reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga,zdrowie i rozwój naszych pociech

Kurcze, ja nabiał lubię i ciężko mi to ograniczyć...a nawet czasem zastąpić, bo przecież ile można jeść wędliny...
A myślicie że jajka mogą powodować śluz???
Bo powiem Wam że czasem, tak jak vinga89 pisze, tego śluzu jest więcej a czasem mniej.
A czekoladę jadłam parę dni z rzędu (parę tyg temu) ale tylko kostkę max dwie i raz wypiłam kakao. I po tym mi się wydawało że mała miała gorsze kupy. Może układ trawienny właśnie jest niedojrzały,bo o skazę chyba małej bym nie podejrzewała:confused:
 
reklama
Mi się tez wydaje że to po czekoladzie będzie ale spec ze mnie żaden, puki karmiłam leciałam na bardzo ograniczonej diecie bo się bałam żeby małej brzuch nie bolał. A ja wczoraj zaryzykowałam i dałam Laurze trochę soku jabłkowego, bo nie robiła dwa dni kupy i pomogło - kupa poszła, brzuch nie bolał. Sok sama wycisnęłam z jabłka (mamy własne jabłka z sadu) no i rozcieńczyłam z wodą w proporcjach więcej wody niż soku, bo te ze sklepu też są takie delikatne. Małej nie zaszkodziło i bardzo smakowało.
 
U mnie z kolei jest prawdopodobieństwo wystąpienia skazy białkowej u młodego.
Objawy: krostki (pojedyncze lub skupiska) na policzkach i na czole. Łokcie, uda, łydki w skupiskach krostek (szorstkie). Dodatkowo wodniste, zielonkawe kupy przy każdym jedzeniu. Kupy brzydko pachną i mają śluz.
Pani pediatra kazała odstawić tylko mleko świeże. Ja poczytałam w necie i odstawiłam cały nabiał i jajka (oprócz tego nie jem kakao, cytrusów). Odstawiłam w ten sposób, że nawet jeśli na etykiecie masła roślinnego napisali, że w składzie jest serwatka to nie jem. Zaczęłam po Świętach.
Kupy się unormowały, skórę leczymy Emolium (kąpiele i krem). 2 tygodnie temu zrobiłam test ze zjedzeniem żółtka jajka - wynik: buzia czerwona, z krostkami, brzydkie kupki. Od tego czasu znów jem bez jajek i bez drobiu. Kilka dni temu zjadłam mięsko z kurczaczka z rosołu (dwa dni pod rząd) objawy wróciły. Kupy są co karmienie, wodniste, śmierdzące, itp. Wychodzi na to, że chyba Mati reaguje na kurę (i mięsko i jajka). Jak wszystko wróci do normy to spróbuję zjeść jakiś biały ser lub śmietanę i zobaczę efekty.
Oprócz kup i tej wysypki skórnej dziecko jest radosne, uśmiechnięte. Rozwija się dobrze. Super przybiera na wadze. Nie ma problemów z brzuszkiem.
Mam nadzieję, że ustrojstwo przejdzie szybko, bo nie chciałabym aby był alergikiem. No i na dodatek ja - matka karmiąca - niewiele już jem i chyba w jakąś depresję wpadnę ;)

jeszcze trochę o śluzie w kupce. Moja pediatra mówi, że odrobina śluzu będzie zawsze (bo śluz wyściela jelita, bo dzieci połykają ślinę). Internet pisze, że gołym okiem na pieluszce nie powinno być widać śluzu, tylko po złożeniu jej i rozłożeniu może się odrobina ciągnąć (i to dla odpowiednio świeżo zrobionej kupki). Jeśli natomiast widzimy skupiska śluzu na pieluszce, lub takie "glutki" to może to oznaczać, że coś niepokojącego się może dziać.
 
Ostatnia edycja:
Sandrik1, z tego co wiem jaja są silnym alergenem więc śluz w kupce jak najbardziej może być od nich. A co do czekolady, jeśli to nawet przez nią ,to jadłaś ją już dawno więc kupka powinna raczej już się normalna robić. Ja od świąt jem praktycznie wszystko, włącznie z kakao i czekoladą. Nie zauważyłam żadnej różnicy.
Mi również ciężko było gdy nie jadłam nabiału, nie wiedziałam co mam zjeść przez co prawie wcale nie jadłam.
Liz skoro obserwujesz takie objawy po zjedzeniu nabiału to raczej na pewno skaza białkowa. Skaza białkowa podobno z czasem mija.

Dziewczyny ciągle w to nie wierzę ale Nataniel ma OSPĘ! byłam dziś z nim u lekarza i potwierdził że to ospa. co prawda na razie ma tylko 3 krostki i mam nadzieję, że więcej nie będzie. Nie wiedziałam że takie małe dzieci mogą się zarazić ospą. Czy wiecie jak niemowlaki to przechodzą? a mieliśmy mieć dziś drugą dawkę szczepionki a teraz 3 miesiące musimy przeczekać na szczepienie.
ehh przy okazji się zmierzyliśmy i zważyliśmy. mamy 68 cm i 7650g
 
Ostatnia edycja:
Niusia juz prawie nie cycora - ciumknie troche - ale ze wysycham i odciagne moze 20-40 ml [na dobe!] to ciumknie niewiele -a reszta butla.
Na 3 miesiace [i 3-4 dni] wazyla: 5 560; 'wzrost' 70 cm

czyli mimo butelkowanie prawie calkowitego: nie przybiera rewelacyjnie, 2 tyg sie zdarzyly po 180-200 g, a atk to okolo 100 na tydzien.
 
Niusia juz prawie nie cycora - ciumknie troche - ale ze wysycham i odciagne moze 20-40 ml [na dobe!] to ciumknie niewiele -a reszta butla.
Na 3 miesiace [i 3-4 dni] wazyla: 5 560; 'wzrost' 70 cm

czyli mimo butelkowanie prawie calkowitego: nie przybiera rewelacyjnie, 2 tyg sie zdarzyly po 180-200 g, a atk to okolo 100 na tydzien.

Jejku to przy moim który waży około 8kg twoja to chudzinka.
 
Jejku to przy moim który waży około 8kg twoja to chudzinka.

hehe na twarzy jest pysia - a tak ogolnie 'w normie'
jak patrze na nia to wydaje mi sie okej i ze chuda nie jest - ale jak naprzyklad lezy kolo miesiac starszej od siebie dziewczynkii [ponad 7 kg] to roznica jest b duza :D

|Ogolnie widze ze dzieciaki waza kolo 7 kg na 3 miesiace - a moja rtoche odstaje, no ale nic nie zrobie.
 
Mój mały teraz waży około 6900(około, bo ważyłam się z nim potem bez niego na wadze domowej). Za to ja chudnę w oczach-stan na wczoraj to 47,2:szok:
Emotion myślę, że nie masz się czym przejmować:).
 
reklama
Do góry