reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wzrost Naszych Dzieciaczkow

Agus miałam ten sam problem
Ala teraz je:
8 - 180-200ml mleczka z kaszką
11 - 200ml kisiel lub budyń z owocami
14 - 200ml zupka z mięskiem i z grysiczkiem i co drugi dzień z żółtkiem
17 - 180-200ml mleczka
20.30 - kaszka manna lub kukurydziana na mleczku na gęsto łyżeczką
oprócz tego biszkopty, chrupki, piętkę z chlebka, coś do buzi to co my jemy, soczek-po zupce przed spaniem,
 
reklama
Agnieszka18 no to niezły łakomczuszek z Twojej Aluni... no, no... Kuba je podobnie ale w mniejszych ilościach (ok 150 ml na jeden posiłek) plus jedno karmienie mleczne więcej. (Ale to chyba inny wątek, sorki:-))
 
Oliwce udalo sie przytyc przez miesiac 700 g ufff jak fajnie:)))Wazy 9 kg:)))Ona ma takie skoki jeden miesiac malo przybiera a drugi wiecej,ale coz taki jej chyba urok.
A jezeli chodzi o jedzenie to Oliwka tez je podobnie i moze dlatego sa lepsze efekty:)))
 
Olek dziś ważony: 9260
ja juz się nie martwie czy dużo czy mało. Obiadki je z apetytem, to najważniejsze. Witaminki ma.

8 - 210ml mleka z kaszką
11 - 120ml kaszki łyżeczką z owocami
14 - 180ml mleka z kaszką
17 - 200ml obiadku z mięskiem
20 - 210ml mleka z kaszką

po drodze jakieś szynki, serki i inne dobroci z talerza rodziców (dziś cisto z kebeba :sorry2:)
 
Agnieszka - niezly wynik :tak: moja Nina tez je duzo, a przybiera malo. ale ona jest strasznie rucliwa i pewnie dlatego.

a jemy tak:
8-9 kaszka na gesto na 150 ml wody
11-12 obiadek: sloiczek 190-220 ml
15-16 owocki, kisiel lub budyn - 200 ml
18 - male conieco: biszkopty, pasta jajeczna, buleczka, soczki
20-21 kaszka na gesto 150 ml wody
 
Mojego Kubusia już dawno mi nie ważyli:-(, a o mierzeniu to nie ma mowy:no::no:. Złości mnie to. Na takiej wadze domowej ważyłam go wczoraj to waży ( o ile można ją uznać za wiarygodną) 9200. Zrobiłam to tak zważyłam się sama, a potem z Kubusiem na rękach:rofl2:.
 
Ja też waze Adasia na domowej wadze bo wskazuje tyle co w przychodni:) Tlko że ja go sadzam samego i siedzi przez to chwile nie waże go na rekach.Wczoraj wskoczyło mu równe 9kg:) Już nie jest chuderlaczkiem:)
 
kurcze dziewczyny nie załamujcie mnie.
W piątek byłam ważyć Hanie.Waży 8 kilo.
6 m - 7500
8 m - 7680
9 m - 7900
10 m - 8000

Czy u Was też ważą w pieluszce i body?W 8moesiącu byłą ważona w szpitalu na badaniach jak byłą i wtedy ją ważyli na golasa.

Hania zjada takie ilości,ze Zuzia polowy w ciągu dnia nie zjada.

ok.6 kaszka - 150 ml wody
ok.8 - bułeczka +obkład
ok. 11 - 2 sniadanko - 2 duże danonki/duży serek/150 jogurtu+jakis owoc,słoiczek owoców
ok.14 - obiad,czasem zupka + warzywka,czasem 2 pełne dania/jak sie mamie chce ugotować :sorry2:
ok.16 - owoc/jogurt,na przemian z 2 śniadaniem
ok.18-19 - kaszka,jakaś bułeczka itp.
Do tego przegryzki,skubanie od nas,picie.


Pozdrawia Katka:ninja2:
 
Michaś waży tak ja Krzysiu 11 kg. Ważony na rękach z wagą dokładną do 0,5kg. Przez miesiąc przybrał 1 kg. Mam nadzieję, że jak zacznie chodzić to zrzuci.
Oskarek się śmieje z Michasia cytatem z filmu Epoka Lodowcowa: "tylne łapy jak serdelki" :-):-)
 
reklama
Katka- widocznie taka uroda Hani :tak: moja tez je sporo, z wg moich pomiarow przez ostatni miesiac przybrala jakies 100-150g. i wcale sie tym nie przejmuje ...
 
Do góry