reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga nasza i naszych maluchów

Kasik to trzymam kciuki zeby było ok.
My 29tego na kolejny bilans, wiec zobaczymy czy mój bumbownik cos przybrał. Zauwazyłam ze szybko rosnie bo ledwo wszedł w rozmiar ciuszków 62 a juz pare rzeczy za małych i juz niektóre 68 dobre, a waga , to jak sie z nim waze to cos od ostatniego wazenia w przychodni cos mało przybiera, ale jeszcze miesci sie w normie.
I jeszcze mnie zdziwiło na ostatnim bilansie to ze inaczej mierza po urodzeniu a inaczej w przychodni na bilansie. Wystraszyłam sie ze synek nic nie urósł. Po urodzeniu mierzył 56cm a za 7tyg tyle samo..hehe Ale lekarka mnie uspokoiła ze w szpitalu mierzą po krzywiznie, a tu kłada malca na macie z miarką na prosto i dlatego.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kasik mam nadzieje ze wszystko bedzie ok..ja podaje herbatke ale ok 50ml dziennie wypija ja na 3 razy..mleka zjada ok 100ml co 3h..drobniutki jest ale po kim ma byc duzy skoro ja mala i drobna..licze ze to jakis zastoj i pozniej sie unormuje..
 
Olala, ale klocuszki już ładne :-) No to moja dalej krasnoludek hihi.Wczoraj, 21XII ważyłą w poradni 5100g w domu 5300g, głowka 38.8 a klata 38.2 cm czyli juz główka zaczyna byc proporcjonalna, bo pamietacie te wielkie glowy naszych nowonarodzonych? :-)

Kasik teraz doczytalam o wizycie u prywatnego lekarza.Dobrze zrobiliscie, ja tez bym nie ufala takiej olewajacej lekarce.
Jak czesto przystawiasz do piersi? Bo Julka jesc to je co 2 h sredni, ale w miedzyczasei lubi sie tylko napic, robi kilka lykow i wypluwa cyca, to jej picie wlasnie.
Przy karmieniu piersia niestety nie mozna trzymac sie schematu karmienia co 3 h, poniewaz tak jest z mm, gdzie mleczko dluzej zalega w brzuszku, a mleko ludzkie jest szybko bardzo trawione i dziecko juz po 1 h moze chciec znowu pic lub jesc. Dlatego to karmienie to na żądanie.
Jednak odwodnienie to powazna sprawa, tak sie od razu przyjrzałam skórze Julki na brzuszku i tez jej sie troche marszczy, ale myslalam ze to normalne, zreszta nic nam lekarz nie mowil wczoraj. Nawet nadgorliwie pytalam czy dawac moze wit C, bo sezon na choroby, ale powiedzial ze jak karmie piersia to nie ma potzreby nic wiecej niz wit D dawac.
Kasik skoro lekarz uznal ze Antos jest odwodniony to nawodnic trzeba bezwzglednie.Pewnie bedziecie miec wyniki badan i bedzie wiadomo cos wiecej.
 
Ostatnia edycja:
Mój mały po wizycie dziś 6300. Podobno górna granica i absolutnie nie dawać kaszek bo go zapasę i potem odchudzanie murowane. Waga wyjściowa przy wyjściu ze szpitala 2480.
 
reklama
wow, JoluMi, pieknie Michas urósł :-) Niemalże i potroił by swoja wagę urodzeniowa niedługo, a niby podwajaja do 6 iesiacia, a potrajają do 1 roku zycia. Ale maluszki z mniejsza wagą czesto szybko nadrabiaja i potrafia ladnie przybrac :-)
Z kaszkami sporo racji, bo jednak to sporo kalorii wiecej, karmiac mm tzreba uwazac na wage malca, bo glodomorki latwo mozna zbytnio utuczyc.Chociaz na kp tez sie zdarzaja tlusciutkie dzieciaczki.
 
Do góry