reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W październiku testów czas, w ciąży będzie każda z nas!

Ja zacznę mierzyć jutro, bo okres już się kończy.. to jest dla mnie jakieś kosmiczne, żeby o 5:20 mierzyć temperaturę i to w pochwie 😅 mam nadzieję, że nie umrzemy ze starym ze śmiechu i nie zrobię sobie krzywdy. W ogóle mam tak, że poza seksem i myciem się to nie bardzo lubię ingerować w te obszary, zawsze się krzywię jak mi lekarz robi usg albo bada na fotelu a on wtedy mówi "No sama Pani chciała"😅 ostatnio jak miałam sobie wstrzyknąć krem dopochwowy to chciało mi się płakać ale dałam radę 😅

Ale zazdroszczę tego monitoringu owu 🤭 mam nadzieję, że zwolni się miejsce u mojego gina na poniedziałek
Ja badam od tego cyklu zaczęłam tak naprawdę i o 5.30 codziennie, powiem Ci, że myślałam, że więcej uciążliwe to🙈, ale lajcik😁
 
reklama
Hej kochane. Wrocilam od ginekologa. Ze mna juz wszystko ok nawet owulacja wrocila. Jednak nasienie mojego partnera jest w kiepskim stanie. Ale nie najgorszym. Ma brac witaminy dla mezczyz starajacych sie oraz kompleks witamny b i kwas foliowy. Za 4 tygodnie mamy powtorzyc badania nasienia. Jesli nie beda ok to tylko inseminacja. To tego czasu mamy starac sie naturalnie.
 
Hej kochane. Wrocilam od ginekologa. Ze mna juz wszystko ok nawet owulacja wrocila. Jednak nasienie mojego partnera jest w kiepskim stanie. Ale nie najgorszym. Ma brac witaminy dla mezczyz starajacych sie oraz kompleks witamny b i kwas foliowy. Za 4 tygodnie mamy powtorzyc badania nasienia. Jesli nie beda ok to tylko inseminacja. To tego czasu mamy starac sie naturalnie.
4 tygodnie? na pewno? Regeneracja nasienia trwa 3 miesiące i dopiero wtedy powtarza się badania. Wczesniej suplementy nie maja czasu zadziałać.
 
Hej kochane. Wrocilam od ginekologa. Ze mna juz wszystko ok nawet owulacja wrocila. Jednak nasienie mojego partnera jest w kiepskim stanie. Ale nie najgorszym. Ma brac witaminy dla mezczyz starajacych sie oraz kompleks witamny b i kwas foliowy. Za 4 tygodnie mamy powtorzyc badania nasienia. Jesli nie beda ok to tylko inseminacja. To tego czasu mamy starac sie naturalnie.
Też mi się wydaje, że 4 tygodnie to trochę mało jak na zadziałanie supli... ze 2 miesiące chociaż bym odczekała. No ale też może zależy z jakiego pułapu startujemy ;)
Ale informacja o owulacji i byciu ok jest świetna 🥰
 
No ale przedtem miałaś dobry wynik, teraz jeszcze lepszy.

1,51 to bardzo dobry wynik do starań- nie wiem, czemu uważasz, że zaszła taka poprawa🤷🏻‍♀️.
Po prostu Twoja tarczyca dobrze pracuje. Tak jak i rok temu.
Cieszę się po prostu, bo od x lat słyszę od lekarzy, znajomych i teściowej, że mam wole na szyi i na pewno mam chorą tarczyce. Jak byłam nastolatką i miałam duża nadwagę moje tsh wynosiło ok 3. Wzięłam się za siebie ale temat tarczycy olałam, bo 3 to dalej norma. 2 lata temu miałam wypadek komunikacyjny, zrobili mi tomografię, kręgosłup był ok a w opisie napisali "tarczyca do obserwacji i konsultacji endokrynologicznej". Poszłam na usg tarczycy i pierwsze co usłyszałam to pytanie ile razy rodziłam. Powiedziałam, że nigdy nie byłam w ciąży. Okazało się, że mam jakieś zmiany ale to jeszcze nie guzki, że mam zrobić wyniki hormonów i robić cykliczne usg, żeby sprawdzać czy zmiany się nie powiększają. No i robiłam rok temu usg I tsh. Teraz gin powiedział, że wynik sprzed roku jest ok ale mam znowu sprawdzić. Wyszedł jeszcze lepszy, więc cieszę się, że z tego tsh 3 kilka lat temu przed 30 zeszlam do 1.19 :) nie wiem co miało wplyw ale być może to, że o siebie zadbałam.
Tak jak czytam o tym okresie to miał prawo się przesunąć, to czemu od razu leki na wywołanie? Ile trwał? Może jestem zielona 🤷‍♀️ale czy właśnie nie lepiej było zostawić bo takie wywołanie dopiero rozchwieje cykle🤷‍♀️
Mówiłam wszystko mojemu gin. Że w sierpniu miałam stan zapalny przy zębie, że na początku września zmieniłam klimat bo wakacje, że tydzień po spodziewanej owu wyrywałam osemke, co było dla mnie strasznie stresujące. Po tym usunieciu zeba plamilam na brązowo, miałam wymioty, biegunkę i gorączkę. To był też pierwszy pelen cykl picia inofemu. On zrobił usg i powiedzial, że nie będziemy czekać aż okres przyjdzie tylko go wywołamy żebym mogła zrobić te wyniki hormonów, które zlecił mi zrobić między 4 a 6 dc. Wzięłam 20 tabletek duphastonu i dobę po ostatniej tabletce zaczęłam plamic a na drugi dzień rano przyszedł okres. Teraz powoli się kończy. Nie był bardzo bolesny, było trochę skrzepkow ale obfitość w normie.
Ja badam od tego cyklu zaczęłam tak naprawdę i o 5.30 codziennie, powiem Ci, że myślałam, że więcej uciążliwe to🙈, ale lajcik😁
No ja codziennie w tygodniu tak wstaje, w weekend też się poświęcę.

