reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W październiku testów czas, w ciąży będzie każda z nas!

Zupełnie nie wiem czemu. Jak moja mama poszła do dermatologa to oglądał razem z nią zdjęcia zmiab w galerii Google i szukał co moze do niej pasować, a później googlowal co na to brać 💁‍♀️😂
To zapytaj tych lekarzy, którzy się naburmuszają od razu słysząc takie słowa.

W rezultacie po takiej wizycie wychodzi się z niczym.
 
reklama
Tacy googlerzy są często na nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej 😁
Trafiłam na nocną i weekendową z piątku na sobotę z zapaleniem wyrostka i przez dwa dni wracałam co 6-8 godzin z coraz gorszym bólem i dostawałam zastrzyki rozkurczowe na niestrawność 😬😬😬 dopiero w poniedziałek nad ranem przyszedł „normalny” lekarz, kazał mi podciągnąć kolano do brzucha i stwierdził „wyrostek, dzwonię po karetkę” 🤷🏻‍♀️
 
narazie mam wynik tylko cross match, wyszedł 9,6% wiec sporo ujemny i w imk limf. helper cd3+/cd4+ 52%, supresor cd3+/cd8+ 17% i cd4/cd8 3,1%. NK 17% wiec chociaz tu w normie.
Swoją drogą, robiłaś te badania w APC czy w jakiejś lokalnej Diagnostyce?
Bo teraz też muszę zrobić ale w Diagnostyce to nawet nie umiem wszystkich w sklepie znaleźć :p.
 
Dzięki ❤ ja byłam mega zaskoczona wynikiem TSH, jeszcze rok temu było 1.51, ale gin kazał sprawdzić raz jeszcze, mam jakieś guzki na tarczycy, ale też co roku usg I nie rosną:) Nie wiem dlaczego tsh spadło przez rok, może dieta i ćwiczenia coś dały;) Ty już kiedyś sprawdzałaś tsh?

Dzięki, tak właśnie czytałam, że ten stosunek lh/fsh jest za duży. Do tej pory miałam tylko robione usg i nie miał zastrzeżeń, ale fakt że te usg robił mi zawsze na początku cyklu albo pod koniec, więc mógł nie widzieć nieprawidłowości (chyba). A jak teraz patrzę na wyniki to estradiol niby mieści się w normach mojego labo ale w necie wszędzie pisza, że normy estradiolu w fazie przed owu zaczynają się od 84 a nie od 12 jak w moim labo.
A idę do gina dopiero 7 listopada, bo wcześniej nie ma wolnego miejsca, babeczka na recepcji obiecała, że jak się zwolni miejsce szybciej to zadzwoni.
Tak ja już miałam 2 razy robione, ponad 3 niestety, teraz będę 3 raz badać tak naprawdę.
 
Dzięki ❤ ja byłam mega zaskoczona wynikiem TSH, jeszcze rok temu było 1.51, ale gin kazał sprawdzić raz jeszcze, mam jakieś guzki na tarczycy, ale też co roku usg I nie rosną:) Nie wiem dlaczego tsh spadło przez rok, może dieta i ćwiczenia coś dały;) Ty już kiedyś sprawdzałaś tsh?
No ale przedtem miałaś dobry wynik, teraz jeszcze lepszy.

1,51 to bardzo dobry wynik do starań- nie wiem, czemu uważasz, że zaszła taka poprawa🤷🏻‍♀️.
Po prostu Twoja tarczyca dobrze pracuje. Tak jak i rok temu.
 
Mimo, że tych badań mam na razie mało i tak naprawdę to są podstawowe badania to też mam takie dylematy...czy lepiej żyć w nieświadomości czy wiedzieć co i jak. Wczoraj nawet powiedziałam mężowi, że wolę od początku wiedzieć, że coś jest nie tak niż co miesiąc się łudzić i płakać nad jedna kreską na tescie. On tak jakby tego nie rozumie, że jestem taką pesymistką, bo oczywiście już sobie zdiagnozowałam pcos. Próbuję dodzwonić się do tego lekarza, ale chyba jeszcze zamknięte... Zastanawiam się czy ten cykl spróbować jeszcze tak spontanicznie czy juz zrobić wszystko, żeby lekarz zobaczył mnie w 10dc z wynikami i zrobił mi usg. Boże, gdybym nie miała okresu to dziś bym poszła do jakiegokolwiek gina
Moim zdaniem na spokojnie, bo jednak jesteś na początku drogi. Ja od 6mce mam podejrzenie braku owu, dopiero teraz bd sprawdzać dokładnie, bo jednak do roku to to normalne starania, więc pomału trzeba też. Na początku bardzo się przejmowałam teraz pomału krok po kroku żeby się za szybko nie wypalić, ale każdy ma inaczej. Cieszę się staraniami, przy okazji spełniam rzeczy które przed dzieckiem mogę zrobić 😁.
 
nie mogłam sie doczekać na te wyniki a teraz aż mi się niedobrze robi na mysl co przyniosą kolejne 😪

Źle. wizyta dopiero 15.12, ale jeszcze czekam na dwa badania, poki co dostalam wyniki dwóch. wiesz,czasem patrze na te Wasze wyniki i zazdroszcze, ze macie chociaz cokolwiek w normie, bo ja to co nie zbadam to jest strzałka w dół albo w górę. nawet głupia morfologia mi źle wychodzi, profil tarczycowy w caly świat, wiecznie qrwa coś jest nie tak. jeszcze się nie zdarzylo, zebym coś badała i wyszłoby wszystko w normie :|
Tule ❤️. Mam nadzieję, że wyklaruje Ci się droga, nie mam wiedzy, żeby coś mądrzejszego napisać, ale życzę z całego serca żeby pojawiła się ścieżka i wymarzona ciąża❤️
 
reklama
To był mój pierwszy cykl z problemem braku miesiączki, ale miałam tez wtedy zabieg chirurgiczny po ktorym jadlam przeciwbolowe w ilosciach hurtowych, wakacje zagraniczne itd. Być może to jednorazowa akcja a być może początek problemów... pójdę z tym do gina. Ale dzięki, ze zerknelas i na wyniki badań i na usg :)

No ja tez nie bardzo, a lekarz nie powiedział, że widzi coś niebezpiecznego. Przy kolejnym usg go wypytam o wszystko
Tak jak czytam o tym okresie to miał prawo się przesunąć, to czemu od razu leki na wywołanie? Ile trwał? Może jestem zielona 🤷‍♀️ale czy właśnie nie lepiej było zostawić bo takie wywołanie dopiero rozchwieje cykle🤷‍♀️
 
Do góry