reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

waga Naszych dzieci

Witam! a ja jestem strasznie zaniepokojona wagą mojej córeczki.25 stycznia skończyła 8 miesięcy i waży zaledwie 6kg.Czy ktoś z was jest w podobnej sytuacji??Strasznie sie martwie że coś jest nie tak,chociaż apetyt ma niesamowity.Zjada 220 ml kaszki lub mleka średnio co 3 godz i do tego cały obiadek.A wy co o tym sądzicie??

a co na to lekarz? Konsultowałaś się z lekarzem? wg siatki centylowej to za mało, ale nie podałaś ile córeczka ma wzrostu, najlepiej sprawdz na siatce Siatki Centylowe - sprawdź wagę dziecka - prawidłowy rozwój dziecka a jeżeli wynik wyjdzie za niski koniecznie skonsultuj się z lekarzem... dodam, że moja Iza Mirka jest z 25 maja, więc nasze córeczki są równieśnicami co do dnia i jej waga dobija już do 10 kg, po Świętach wazyła 9,3kg... sprawdź i skonsultuj się z lekarzem...
 
reklama
Ma 62 cm wzrostu, konultowałam sie z lekarzem i mówiła że ma poprostu taką przemiane materii, ale mnie za bardzo ta odpowiedz nie uspokoiła, bo wynik jej wagi nie mieści się w siatce centylowej. Doktórka robiła jej względem tego badania krwii i moczu ale nic nie wykazały.Nie wiem czy powinnam zmienic lekarza bądz pytac sie o jakies dodatkowe badania czy poprostu przyjąc ze jest taka drobna??
 
Ma 62 cm wzrostu, konultowałam sie z lekarzem i mówiła że ma poprostu taką przemiane materii, ale mnie za bardzo ta odpowiedz nie uspokoiła, bo wynik jej wagi nie mieści się w siatce centylowej. Doktórka robiła jej względem tego badania krwii i moczu ale nic nie wykazały.Nie wiem czy powinnam zmienic lekarza bądz pytac sie o jakies dodatkowe badania czy poprostu przyjąc ze jest taka drobna??

a ile córeczka mierzyła przy urodzeniu ??? jak na 8 miesięcy 62 cm to strasznie mało.Ja bym na twoim miejscu zasiegła opinni innego specjalisty. Bardzo ładnie także jedzenie tu nie jest powodem.

przy 62 cm wzrostu to taka waga jest normalna, niepokojące jest tylko to, że ma 8 miesięcy i jest taka drobniutka, ale może faktycznie taka jej uroda... dla spokoju własnego sumienia zasięgnij opinii innego lekarza, skoro badania są w porządku, to może tylko niepotrzebnie się martwisz...

aha, a jaką Ty masz budowę? Może Ty też jesteś taka drobna? Zapytaj swoją mamę i mamę Taty dziecka, czy wy przypadkiem takie drobinki nie byliście? Może to rodzinne?

i uszy o góry, na pewno tylko się martwisz niepotrzebnie... no ale dobrze, gorzej jakbyś zbagatelizowała sprawę...
 
Gabrysia 9 miesięcy

7600 :-) Idziemy jak burza :-)

O kurczę ... mamstud, ale podganiacie :tak:
Jesteśmy w takim razie na szarym końcu (myślę że więcej niż 7300 nie ma :sorry2:) Za tydzień na wagę .... Czy wasze dzieci też tak nie lubią się ważyć? Lili tak szaleje, krzyczy, wygina się, że waga nie może stanąć w miejscu :sorry2:
 
Ma 62 cm wzrostu, konultowałam sie z lekarzem i mówiła że ma poprostu taką przemiane materii, ale mnie za bardzo ta odpowiedz nie uspokoiła, bo wynik jej wagi nie mieści się w siatce centylowej. Doktórka robiła jej względem tego badania krwii i moczu ale nic nie wykazały.Nie wiem czy powinnam zmienic lekarza bądz pytac sie o jakies dodatkowe badania czy poprostu przyjąc ze jest taka drobna??

Wiesz co aga ... ja bym się skonsultowała jeszcze z jakimś lekarzem :sorry2: Możliwe że faktycznie córeczka taką ma naturę, ale mimo wszystko sprawdzić by trzeba. Nasza Lilianka ważyła 3 tygodnie temu 7100 i niby w normie się mieści ale jest na samym dole siatki. Pani dr również zapewnia że taka jej natura, ale mimo wszystko dała nam skierowanie do poradni metabologicznej. Obiecałam sobie że jeśli w tym miesiącu mała dalej przybierze mniej niż 300 g to idziemy. Badania krwi i moczu oczywiście mieliśmy i wszystko OK
 
reklama
Damianek...stan na 6 miesięcy...8200 i 71 cm
stan na 7,5 miesiąca 8200 :baffled: ale za to już 76 cm :szok:
wszystko poszło mu we wzrost...mimo to dołozyłam mu dwie butle mleka do tego co je codziennie. Następne ważenie na 9 miesięcy, trzymajcie kciuki.

Mamstud gratulacje dla Gaby , pięknie dogania peleton ;-)

Moniq...Na pewno nie ma się czym martwić ,ale ja badania tez bym zrobiła gdybym musiała :tak:

powiedzcie dziewczyny, jakie wasze maluchy mają ciemiączka? Czy jeszcze mają? Damiś ma 1,5 na 1,5...czyli sporo mniejsze już. Czy podajecie dalej wit D?
 
Do góry