reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

Hej dziewczyny ja jestem 15 tydz i 5 kg do przodu:):)( wszystko byloby ok, gdyby nie fakt, ze wszyscy to komentują i dołuję sie tym nie potrzebnie, zamiast odstajacego brzuszka mam "opone" dookola bioder i wielkie piersi a jestem niska, wiec naprawde smiesznie wygladam:)( mowia, ze tyje dookola , wiec to chyba na dziewczynke - to jedyne co mnie pociesza, bo ponoc na chlopca wywala tylko brzuszek do przodu???, ale nie jest to regula oczywiscie, najwazniejsze aby skarbek byl zdrowy:):)

Musimy jakos przezwyciezyc nasze ciazowe komleksy, razem razniej ,a powiem szczerze,. ze po przeczytaniu Waszych postow jest mi o wiele lepiej, dzieki, ze jesteście:):)
 
reklama
Kankyia - bo to taki pierwszy etap tycia. Na początku jest taka okropna oponka, raczej u każdego. U mnie chłopak i nie tyłam, tylko 5 kg schudłam w I trymestrze, a i tak wielka oponka była.. potem się ładnie przepoczwarza w brzusio :-)
 
Kasiu nie odbieraj mi nadzieji na dziewczynke:):) zartuje:):) skoro to pierwszy etap tycia to nic nie pozostaje innego jak czekac na nastepne:):)buuuuuuuu...:):)
pozdrawiam
 
KANKIYA ja tez na poczatku mialam tylko oponke. brzuszek zacząl mi sie uwidaczniac dopiero w 22 tyg teraz leci mi 25 i mam 4 kg na plusie, jestem niska bo tylko 157cm duze piersi i mini brzuszek +oponka bo mi sie "rozlalo" na boczki. a akurat w czoraj sie dowiedziałam że nosze synka w brzuszku...a tak bardzo liczylam na dziewczynke...no ale cóż. tak najwidoczniej miało być:)
 
Kilka dni temu mąż powiedział, że widać iż już ciąża się powiększa w tali oczywiście w bioderkach i udach. Jestem w 11 tyg i nic dziwnego, że już widać:) Ale postanowiłam zadbać o to i z konsultacją u lekarza zaczęłam ćwiczyć , ćwiczenia dla ciężarnych, jeździć na rowerku stacjonarnym na najniższym biegu powolutku i dla relaksu i spacery po lesie, które uwielbiam. w ten sposób przygotowuję ciało do porodu i mam nadzieję , że po porodzie łatwiej mi będzie zrzucić kilogramy:) Po za tym ruch to zdrowie!
do tego jedz zdrowo i pewnie wszystko się poukłada:)
 
Ja zanim zaszłam w ciąże ważyłam 64 kg (172 cm wzrostu) jak już byłam w ciąży waga mi spadła do 54 kg i tak było do 6 miesiąca ciąży a przez trzy miesiące przytyłam do 74 kg. Jestem 7 miesięcy po porodzie i na chwilę obecną ważę 65kg i czuję się z tym o wiele lepiej niż z wagą którą miałam przed oraz podczas ciąży (po mimo tego że jestem troszkę nabita ;-)). Pozdrowienia dla ciebie i się wagą nie przejmuj jak ktoś chce to nad nią zapanuje :)

 
Hej jestem w 19 tygodniu i po mnie dalej nie widać ciąży:-D podobnie jak u natki:tak:nikt mi nie wierzy, mówią że jak zobaczą brzuch to uwierzą....

A ja oczywiście go oczekuje...na razie wygladam jakbym uhodowala soebie małe sadełko:-D
 
reklama
No to jeszcze ja się dopisuje. Waga wyjściowa 57 kg przy wzroście 165 cm a teraz 24 tydzień i 4,5 kg na plusie czyli 61,5 kg. Zobaczymy ile mi przybędzie do końca. Niestety nie mogę nawet ćwiczyć, ani na basen chodzić, ani spacerki, bo mam rygor łóżkowy od miesiąca i leżę plackiem. Staram się nie objadać bo wiadomo... jak się leży to organizm potrzebuje zdecydowanie mniej energii. Więc zwracam uwagę na to co jem, żeby było zdrowo i wartościowo a niekoniecznie kalorycznie. bardzo brakuje mi ruchu i aktywnego spędzania czasu, ale w końcu maleństwo najważniejsze :)
:-)
 
Do góry