reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uciazliwe objawy

A u mnie dzisiaj kolejny,bo już 3 gorszy dzień,dzisiaj do tego wszystkiego doszły zaparcia i chyba od tego napiętego brzuszka boli mnie pępek.Jak mnie dłużej pomęczy to chyba xennę wezmę:-(.Z drugiej strony nie chcę już maluszka faszerować lekami i tak często renni biorę na zgagi,co prawda dzielę je sobie po pół no ale zawsze to leki........
 
reklama
Derylko z Xenną ostożnie, nie bierz bez konsultacji z lekarzem - nie pamiętam już które ale wiem że większość z tych lekarstw na zaparcia miewa w składzie coś co wywołuje skurcze macicy...
Mi na zaparcia pomagały śliwki kalifornijskie - kilka suszonych zalewałam wrzątkiem i po kilku minutach piłam napar a śliwki zjadałam - przynosiło ulgę przy najgorszych katuszach. Możesz spróbować też wypić szklankę gorącej wody z cytryną, no i moja lekarka polecała mi jeszcze cukinię...:tak:
 
Dzięki za rady pewnie się jeszcze przydadzą ,trochę pospałam,poleżałam przed telewizorem i powolutku jakoś samo się ruszyło,obyło się bez leków :-).Pewnie będę tak miała już do końca ,cały 1 trymestr to miałam i teraz wróciło ,oj jak dobrze że to już końcówka.
SZOPKA-Xennę brałam na początku ciąży,ale może masz rację wtedy było można a teraz nie powinnam,ale że cukinia ma takie właściwości nie słyszałam ,chętnie spróbuję bo lubię cukinię a i witamin ma pewnie dużo.:-)
 
jak lezalam w szpitalu w 13tc to laska ze mna na sali tez miala zaparcia i zaczela jesc sliwki suszone na wyproznienie,jak zobaczyla ja pielegniarka to dostala ochrzan bo sliwki tez skurczowo podobno dzialaja:tak:
 
Derylka - ja polecam platki owsiane na mleku plus musli. Wiem ze owsianka fee co dla niektorych ale wlasnie mi pomaga expresowo isc do ubikacji...moze pomoze?:confused:
 
jak lezalam w szpitalu w 13tc to laska ze mna na sali tez miala zaparcia i zaczela jesc sliwki suszone na wyproznienie,jak zobaczyla ja pielegniarka to dostala ochrzan bo sliwki tez skurczowo podobno dzialaja:tak:

Dorotko
niemożliwe z tymi śliwkami co piszesz, bo mi i ginka zalecała i w każdym poradniku ciążowym piszą, że są bezpiecznym sposobem na zaparcia w ciąży... :confused:
 
Szopka no wiem ale pamietam jak dzis ze kazala jej chyba nawet migdaly jesc
ale z tego co kojarze to migdaly na zgage

i przyniosla jej na lyzce laktuloze
 
Ja tez sie mecze (ponownie) z zaparciami i brzuszek juz tak napiety ze pepek mni boli :(((
Jem sliwki,jablka tonami , platki na mleku eehhhh...
Lacze sie z Wami w bolu ...
 
reklama
U mnie niestety nadal kostek nie widać już zapomniałam jak wyglądają. A wieczorem jest najgorzej, tak jakby skóry w tym miejscu brakowało.
 
Do góry