reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga i wzrost Naszych Dzieciaczkow

Nadszedł czas na bilans dwulatka Amelii O. :unsure::rolleyes2::cool2::-p;-)

Wzrost 96 cm, waga 17 kg....obydwie wartości mieszczą się w 97 centylu...

Nasza pediatra, nie mówiąc mi ani słowa o wadze małej wpisała w książeczkę zdrowia "otyłość"....:baffled::eek::confused2:...
Przegiela. No comments.
A Stasiu wazy ok 15 kg, a mierzy ok 95 cm... nie wiem dokladnie bo u nas bilansow nie ma
...
 
reklama
Mam takie samo zdanie ... otyłosc to choroba ... a Amelka wcale a wcale nie wykazuje zeby byla otyla ... tym bardziej włąsnie ten prawie metrowy ;-) wzrost :-) ... a tak swoja drogą ... lekarze czasami przesadzają ze stwierdzeniami ... no ale cóz ... trzeba tylko czasami ich z lekka olać ;-)
 
Milkshake mój Kuba jest podobnej postury co Twój Oluś:-)

A czy w tak "malutkim" wieku można już stwierdzić otyłość? Przecież te dzieciaczki dopiero zaczynają rosnąć... A skoro Amelka "nie wystaje" poza centyle, czyli mieści się w normie, a ta pani doktor jesli już wpisała otyłość to mogła Ci Moniu powiedzieć cos na ten temat, jak już stwierdziłyście otyłość to choroba, czyli powinno sie ja leczyć... olej babkę!!!

Ale z drugiej strony powiem Wam, że dziś jak byliśmy na basenie i było bardzo dużo dzieci z podstawówki (fajnie trafiliśmy:baffled:) i tak przyjżałam się, to faktycznie dużo z nich było grubiutkich... jak ja byłam mała to raczej wszystkie moje kolezanki chodzące szkieletory były...
 
pani doktor jesli już wpisała otyłość to mogła Ci Moniu powiedzieć cos na ten temat, jak już stwierdziłyście otyłość to choroba, czyli powinno sie ja leczyć...
O tym samym pomyslalam. Skoro nie odezwala sie ani slowem, nie dala zadnych zalecen, nie pytala o diete to... olej babe:dry:

Ciekawe, co by wpisala synkowi znajomej, ktory tyle wazyl majac roczek... :confused:(jego waga urodzeniowa to ponad 5 kg i niby wg norm przybral prawidlowo, bo x3;-))
 
Amelka jest wysoka przy tej wadze wiec moim zdaniem jest w normie.Julia wazy 17 a jest ok. 5 cm nizsza.I nikt nnie mowił mi nic o otyłosci .Wszyscy mowia,ze jest okraglutka ale jest ubita.Monika wcale sie nie przejmuj.Mnie pani doktor powiedziała ze młoda sie wyciagnie tylko zeby nie przekarmiac i nie dawac słodyczy i zadnych zapychaczy:tak:
 
Dziewczyny w ogóle nie myślcie o centylach itp. bo to przecież jakieś wartości średnie. Każde dziecko jest inne, ma inne kości. Jak zdrowo karmicie i dużo spacerujecie to na pewno waga i wzrost są w porządku:tak::tak::tak:. A Amelka naprawdę jest wysoka. :tak::tak::tak:
Gosia po bilansie:
wzrost: 91 cm (wg mnie 93;-))
waga: 13 kg
 
A my nie mielismy bilansu :dry: ... nie wiem czy to przez te przeniesienie z jednej do drugiej przychodni :confused:
ale po ostatniej wizycie u lekarza wiercący sie Dawid ma 85 cm :baffled: (wg Naszych miarek 91- no i ciuszki na 86 sa za małe) waga 12,7 ... zobaczymy jak bedzie w piatek :tak:
 
Na p-ewno Julia i Amelka sa nieco za ciezkie:tak:i co do tego nie ma watpliwosci ale wydaje mi sie ze jesli nie bedziemy ich przekarmiac to one sie wyciagna.Wzcie pod uwage ze inne dzieciaczki sa podobnego(Stas,Dawidek,Gosia) wzrostu sa podobnego a maksymalnie waza 15.Dwa kg to jest duzo u takiego brzdaca..Monika wiesz,jak sie nie martwie,wiem,ze Julia je zdrowo i uwazam,ze nadmiar zgubia gdzies po drodze miedzy przedszkolem a podstawowka...;-):tak:
 
reklama
Na p-ewno Julia i Amelka sa nieco za ciezkie:tak:i co do tego nie ma watpliwosci ale wydaje mi sie ze jesli nie bedziemy ich przekarmiac to one sie wyciagna.

Takie samo mam zdanie :tak: Dlatego jak Amelka nie chce czegoś jeść w danej chwili to nie wciskam jej na siłę...nie chce to nie....

Mada80 pisze:
Monika wiesz,jak sie nie martwie,wiem,ze Julia je zdrowo i uwazam,ze nadmiar zgubia gdzies po drodze miedzy przedszkolem a podstawowka...;-):tak:

Ja też byłam pucuś...a teraz nie narzekam na wage swą ;-)
 
Do góry