reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W październiku testów czas, w ciąży będzie każda z nas!

reklama
A czy mając nadwagę i podwyższona glukozę lekarz może podejrzewać pcos? Miesiączki są regularne, na USG kilka pęcherzyków obecnych. Lekarz nawet mi tego nie podejrzewa, ale czytałam kiedyś artykuł że już sama nadwaga może być podejrzeniem pcos🤷🏻‍♀️
Ja nie miałam wtedy ani nadwagi ani problemów z cukrem :) ale obraz na jajnikach typowy dla pcos + nieregularne cykle. Jak zaczęłam pierwsze starania to okazały się też trochę rozjechane hormony
 
A czy mając nadwagę i podwyższona glukozę lekarz może podejrzewać pcos? Miesiączki są regularne, na USG kilka pęcherzyków obecnych. Lekarz nawet mi tego nie podejrzewa, ale czytałam kiedyś artykuł że już sama nadwaga może być podejrzeniem pcos🤷🏻‍♀️
Czytałam, że żeby stwierdzić PCOS powinny być spełnione 2z3 kryteriów: problemy z owulacją, hiperandrogenizm, jajniki policystyczne na USG.

U mnie na przykład jest hiperandrogenizm, na USG jedni mówią, że ok, drudzy, że jeden jajnik może wyglądać na policystyczny, ale ogólnie nikt PCOS nie stwierdził.

Sama nadwaga pewnie nie jest żadnym wyznacznikiem, ale już IO często występuje z PCOS.
 
Zrób LH, FSH, AMH - na podstawie tych badań można podejrzewać PCOS. 😉

Aha. To przy następnych badaniach to zrobię. Niby lekarz nic nie podejrzewa więc chyba wszystko jest dobrze 🤷🏻‍♀️ ale zbadać nie zaszkodzi.
Zresztą muszę zrobić sobie listę co zbadać bo już chyba 4 msc nie badałam krwi. Może mi się pogorszy wyniki.
 
@Lady With Cats jak starania, czy my miałyśmy pik w tym samym dniu?
A dziękuję, że pytasz- my cały cykl co dwa-trzy dni kończymy dzień seksem.
Wiesz co? Ja nie wiem, co miałam, bo
według cyklu i objawów wychodzi, że mogłam mieć dwie owulacje.

Tydzień temu bardzo wysokie libido i płodny śluz i pozytywne testy LH, teraz w weekend okropny ból prawego jajnika utrzymujący się kilka godzin (mnie tak boli przy owu) i znowu duża ilość śluzu plus ten ciemny test🤷🏻‍♀️.
Jakiś kosmos.

Jutro idę na badania krwi, więc zrobię też progesteron- on może zobrazować mniej więcej, co się zadziało w organizmie. Wedle normalnego cyklu powinnam być 7-8 dpo.

@black_angel , a Wy jak? Działacie😃?
 
Ostatnia edycja:
A dziękuję, że pytasz- my cały cykl co dwa-trzy dni kończymy dzień seksem.
Wiesz co? Ja nie wiem, co miałam, bo
według cyklu i objawów wychodzi, że mogłam mieć dwie owulacje.

Tydzień temu bardzo wysokie libido i płodny śluz i pozytywne testy LH, teraz w weekend okropny ból prawego jajnika utrzymujący się kilka godzin (mnie tak boli przy owu) i znowu duża ilość śluzu plus ten ciemny test🤷🏻‍♀️.
Jakiś kosmos.

Jutro idę na badania krwi, więc zrobię też progesteron- on może zobrazować mniej więcej, co się zadziało w organizmie. Wedle normalnego cyklu powinnam być 7-8 dpo.

@black_angel , a Wy jak? Działacie😃?
Moze wtedy pęcherzyk nie pękł i nowy urósł w jego miejsce? Daj znac jaki progesteron. Bardzo jestem ciekawa. Masz przed sobą dwie opcje.
 
reklama
5 dni temu powinnam miec @ , tak sie nakrecalam ze od dnia spodziewanej @ robilam testy i biel vizira. Ale zauwazylam ze wszystko mi sie przesunelo, bo dopiero teraz bola mnie piersi jak na okres. No chyba ze stanie sie jakia cud i cos bedzie. Robilam kolo 16 test ale biel . Duzo pije wody wiec i tak by nic nie dalo ale taka cicha nadzieja zawsze jest. Ciesze sie z kazdych II kreseczek. Mam nadzieje ze kiedys nastapi ten dzien ze i ja zauwaze kreski. Tak jak kiedys wspomnialam staram sie tyle czasu i lipa. Az szlak czlowieka trafia. Jak slucham mojej znajomej ktora ma 5 lotnie dziecko ze a druga znajoma urodziala to jej zazdrosci bo ona stara sie o drugie tylko glupia pipa nie wie ze tamta 4 razy poronila. Szlak mnie trafia. Dzisiaj mam dola
 
Do góry