jeśli nic od ludzi nie chcesz, nie atakujesz, ludzie są sympatyczni i pomocni. Może sekret jest aby nie osądzać, nie krtykować innych ale również innymi się nie przejmować?
 
Wiesz Jakimś ogólnie ludzie nie lubią być osądzani. Traktują to jak atak i się bronią.
Przerabiałam to setki razy w pracy ;)... A też doszłam do wniosku, że osądzać nie mam prawa mogę tylko wyrażać opinię o jakimś zachowaniu. Dobrą praktyką każdego menadżera jest podkreślanie, że oceniamy zachowania i kompetencje ludzi a nie ich wartość jako osoby. To tak samo jak z dziećmi: mówimy "Twoje zachowanie było niegrzeczne" a nie "jesteś niegrzeczny" bo to przypinanie dziecku etykietki.

W każdym razie temat rzeka ...

Jakimś- którą książkę chcesz "Sekret" czy "Zakochaj się w życiu"? I czy w formie e-booka czy mp3 ??? Maila na PW proszę :)

Mój ulubiony cytat w "Zakochaj się w życiu": "Życie jest zbyt poważne, aby brać je na serio" ;))
 
tak samo siebie jak oceniamy podobno nie wolno mówić "jaka jestem głupia" bo zrobiłam coś żle, trzeba powiedzieć/myśleć "ale to żle zrobiłam" :-)
 
Ach Jakimś przesłałam.... czytaj książki, oglądaj film. Widzę w Tobie MOC..hahahaha :))). Za chwilkę będziesz forum zarażać pozytywnym myśleniem :)))
 
A to ja dziś zarażać pozytywnym myśleniem z najbardziej optymistyczną piosnką jaką znam:
Zaz - Je Veux

I z cytatami, które mnie ostatnio do przemyśleń zainspirowały:

Płynie się zawsze do źródeł pod prąd, z prądem płyną śmiecie.
Zbigniew Herbert

Kawa nigdy nie może być za mocna, a piękna kobieta - za słaba.
Jerzy Andrzejewski

Nadejdzie czas, gdy uznasz, że wszystko skończone. I to będzie początek.
Louis L'Amour


Życie jest tak dobre, jak dobrym pozwalasz mu być.

Charles Bukowski
 
Witajcie. Długo mnie nie było. Widze, że temat sie rozwija. Mam troszke nadrabiania. Anne.ges robisz tu dobrą robote. Wprowadzasz tyle optymizmu ...
 
reklama
Bardzo długo Ciebie nie było i bardzo brakowało tu naszego założyciela tematu :) A ja dalej mam podejście jakie miałam i raczej tego nie zmienie.
 
Do góry