reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg

Dołączył(a)
2 Sierpień 2024
Postów
8
Dziewczyny czy znacie przypadek że lekarz nie wykonał USG połówkowego ponieważ nie widzi nic przez brzuszek który ma za dużo to tłuszczyku ? Nie mogę sobie z tym poradzić jak dalej badać dziecko skoro nie może wykonać USG przez brzuch. Mam nadwagę wstydzę się tego ale nie spodziewałam się takiego czegoś ... Potrzebuję porady bo nie daje rady myślę ciągle o tym.
 
reklama
Dziewczyny czy znacie przypadek że lekarz nie wykonał USG połówkowego ponieważ nie widzi nic przez brzuszek który ma za dużo to tłuszczyku ? Nie mogę sobie z tym poradzić jak dalej badać dziecko skoro nie może wykonać USG przez brzuch. Mam nadwagę wstydzę się tego ale nie spodziewałam się takiego czegoś ... Potrzebuję porady bo nie daje rady myślę ciągle o tym.
A był to " zwykły " ginekolog, czy specjalny lekarz, który ma certyfikat i dobry sprzęt ?
 
Byłas zapisana na USG połowkowe? W ktorym tc teraz jesteś?
Tak byłam umówiona 23 tydzień, kazał przyjść za 2 tygodnie wtedy maluszek będzie większy bo teraz nie zrobi tak powiedział to mój lekarz prowadzący przyjemny powiedział to delikatnie żeby mnie nie urazić ale mimo tego byłam zdziwiona
 
Czyli nie ma takiej opcji że może to być problem przy USG ? Bo szukam info na net i niby pisze że może to być utrudnione...
Nie. Po pierwsze 25tc to za późno na połówkowe, bo wykonuje sie je zwykle do 22tc. Bez jaj, w 25tc to na dobrą sprawę chwila i ISG 3trym.

Nie wiem jaki sprzęt ma Twój lekarz, ale musi byc bardzo slaby, żeby nie bylo nic widać. Dziecko na tym etapie jest juz spore.

Mam nadzieję, ze nie zaplacilaś za wizytę, na ktorej Ci to powiedział. Ja sprawdziłabym czy ma certyfikat fmf do wykonywania tych badan, poszłabym do innego lekarza, a na tego zgłosila skargę, bo to niepowazne.

Mam nadwagę i w wielu gabinetach bylam badana po 22tc i nigdzie, ale to nigdzie nie było problemow z obrazem.
 
reklama
Czyli nie ma takiej opcji że może to być problem przy USG ? Bo szukam info na net i niby pisze że może to być utrudnione...
Może być utrudnione i obraz nie będzie tak czysty jak u osoby z BMI w normie, ale bez przesady. Ja mam nadwagę i żaden lekarz nie odprawił mnie z kwitkiem, badania odbywały się normalnie, tylko wizyty umawiałam np. na połówkowych na 22 tydzień a nie na 18. Jak był problem, żeby dobrze uwidocznić jakąś strukturę płodu, to podkładałam pięści pod tyłek i badanie trwało tak długo aż wszystko udało się pomierzyć.

Zapisz się czym prędzej do innego lekarza, który ma dobre opinie i certyfikat.
 
Do góry