reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga nasza i naszych maluchów

reklama
co do mierzenia maluszka to mi polozna pokazala jak oni to robia w szpitalu :) wiec najlepiej po kapieli polozyc maluszka na boku i najpierw od czubka glowki do kosci ogonowej pozniej od kosci ogonowej do kolanka i od kolanka do pietki . w ten sposob nie trzeba naciagac maluszka i go prostowac :D
 
To ja napiszę ile ma Adaś. Waga z dziś (3 mc i 4 dni) 7.280, wzrost 70 cm :) Kawał klocka - pani doktor mówi, że wygląda na 6 mc :D Od porodu przybrał 3.920, czyli już podwoił swoją wagę urodzeniową (3.360).
 
Ostatnia edycja:
Kasik nie spiesz się z tym....u mnie moja mała przez miesiąc przybrała 200g:sorry2: czyli tak samo. Podobno czasem dzieci maja taki stop...moja do tego dużo ćwiczyła więc to może byc przez to. U cioebie też może byćtak, że zaczął się więcej ruszać, jest bardziej ciekawy świata więc nie w głowie mu jedzenie i tycie...obserwuj go teraz i dawaj zawsze proponuj drugą pierś. W nocy jak chce jesć to nie przetrzymuj bo nocne mleko jest najabrdizej kaloryczne. Karm i moze się ruszy. Jeśli nie jest głodny, spokojny to raczej wsio ok. Moja Laura jest zadowolona, śpi całe noce a prawie nie tyje....:sorry2:
 
Wczoraj mierzyłam Nadię tak jak to kerna opisała i wyszło, że ma 63cm, ale dokładniej dowiemy się we wtorek na szczepieniu. Ale jak widzę to też jest mała w porównaniu do waszych dzieciaczków.
 
Moja Julka dalej okruszek, przedwczoraj ważyła 5100g, nie mierzyłam jej, ale rośnie bo juz ubranka 62 wiekszosc małe, nosi 62-68. Julka też na cycu duzo przybierała i ostatnio przystopowała, tak jak pisze Kerna pewnie to zwiekszona ruchliwosc naszych bejbikow, ja bym nie rezygnowala z cycolenia, nie ma nic leszego dla dziecka, co najwyzej mozna zapytac lekarza czy nie wprowadzic wczesniej np musow jarzynowych. Ale to juz niech lekarz nam podpowie. No i zpewnoscią nie dopajac niczym dawać mleko z piersi zamiast herbatek, bo dziecko potarfi natrąbić się herbatki i potem traktuje to jako jeden posilek.
Ja podaje herbatke sporadycznie, jak gdzies wychodze a mleka nie odciagnelam a zaraz wróce, to wypije może 30 ml.
 
reklama
Moja Julka dalej okruszek, przedwczoraj ważyła 5100g, nie mierzyłam jej, ale rośnie bo juz ubranka 62 wiekszosc małe, nosi 62-68. Julka też na cycu duzo przybierała i ostatnio przystopowała, tak jak pisze Kerna pewnie to zwiekszona ruchliwosc naszych bejbikow, ja bym nie rezygnowala z cycolenia, nie ma nic leszego dla dziecka, co najwyzej mozna zapytac lekarza czy nie wprowadzic wczesniej np musow jarzynowych. Ale to juz niech lekarz nam podpowie. No i zpewnoscią nie dopajac niczym dawać mleko z piersi zamiast herbatek, bo dziecko potarfi natrąbić się herbatki i potem traktuje to jako jeden posilek.
Ja podaje herbatke sporadycznie, jak gdzies wychodze a mleka nie odciagnelam a zaraz wróce, to wypije może 30 ml.


Beniaminka
ja do tej pory nie dawałam małemu nic do picia. A wczoraj po południu pojechalismy prywatnie do pediatry bo ta w przychodni troche nas olała. Dała tylko skierowanie na badani i kazała przyjsc po nowym roku. A mały wcale nie chce jesc, i przyrost wagi znikomy. I ta kazała nam dawac mu pic trzy razy dziennie, tak 1,5 godziny po posiłku. Stwierdziła, ze mały nie ma z czego kupki zrobic. Ma tez pomarszczona skore na brzuszku, co niby wskazuje na odwodnienie. W poniedziałek jedziemy na badania. Mam nadzieje, ze nic złego nie wyjdzie.
 
Do góry