reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ubytek przegrody miedzykomorowej

reklama
Witam tak czytam i czytam u mojego Maksa w 3 dobie życia wyszły szmery po konsultacji wyszedł ubytek międzykomorowy 4-5 mm narazie jest na lekach za 2 tygodnie zabieg w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu czy miał ktoś przypadek z tak małymi dzieciątkami
 
U mnie wyszło wczoraj na połówkowych że ma ubytek 1.5 mm dostałam skierowanie do kardiologa na ocenę echa Płodu. Moje pytanie skoro jestem 21 tygodniu ciąży to do porodu może ta wada rosnąć ?!
 
U mnie wyszło wczoraj na połówkowych że ma ubytek 1.5 mm dostałam skierowanie do kardiologa na ocenę echa Płodu. Moje pytanie skoro jestem 21 tygodniu ciąży to do porodu może ta wada rosnąć ?!
Nie wiem czy moze rosnąć, ale na pewno może sie zamknąć. U nas był 1 mm, na trzecich prenatalnych juz tego nie było. Poczekaj na to echo to jednak dokładniejsze badanie. I staraj sie nie stresować za bardzo chociaz wiem ze łatwo się mówi.
 
Ostatnia edycja:
U mnie wyszło wczoraj na połówkowych że ma ubytek 1.5 mm dostałam skierowanie do kardiologa na ocenę echa Płodu. Moje pytanie skoro jestem 21 tygodniu ciąży to do porodu może ta wada rosnąć ?!
U nas 2mm VSD wykryte po porodzie zarosło się samo po ok. 1,5 roku więc luuz🙂 zostały tylko ,,szmery rozwojowe" które są normalne w tym wieku i nie związane już z żadną wadą. Powodzonka dla Was!
 
Ja napiszę tak dla odmiany, że urodziłam się z takim ubytkiem i mama mówiła, że miałam kontrolę gdzieś do 6 roku życia. Wszystko się pięknie zrosło
Teraz mam 24 :p w wieku nastoletnim jeszcze byłam u lekarza, bo miałam bóle i duszności, ale okazało się że to nie było z tym nic związane. Tylko wada kręgosłupa i nerwy - szkoła 😂
 
Ja napiszę tak dla odmiany, że urodziłam się z takim ubytkiem i mama mówiła, że miałam kontrolę gdzieś do 6 roku życia. Wszystko się pięknie zrosło
Teraz mam 24 :p w wieku nastoletnim jeszcze byłam u lekarza, bo miałam bóle i duszności, ale okazało się że to nie było z tym nic związane. Tylko wada kręgosłupa i nerwy - szkoła 😂
Super! Miło słyszeć :) a duża wada była?
 
reklama
reklama
Do góry