reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

U Lekarza... szczepienia, choroby i wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

Byliśmy dzisiaj u pediatry w LuxMedzie po skierowanie na USG i pani doktor stwierdziła, że mały ma wzmożone napięcie mięśniowe i lekka asymetrię :szok:. Kazała się pokazać za 3 tygodnie i jeżeli sie rozluźni do tego czasu, to będzie nas kierować na rehabilitację. Ciekawe czemu 2 lekarki w przychodni tego nie widziały :confused2:

Wydaje mi się, że zwykły śmiertelnik tego nie jest w stanie stwierdzić. Że niby jest za bardzo spięty, nie rozluźnia mięśni, a jak leży na brzuchu i podnosi głowę, to go ciągnie na jedną stronę i to jest ta asymetria. Ona różne rzeczy z nim robiła - podnosiła za rączki do siadu itp. Myślę, że jeżeli się myli, to lekarz rehabilitant to wyprostuje.

U Dawida stwierdzili wzmożone napięcie mięśniowe, po czym lekarka na 3 wizycie zdziwiona, że mu przeszło :p Ale ćwiczenia to nic miłego niestety :( dziecko przy tym strasznie płaczę.
 
reklama
U nas po szczepieniu nawet spokojnie. Noc przespał bez problemów. Pierwsza pobudka o wpół do 4, a druga za 20 siódma. Potem po jedzeniu ładnie zasnął prawie do 10, zjadł i znów śpi. Mierzyłam mu temperaturę, ma 37 stopni, ale po czopku, więc bez pewnie byłoby więcej.
Jak do tej pory nie miał innych skutków ubocznych, to już chyba nie będzie, prawda?
 
a my dzis po szczepieniach, 6 w 1 pneumo i rota, plakal strasznie, teraz zasnal, czopki paracetamol kupilam ale dam jakby goraczkowal albo cos:tak:

ma nadzieje ze dobrze to zniesie, ja strasznie przezywalam;-)

no i powtorka za 6tyg:baffled:
 
blueberry77 - moja chrześnica jak miała lekkie napięcie mięśniowe to tez ją skierowali do rehabilitanta. U niej te ćwiczenia były akurat bardzo przyjemne. Tylko takie głaskanie rączek. Bardziej zabawa niż wysiłek. Do tego siostra bardzo zadowolona że tam sie dostały. Jak mi opowiadała o wizytach, to ja uważam ze każdy powinien coś takiego mieć. Pokazuja jej jak z dzieckiem postepować żeby sie "szybciej" rozwijało, jak ułatwić to dziecku poprostu

fiołkowa - u nas dopiero na drugi dzień sie gorączka pojawiała
 
my tez dzis po szczepieniu...nawet młody nie płakał długo :-D
wzięliśmy szczepionkę 5w1 - czyli 2 ukłucia ...następne szczepienie 9 czerwca.

jak już pisałam na innym wątku:
Miki przytył w ciągu kolejnych 3tyg kolejne 1100g - waży więc 5900 :eek:
mam zakaz podawania butli....z powodu jego wagi jak i...uczulenia.

Okazało sie że wysypka co ma mały to uczulenie na mleko krowie - jednak nie mogę jeść sera edamskiego który polecila mi położna :baffled::baffled:

dostaliśmy receptę na 2 maści i specjalne mleko - ale mleko ewentualnie użyć jak się nie poprawi skóra.

mamy tez skierowanie do kardiologa....a i muszę neurologa szybciej odwiedzić - mam termin na 30czerwca ale to za późno... więc od 10 wisze na telefonie ale nikt nie odbiera eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeech!:angry:


PS> nam powiedziano że po tej szczepiionce może wystapic gorączka - ale mamy się tym nie przejmować więc chyba odpuszczę czopki i inne specyfiki.
 
pawelek placze po tych szczepieniach:-(
dalam paracetamol mimo ze goraczki nie ma ale mysle ze moze go to boli...?

nie wiem czy isc z nim na spacer jak tak sie zachowuje czy odpuscic dzis, w sumie teraz zmeczony placzem zasnal, ciekawe na ile i czy nadal bedzie plakal jak sie obudzi...
 
U nas po szczepieniu nawet spokojnie. Noc przespał bez problemów. Pierwsza pobudka o wpół do 4, a druga za 20 siódma. Potem po jedzeniu ładnie zasnął prawie do 10, zjadł i znów śpi. Mierzyłam mu temperaturę, ma 37 stopni, ale po czopku, więc bez pewnie byłoby więcej.
Jak do tej pory nie miał innych skutków ubocznych, to już chyba nie będzie, prawda?

my tez dzis po szczepieniu...nawet młody nie płakał długo :-D
wzięliśmy szczepionkę 5w1 - czyli 2 ukłucia ...następne szczepienie 9 czerwca.

jak już pisałam na innym wątku:
Miki przytył w ciągu kolejnych 3tyg kolejne 1100g - waży więc 5900 :eek:
mam zakaz podawania butli....z powodu jego wagi jak i...uczulenia.

Okazało sie że wysypka co ma mały to uczulenie na mleko krowie - jednak nie mogę jeść sera edamskiego który polecila mi położna :baffled::baffled:

dostaliśmy receptę na 2 maści i specjalne mleko - ale mleko ewentualnie użyć jak się nie poprawi skóra.

mamy tez skierowanie do kardiologa....a i muszę neurologa szybciej odwiedzić - mam termin na 30czerwca ale to za późno... więc od 10 wisze na telefonie ale nikt nie odbiera eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeech!:angry:


PS> nam powiedziano że po tej szczepiionce może wystapic gorączka - ale mamy się tym nie przejmować więc chyba odpuszczę czopki i inne specyfiki.

moja mała też miała wczoraj szczepienie. Wzieliśmy 6 w 1 i pneumokoki.Było trochę płaczu. Teraz się martwię bo ma troszkę gorączkę 37,5 ( to znaczy 38 w odbycie i kazała mi położna odjąć pół stopnia)

- ponoć to normalne. Położna nie kazała niczym zbijać temperatury ale wolałabym żeb nie miała gorączki:-(

Jak u was z tą gorączką- co można ew. podać?

ładnie za to przybrała na wadze 1850g. przez 6 tyg.
 
reklama
moja mała też miała wczoraj szczepienie. Wzieliśmy 6 w 1 i pneumokoki.Było trochę płaczu. Teraz się martwię bo ma troszkę gorączkę 37,5 ( to znaczy 38 w odbycie i kazała mi położna odjąć pół stopnia)

- ponoć to normalne. Położna nie kazała niczym zbijać temperatury ale wolałabym żeb nie miała gorączki:-(

Jak u was z tą gorączką- co można ew. podać?

ładnie za to przybrała na wadze 1850g. przez 6 tyg.

mi zalecila paracetamol w czopkach 50mg bez recepty w aptece 5,90, juz mu podalam
 
Do góry