reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Upichćmy coś: pysznego (kalorycznego:p) i dietetycznego

Zupa serowa:

Potrzebne składniki
1 litr wody
0,5 kostki warzywnej
3 serki topione bez dodatków smakowych
ser żółty starty na tarce
grzanki
sól,pieprz, gałka muszkatołowa,
oregano


Wodę zagotować z rosołkiem dodać serki rozmieszać np. blenderem, dodać sól i pieprz do smaku. Do miseczki dać pokrojone grzanki posypać żółtym serem, zalać zupą i znowu dodać trochę sera na wierzch wraz z oregano. ewentualnie dodać jeszcze sos sojowy
 
reklama
Krakers z kaszą manną:


· 5 paczek herbatników
· 1 kostka margaryny
· 1 szklanka cukru
· 1 szklanka kaszy manny
· 1 litr mleka
· 1 cukier waniliowy
· 2 łyżki kakao
· dowolna polewa
· kokos do posypania
Przepis:
Mleko, margarynę, cukier zagotować. Do gotującej masy wsypywać powoli kaszę mannę ciągle mieszając. Gdy masa zacznie gęstnieć dodać cukier waniliowy oraz kakao rozmieszane z odrobiną mleka.

Na wyłożone na blaszce herbatniki wylać gorącą masę. Poukładać na masę resztę herbatników lekko przygniatając. Całość zalać polewą, posypać kokosem, można dać jakiś dowolny aromat: arak, migdał...
 
szybkie ciasto kokosowe ;-)

6 łyżek mąki
6 łyżek cukru
3 jaja
3/4 kostki margaryny
2 łyżki proszku do pieczenia
wiórki kokosowe

margarynę stopić i ostudzić , dodać cukier, jajka, mąke , proszek do pieczenia wymieszać i wsypać ok pół opakowania wiórków
wlać na blaszkę posmarowaną tłuszczem i bułką tartą
(najlepiej robić w blaszce okrągłej , lub keksówce )
piec ok 35 min w temp 180st

można przełożyć kremem , bądź marmolada owocową .

na górę można polać polewą i posypać wiórkami

przykładowy krem:
1/2 szkl mleka
1 budyń waniliowy lub śmietankowy
1 masło roślinne lub śmietankowe
1/2 szkl. cukru pudru

budyń robimy jak w przepisie i studzimy
masło rozrabiamy z cukrem pudrem
dodać budyń ucierająć .
przełożyć zimne ciasto
 
Ostatnia edycja:
lolkak zupka brzmi baaaardzo smakowicie! :-)

szybka sałatka:
2 słoiczki selera,
1 słoik pieczarek marynowanych,
1 puszka słodkiej kukurydzy,
10 jajek
majonez, sól, pieprz

pokroić wszystko, jajka ugotować i pokroić, wymieszać dodać majonez, doprawić :-)
 
a ja mam dobry i sprawdzony przepis na pierogi białoruskie - bezglutenowe
Składniki

- ciasto: 2 szklanki mąki gryczanej (ja biorę kaszę i mielę ją w młynku do kawy)
- 2 łyżki masła
- 2-3 ugotowane i rozgniecione ziemniaki
- 2 jajka
- sól
nadzienie: 40 dag twarogu
- sól
- olej do smażenia

W rondlu zagotuj szklankę osolonej wody. Do wrzątku dodaj masło i mąkę gryczaną, zamieszaj i odstaw z ognia. Do gryczanej masy dodaj ziemniaki i jajka. Zagnieć ciasto. Rozgrzej olej na patelni. Z gryczanego ciasta odrywaj kawałki wielkości kurzego jaja, rozpłaszczaj je na dłoni możliwie cienko. Na środek placuszka połóż łyżeczkę twarogu. Złóż na pół i zlepiaj brzegi (jak przy robieniu zwykłych pierogów). Pierogi smaż z obu stron, tak by się lekko zrumieniły. Podawaj prosto z patelni. Można je na talerzu polać śmietaną.
 
"Na 3 mrowiska"

10 jajek
około 1 kg mąki
kilka łyżek oleju(3-5)

Jajka ubić mikserem,dodać olej,mąkę i zagnieść ciasto. Brać małe kawałeczki ciasta rozwałkować bardzo cieniutko i kroić w różne kawałki. Smażyć na oleju z dodatkiem smalcu. Jak wałkować to nie na mące tylko podlać olejem (najlepiej wałkować na ceracie albo płaskiej powierzchni).

Do polania:
Miód 0,5l rozpuścić w rondelku , dodać kostkę masła i około 1 szklanki cukru, trochę podgotować.

Na dno talerza polać troszeczkę miodu i układać warstwami posypując makiem, rodzynkami, żurawiną , śliwkami i polewać miodem każdą warstwę. Polewy można zrobić trochę więcej zwiększając porcję gdyby była zbyt gęsta dodać trochę wody) Smacznego!!!

Zobacz załącznik 394670Zobacz załącznik 394671Zobacz załącznik 394672Zobacz załącznik 394673
 
Oponki Serowe


Składniki na ciasto:

1kg białego sera
1kg mąki
5 jajek
1 kostka margaryny
2 łyżki sody
1 szkl. cukru
szczypta soli
pół łyżeczki wódki/ octu

Dodatkowo:

ok 20-30 dag mąki do podsypania
cukier puder do posypania oponek.


Jajka ubić z cukrem, dodać zmielony ser ( można mielić samemu lub kupić gotowy mielony) wymieszać, dodać mąkę, sól, sodę i alkohol, na koniec dodać rozpuszczoną margarynę wszystko razem wyrobić.
Ciasto rozwałkować na grubość 0,5-1cm, za pomocą szklanki i kieliszka wykrawać oponki, smażyć na głębokim rozgrzanym tłuszczu ( nie wyrzucajcie środków oponek tych zrobionych od kieliszka wychodzą z nich mini pączusie) smażyć na złoty kolor, posypywać dużą ilością cukru pudru.

SMACZNEGO. :-)

Ja zawszę robię z połowy składników wychodzi mi ok 80 oponek i 80 pączusiów.
 
SAM_0391.jpg

Sory że post pod postem, we wcześniejszym zdjęcie nie chciało mi się wgrać.
 
Sałatka Gyros


Pierś z kurczaka
przyprawa gyros
majonez
ketchup
ogórek świeży
ogórek kiszony
pomidor
kukurydza
kapusta pekińska

Pierś kilka godzin wcześniej kroimy na paseczki dodajemy przyprawę odstawiamy do lodówki.
Zamarynowaną już smażymy na patelni, warzywa kroimy mieszamy dodajemy do nich ostudzoną pierś dodajemy majonez i ketchup (proporcje według uznania) mieszamy i gotowe.

Ja podaję z grzankami z maselkiem ziołowym.

SMACZNEGO!
 
reklama
A ja mam inny przepis na sałatkę gyros.
Napiszę warstwowo:

- pierś z kurczaka w przyprawie gyros- usmażona
- cebula pokrojona w kosteczkę
- warstwa ketchupu
- ogórki konserwowe w kosteczkę
- warstwa ketchupu
- kukurydza z puszki
- majonez wymieszany ze śmietaną 12% (tak pół na pół mniej więcej)
- i na to wszystko kapusta pekińska, pokrojona oczywiście
 
Do góry