reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży ta "prawidłowa" i rzeczywista

reklama
hej problem z tyciem a ja mam problem jak teraz nie pszytyc wiecej jak 5 kilo bo mam za wysoki cukier i powiedzieli ze do koca ciazy nie moge pszytyc wiecej niz 5 kilo a ja mam dopiero 30 tydzien ciazy jak to zrobic
 
Nie dopiero 30 tylko juz!Czyli przecietnie zostało ci ok 8tygodni;-)Wod juz ci raczej nie przybedzie,łozysko nie urosnie a jedyne co tyje to dzidzius.Dlatego nie jedz słodyczy,nie obzeraj sie byle czym i sie uda:tak:Idzie wiosna wiec duzo nowalijek,a oprocz tego owoce,najrozniejsze sałatki,spacerki i duzo swiezego powietrza.Powodzenia:tak:
 
witam:-) jak na suwaczku widac zaczął mi sie 5-ty miesciac...wszystko było by ok gdyby nie fakt ze od poczatku ciazy przytyłam zaledwie 2,5 kilo... troszke sie martwie bo chyba to za mało. dodam jeszcze ze jestem bardzo drobna mam 162 cm wzrostu i przed ciaza wazyłam 42 kilo. jem naprawde duzo i nawet słodyczy nie oszczedzam sobie po których podobno sie tyle tyje... i dalej nic. szukałam watku gdzies gdzie sie wypowiedza mamusie którym ginekolog powiedział ze dziecko jest o 2 tyg za małe niz powinno byc ale nic nie znalazłam...mysle ze oba problemy wiaża sie ze soba ale nie mam pojecia co zrobic w takim wypadku....słyszałam równiez ze od bananów sie sporo tyje...zaczynam wiec diete bananowa ale zobaczymy czy skuteczna bedzie.
pozdrawiam i zycze miłego dnia
 
Czesc dziewczyny prosze o Wasze rady. Mineły swieta ja mialam duzo stresow i je zjadalam niestety slodyczami :(( Jestem w 38 tygodniu ciazy stres przed porodem .......:no: wskoczylam na wage i przez trzy tygodnie przytyłam 5kg :(( zalamka nie wiem czy to normalne bo czytam na roznych stronach ze w tym okresie ciazy juz nie powinno sie tyc a mozna nawet chudnac :((
Jutro odbieram wyniki badan ale nic nie wskazuje ze mam zatrucie ciazowe..:szok:
Pomozcie, może ktoras z Was tez tak przytyla pod koniec ciazy
 
Edytka Ty nie probuj przytyc na sile, jedz zdrowo przede wszystkim, slodycze to nic dzidzi nie dadza zdrowego, TObie zreszta tez, lepiej wlasnie w owoce zainwestowac, bo one tez maja cukier przeciez. a jak chcesz przytyc to pij tluste mleko lepiej, jak bedziesz pila regularnie to zobaczysz ze troche wskazowka pojdzie w gore, a mleko to i Tobie i dzidzi potrzebne:-) co do bananow, rzeczywiscie mozna od nich troszke przybrac na wadze ale z kolei sa ciezkostrawne... po prostu jedz, jak moj lekarz mowi, duzo razy w ciagu dnia a mniejsze porcje :)
 
Czesc dziewczyny prosze o Wasze rady. Mineły swieta ja mialam duzo stresow i je zjadalam niestety slodyczami :(( Jestem w 38 tygodniu ciazy stres przed porodem .......:no: wskoczylam na wage i przez trzy tygodnie przytyłam 5kg :(( zalamka nie wiem czy to normalne bo czytam na roznych stronach ze w tym okresie ciazy juz nie powinno sie tyc a mozna nawet chudnac :((
Jutro odbieram wyniki badan ale nic nie wskazuje ze mam zatrucie ciazowe..:szok:
Pomozcie, może ktoras z Was tez tak przytyla pod koniec ciazy

Mrowta, nie martw się wagą, bo to właśnie w ostatnim miesiącu można przytyć... organizm się przygotowuje do porodu i wysiłku, dlatego w jakiś sposób magazynuje zapasy... ja przytyłam kilogram w ciągu 5 dni, a to już końcówka... po prostu nie stresuj się, a zamiast zajadać stresy dnia słodyczami wybierz marchewkę...
 
witam:-) jak na suwaczku widac zaczął mi sie 5-ty miesciac...wszystko było by ok gdyby nie fakt ze od poczatku ciazy przytyłam zaledwie 2,5 kilo... troszke sie martwie bo chyba to za mało. dodam jeszcze ze jestem bardzo drobna mam 162 cm wzrostu i przed ciaza wazyłam 42 kilo. jem naprawde duzo i nawet słodyczy nie oszczedzam sobie po których podobno sie tyle tyje... i dalej nic. szukałam watku gdzies gdzie sie wypowiedza mamusie którym ginekolog powiedział ze dziecko jest o 2 tyg za małe niz powinno byc ale nic nie znalazłam...mysle ze oba problemy wiaża sie ze soba ale nie mam pojecia co zrobic w takim wypadku....słyszałam równiez ze od bananów sie sporo tyje...zaczynam wiec diete bananowa ale zobaczymy czy skuteczna bedzie.
pozdrawiam i zycze miłego dnia

.edytka lekarz stwierdził na podstawie usg wielkość malucha,prawda?? bo z tego co wiem to aparatura usg może mieć zakres błędu + lub - 2 tyg ,wiec może to przez to?.
 
reklama
witam:-) jak na suwaczku widac zaczął mi sie 5-ty miesciac...wszystko było by ok gdyby nie fakt ze od poczatku ciazy przytyłam zaledwie 2,5 kilo... troszke sie martwie bo chyba to za mało. dodam jeszcze ze jestem bardzo drobna mam 162 cm wzrostu i przed ciaza wazyłam 42 kilo. jem naprawde duzo i nawet słodyczy nie oszczedzam sobie po których podobno sie tyle tyje... i dalej nic. szukałam watku gdzies gdzie sie wypowiedza mamusie którym ginekolog powiedział ze dziecko jest o 2 tyg za małe niz powinno byc ale nic nie znalazłam...mysle ze oba problemy wiaża sie ze soba ale nie mam pojecia co zrobic w takim wypadku....słyszałam równiez ze od bananów sie sporo tyje...zaczynam wiec diete bananowa ale zobaczymy czy skuteczna bedzie.
pozdrawiam i zycze miłego dnia

kochaniutka, przeraziłam się tym, co napisałaś... rozumiem, że się martwisz, jak każda cieżarowka, ale musisz wiedziec o tym, że nie kazda kobieta tak bardzo tyje w ciazy, sa kobiety ktore przytyly przez cala ciaze 5kg i nic im ani dzieciom nie bylo. blagam nie obzeraj sie na sile, a juz na pewno nie slodyczami, bo to nic malenstwu dobrego nie przyniesie, wcinaj warzywa i owoce jesli chcesz ... a gdyby cos bylo zle to lekarz na pewno by ci zalecil cos odpowiedniego ...
ja przytylam prawie 20kg w ciazy, z tym ze jestem wyzsza kilkanascie cm i niby zrzucilam wszystko ale w pasie troszke jeszcze zostalo :-) tak wiec na twoim miejscu bym sie cieszyla hihi
powodzenia :rofl2:
 
Do góry