reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urodzinki naszych pociech

reklama
Mam pytanko w sprawie tortu:tak:,jeśli wogóle zrobię ur.,bo niestety wszyscy jesteśmy chorzy...:-(Czy ktoś robi sam tort?Co prawda w tamtym roku miałam dwa jeden kupny i jeden robiony,ale miałam dużą imprezę,ale teraz nic nie planujemy,więc pomyślałam,że zrobię sama i może ktoś ma jakieś dobre pomysły?Myślałam dać brzoskwinie z puszki,śmietanę bitą itd,Ma ktoś sprawdzony przepis?Ciasto kupię,ale czym nasączyć?Ostatnio była to herbata.:rofl2:
 
ja robie sama

i albo zrobie zwykły biszkopt jak na placek , bita śmietana i brzoskwinie albo zrobie biszkopt z orzechami masa krówkowa i bita śmietana
 
Ja się zdecydowałam na tort w kształcie 2 :tak: Już się starszaki cieszą, bo będzie dużo odkrawków, bo najpierw trzeba będzie upiec ze 2 lub 3 duże blachy.
Tylko nie wiem, czym to przełożyć, myślałam kremem, ale może faktycznie masą krówkową? Ale masą krówkową nie zrobię na zewnątrz tortu żadnych wzorków chyba... Gosia, jak robisz masę krówkową? Mleko słodkie gotowane i potem z masłem wymieszane, czy jak?
 
Ja się zdecydowałam na tort w kształcie 2 :tak: Już się starszaki cieszą, bo będzie dużo odkrawków, bo najpierw trzeba będzie upiec ze 2 lub 3 duże blachy.
Tylko nie wiem, czym to przełożyć, myślałam kremem, ale może faktycznie masą krówkową? Ale masą krówkową nie zrobię na zewnątrz tortu żadnych wzorków chyba... Gosia, jak robisz masę krówkową? Mleko słodkie gotowane i potem z masłem wymieszane, czy jak?
masę krówkową można kupić gotową:tak:ostatnio widziałam w realu
 
Ja już mam kupioną z Gostynia gotową ale można samemu ugotować i właśnie się też zastanawiałam czy zmiksować z kostką masła czy nie bo samą teraz miałam na placku i strasznie słodkie było właściwie nie do ujedzenia a z masłem juz nie będzie takie...



a ostatnio robiłam tak że miałam biszkopt z tortownicy przeciełam go na pół i przełożyłam tą masą a potem jak złożyłam to jeszcze posmarowałam na wierzchu i na to dopiero kładłam śmietanę, super do tej masy krówkowej w biszkopcie pasują bardzo drobno zmielone orzechy :tak:ale wtedy to bez owoców oczywiście robie

a teraz robię 2 wiec chce wyłożyć ją masą i chyba tak zrobię bo jest to dużo sztywniejsze, z samą śmietaną w środku może mi się to rozwalać a tak to tylko wysmaruję ją na wierzchu :tak:
 
A czym nasączacie biszkopt?Ja kupuję gotowe spody w "biedronce" i ostatnio nasączałam herbatą z cytryną.:happy:
 
A tą gotową masę trzeba z masłem miksować, czy samą się nakłada?
I czy ona jest w puszcze?
gotowa jest w puszcze i z tego co mi wiadomo bez masa:rofl2:
ale jak moge komus polecic lepszejsza jest z gotowanego mleka
ta gotowa krówkowa jest oblesna:rofl2:


ja ostatnio nasączałam kawa zbozowa ANATOL:rofl2:
i masa budyniowa zamiast kremu (masło,maka,mleko,zółtka...)
 
reklama
A czym nasączacie biszkopt?Ja kupuję gotowe spody w "biedronce" i ostatnio nasączałam herbatą z cytryną.:happy:

ja niczym nie nasączam :no: mi suchy biszkopt nie wychodzi :-p

Agusia a mówisz o masie krówkowej z Gostynia :confused:
bo przecież to jedna firma czy mleczko czy masa bo to i to Gostyń wiec oni raczej to mleczko gotują :confused:

Kasiad ja bym zmiksowała z masłem :tak:gotowa jest w puszce i wyjdzie to samo co byś ugotowała a szkoda tyle gotować bo jeszcze trzeba wystudzić :tak:;-)

już pisałam że dla mnie sama masa jest za słodka zdecydowanie za słodka ale jak ktoś taką lubi to przecież może położyć samą :tak:tylko że radzę kłaść cienką warstwę :tak:
 
Do góry