reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga,zdrowie i rozwój naszych pociech

My po 3cim szczepieniu. Kolejne za ok 10mcy.
Helenka waży 7,200 :szok: i mierzy 67cm, więc do maluchów nie należy ;-)
Kazała teraz często małą na brzuszku układać :-)
 
reklama
My też po szczepieniu, wzrostu dzisiaj nie mierzyli ale waga... 8340:-p aż mnie plecy zabolały jak się dowiedziałam
 
My także dziś po szczepieniu: waga 7660 g (także młody przybrał 1100 g:cool2::-)) i waga 64,5 cm - jedynie 0,5 cm więcej niż ostatnio, ale ostatnio przy mierzeniu naprężył się jak strzała, a dziś nie, może stąd taki pomiar...
Pielęgniarka i pani doktor były pod wrażeniem jak młody "robi brzuszki" - non stop od jakichś 2,3 tygodni na raz podnosi główkę, barki i nóżki, krzyżując je przy tym hihi z tego co wyczytuję, co dzieci powinny robić w poszczególnych miesiącach życia, to nasz Feliks wszystko robi nawet o ponad 1m-c szybciej, niż piszą... przewracanie się z brzuszka na plecy i odwrotnie opanował już do perfekcji, leżenie na boku, to już nuda, na rączkach podciąga się na maxa (aż ostatnio zaczęłam baczniej go obserwować zostawiając go na macie edukacyjnej, bo skubany podciąga się całym ciężarem ciała na zawieszonych zabawkach:szok:)... no nic, kulturysta chyba nam rośnie... :-D:cool2:

edit: jeszcze odnośnie szczepień: dla tych mamusiek, które nie wiedzą, to dzieci, które uczęszczają do żłobka, niezależnie czy publicznego, czy prywatnego, po okazaniu w przychodni wystawionego przez żłobek zaświadczenia mogą być bezpłatnie zaszczepione przeciwko ospie wietrznej :-)
 
Ostatnia edycja:
Kasiu a ile Laura wazyla przy porodzie?? :)) Bo nasze z tego samego dnia, i tez mam grubaska w domu, w nastepnym tygodniu bedziemy wiedziec ile dokladnie wazy bo chyba sie z nia przejde na kontrole glowki a jak nie to 11.03 mamy ostatnie szczepienie. Ale z 8kg bedzie :szok:
 
Laura 3400 ważyła przy urodzeniu także przybiera w tempie. Dla porównania mamy takiego kolegę w miejscowości co się urodził 2 dni po Laurze i ważył 4800 a teraz nawet do 7 jeszcze nie dobił
 
Nie ma co porównywać wyników chłopców i dziewczynek.
Są przecież oddzielne siatki centylowe dla nich nie bez powodu :tak:
Nasza córka z wagą (7,2kg) ma 75 centyli a ze wzrostem(67cm) 90 centyli :-) Czyli wielka babka z niej wg siatki :rofl2:
 
My dzisiaj bylismy na szczepieniu. Tosiek waży 7800. Zapomniałam się spytac pani dr a trochę mnie to niepoki: czy któreś z Waszych dzieci kręci glowką jak szalone? tzn czy macha nią na boki tak jakby pokazywalo: nie nie nie?
 
wernkika, Nataniel od kiedy skończył 2 miesiące w taki sposób właśnie usypia. trze głową o poduszkę dopóki nie uśnie. podobno dużo dzieci w ten sposób się wycisza :)

nam powoli przechodzi przeziębienie, na szczęście bo mały dwa dni był zmuszony oddychać przez buzię, tak miał zapchany nosek.
 
Dzieciaczki zdrowo rosną, mój Leon tez wazy już 8100g i mierzy 71 cm. Byłoby około 0,5 kg wiecej ale długo męczyliśmy się z biegunkami. I jeśli któremuś z waszych dzieci by się to przytrafilo to polecam lek ENTEROL jest bez recepty i synkowi dopiero ten lek pomógł po 3 tygodniach meczarni.
 
reklama
oluśka, my męczyliśmy się z biegunkami praktycznie od urodzenia do momentu rozszerzenia diety. Kupki zawsze były aż takie pieniste, na szczęście teraz jest już ok :)
ale za to mąż nie chce małego teraz przebierać, bo jak zrobi kupkę to już taką konkretną że hej :-p woła wtedy "żona! do ciebie!" hehe
 
Do góry