reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W październiku testów czas, w ciąży będzie każda z nas!

Witam was w ten ponury poniedziałek. Mnie dzisiaj w nocy obudził potworny ból lewej nerki oraz parcie, ból pęcherza. Teraz boli mniej ale sikam dość często i boje się że to jakaś infekcja. Poleci mi któraś co można wziąć doraźnie, żeby się nie rozkręciło? Oczywiście, jeżeli będzie gorzej to pójdę do lekarza. 🙈☺️
Żurawina w pierwszej kolejności :)
 
reklama
Witam was w ten ponury poniedziałek. Mnie dzisiaj w nocy obudził potworny ból lewej nerki oraz parcie, ból pęcherza. Teraz boli mniej ale sikam dość często i boje się że to jakaś infekcja. Poleci mi któraś co można wziąć doraźnie, żeby się nie rozkręciło? Oczywiście, jeżeli będzie gorzej to pójdę do lekarza.
Doraźnie furagina jest bez recepty ale z bólem nerki zdecydowanie lepiej pójść od razu do lekarza :(
 
Cześć dziewczyny, mam pytanko, może któraś was miała podobnie. Badanie HBA, które pozwala określić zdolność wiązania plemników z hialuronianem wyszło u męża 73% przy normie 80% - czy to jest faktyczna przeszkoda? Za dwa dni testuje, ale za nami dwa lata starań i w sumie pozostałe badania wychodzą raczej dobrze, owulacja naturalna :)
 
Moja endokrynolog wysokie androgeny próbowała obniżać metforminą. Ale czułam się po niej okropnie, straszny jadłowstręt, mdłości... Nawet pomidora zjeść nie mogłam. Zamiast być lepiej, to było coraz gorzej i gorzej. Po 1,5 miesiąca brania obudziłam się w nocy z chęcią zwymiotowania. Po kilku minutach mroczki przed oczami, jakbym miała zemdleć, jakieś drętwienie nóg, trudność w złapaniu porządnie oddechu, choć nie wykluczam, że to już z nerwów, bo pierwszy raz takie akcje u mnie.
Endo kazała kategorycznie odstawić metformine. Choć miałam nadzieję, że się do niej przyzwyczaję 🤷 😟 i wiązałam z jej działaniem jakieś nadzieje.
Ja biorę co prawda ogromną dawkę metforminy ale mi ładnie obniżyło testosteron. Z tym, że metformina to lek na cukrzycę i aby nie mieć przy niej przygód typu mdłości itp trzeba bardzo pilnować diety z niskim IG i regularności posiłków. (Przynajmniej tak jest w moim przypadku)
 
Cześć dziewczyny, mam pytanko, może któraś was miała podobnie. Badanie HBA, które pozwala określić zdolność wiązania plemników z hialuronianem wyszło u męża 73% przy normie 80% - czy to jest faktyczna przeszkoda? Za dwa dni testuje, ale za nami dwa lata starań i w sumie pozostałe badania wychodzą raczej dobrze, owulacja naturalna :)
mój ma 75% i lekarz powiedział, ze normalnie możliwe jest zapłodnienie.
 
Ja biorę co prawda ogromną dawkę metforminy ale mi ładnie obniżyło testosteron. Z tym, że metformina to lek na cukrzycę i aby nie mieć przy niej przygód typu mdłości itp trzeba bardzo pilnować diety z niskim IG i regularności posiłków. (Przynajmniej tak jest w moim przypadku)
no, a ja mete biore a dziś w pracy najadłam się mini pączków.. ehh
 
no, a ja mete biore a dziś w pracy najadłam się mini pączków.. ehh
Dopóki nie zaczniesz wymiotować to jest ok. 😅 myślę, że przy niskiej dawce takie atrakcje nie powinny się zdarzać, ja ostatnio na szybko zjadłam 2 kromki zwykłego chleba z masłem i serem żółtym - żadnych warzyw bo nic nie miałam a nie miałam czasu, do tego wypiłam kawę z mlekiem i łyżeczką cukru no i trochę cierpiałam przez jakiś czas. 😅
 
Dopóki nie zaczniesz wymiotować to jest ok. 😅 myślę, że przy niskiej dawce takie atrakcje nie powinny się zdarzać, ja ostatnio na szybko zjadłam 2 kromki zwykłego chleba z masłem i serem żółtym - żadnych warzyw bo nic nie miałam a nie miałam czasu, do tego wypiłam kawę z mlekiem i łyżeczką cukru no i trochę cierpiałam przez jakiś czas. 😅
ja nie rzygałam odkąd byłam dzieckiem 😂 i szczerze przed meta nie miałam zadnego złego samopoczucia po posiłkach.
Nawet się zaczełam zastanawiać, czy ta meta potrzebna mi. Ta insulina nie była jakaś wywalona. 2 lekarzy powiedziało, ze jest okej. Ale z drugiej strony nie ma szans, zebym trzymała 100% diete z niskim IG.
 
reklama
Ja kiedyś brałam metformine na pcos, którego już nie mam. Wytrzymałam 2 miesiące. Każdy zjedzony batonik pamietam do dzisiaj. Zdarzyły się 2. Plus codziennie spanko od 17, bo byłam nie do życia. Nigdy więcej…
 
Do góry