reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urodzinki naszych pociech

reklama
A czym nasączacie biszkopt?Ja kupuję gotowe spody w "biedronce" i ostatnio nasączałam herbatą z cytryną.:happy:

Ja ostatnio nasączałam alkoholem(ale Kuba nie jadł,bo nie może mleka).a teraz nasącze wodą z cytryną.(więc troche dostanie)
Kupuje gotowy biszkopt.Przekładam masa budyniowa i kremem waniliowym(gotowiec z proszku).Teraz przełożę też masą krówkowa(naszła mnie ochota,jak Was poczytałam).
Kształt-chyba miś...ale nie wiem jeszcze...co mi tam wyjdzie.:tak:
 
Poproszę o przepis :sorry:

Kasiad ja też zawsze pieczę biszkopt dzień wcześniej i przekładam masą krówkową wtedy zwilgotnieje jeszcze bardziej a na drugi dzień kładę śmietanę:tak:ale nie trzeba piec wcześniej probie to dlatego że ładnie wystygnie

przepis mam na stronce
W kuchni... - Onet.pl Blog

przy torcie na biszkopt z orzechami a na zwykły biszkopt nie dodajesz oleju i orzechów :tak:
 
Czyli Gosia robisz z 6 jajek, 1 szkl mąki, 1 szkl cukru i 2 łyżeczek proszku?
Bez kartoflanki?
Z białek ubijasz pianę czy całe jajka odrazu z cukrem?

Ja mam taki przepis:
4 jajka, 1 szkl cukru, 3/2 szkl mąki i 3/4 szkl kartoflanki, 1 łyżeczka cukru.
Ale jakiś taki marny mi wychodzi, nie wyrasta za bardzo.

Jeszcze pytanie techniczne: zrobić 3 oddzielne biszkopty i potem je przekładać czy 1 wysoki i przekrawać?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Bo jakos tak wyszlo przy pierwszej dwojce no a przy Jenni dlatego ze tamci maja po 3 to tez tak zrobilismy z nia:tak:

a tak można?Bo kiedyś to wiem,ze tak było,ale teraz to nie wiedziałam.Wiem tylko,że mogą byc chrzestni tej samej płci,tzn, jest wtedy jeden chrzestny,a drugi to świadek chrztu,czy jakos tak.No chyba,że jest jden chrzestny,a reszta to świadkowie chrztu:baffled:
 
Do góry