Dziś teściowa powiedziała mi, że mamy piękny dom i powinniśmy go zapełnić dziećmi. Powiedziałam, że niestety to nie jest tak łatwo. I cisza.
 
nie chodzi glownie o.suplementy. Chodzi o zbadanie nasienia rowniez w innym labolatorium. Powiedziala ze nie mamy na co czekac tak naprawde.
W jakim sensie nie macie na co czekać?

Pierwsze badanie nasienia powtarza się po min 3 miesiącach bo tyle trwa proces spermatogenezy. Badania po 4 tygodniach to tylko zmarnowane pieniądze.
Pamietam ze musiałaś czekać na wynik badania 21 dni, co nie znaczy ze plemniki czekały 21 dni na badanie, znaczy ze laborant ma 21 dni na sporządzenie raportu i oddanie wyników.
Daj tym suplementom zadziałać i wtedy zróbcie powtórnie ;)

Hej kochane. Wrocilam od ginekologa. Ze mna juz wszystko ok nawet owulacja wrocila. Jednak nasienie mojego partnera jest w kiepskim stanie. Ale nie najgorszym. Ma brac witaminy dla mezczyz starajacych sie oraz kompleks witamny b i kwas foliowy. Za 4 tygodnie mamy powtorzyc badania nasienia. Jesli nie beda ok to tylko inseminacja. To tego czasu mamy starac sie naturalnie.

Intryguje mnie ze dali 4 tygodnie na starania naturalne, a jak nie to inseminacja. Czyli jak w listopadzie się nie uda to w grudniu inseminacja?

Bardziej tu pasuje te 4 miesiące o których wspomina @AScarlett
 
W jakim sensie nie macie na co czekać?

Pierwsze badanie nasienia powtarza się po min 3 miesiącach bo tyle trwa proces spermatogenezy. Badania po 4 tygodniach to tylko zmarnowane pieniądze.
Pamietam ze musiałaś czekać na wynik badania 21 dni, co nie znaczy ze plemniki czekały 21 dni na badanie, znaczy ze laborant ma 21 dni na sporządzenie raportu i oddanie wyników.
Daj tym suplementom zadziałać i wtedy zróbcie powtórnie ;)



Intryguje mnie ze dali 4 tygodnie na starania naturalne, a jak nie to inseminacja. Czyli jak w listopadzie się nie uda to w grudniu inseminacja?

Bardziej tu pasuje te 4 miesiące o których wspomina @AScarlett
Też mnie rozwaliły 4 tygodnie. 4 tygodnie z czego tydzień okres i tydzień płodny 🙃 przecież to jeden cykl
 
reklama
W jakim sensie nie macie na co czekać?

Pierwsze badanie nasienia powtarza się po min 3 miesiącach bo tyle trwa proces spermatogenezy. Badania po 4 tygodniach to tylko zmarnowane pieniądze.
Pamietam ze musiałaś czekać na wynik badania 21 dni, co nie znaczy ze plemniki czekały 21 dni na badanie, znaczy ze laborant ma 21 dni na sporządzenie raportu i oddanie wyników.
Daj tym suplementom zadziałać i wtedy zróbcie powtórnie ;)



Intryguje mnie ze dali 4 tygodnie na starania naturalne, a jak nie to inseminacja. Czyli jak w listopadzie się nie uda to w grudniu inseminacja?

Bardziej tu pasuje te 4 miesiące o których wspomina @AScarlett
@asiasiasia troche mi się wydaje że pchają was na inseminacja bo dzięki temu zarobią. Moze sie mylę, mam nadzieje, ale tak to brzmi. Mie pamiętam jakie byly u was te wyniki nasienia, moze byc tak ze to bedzie jedyna opcje ale nawet wtedy lepiej poprawić wczesnoej nasienie. Czyli min 3 miesiące.
A 4 tygodnie na naturalne starania? Sorry ale to 1 cykl. To tyle co nic. Przypomnij mi ile sie staracie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry