reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U Lekarza... szczepienia, choroby i wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

reklama
Kurcze w poniedzialek bedzie polozna to moze mi powie czy to jest ten tradzik. Wysypało mu całe czółko i jeden policzek - taka drobna kaszka, która się czerwieni jak on sie wscieka i takie placki czerwone sie robia :baffled: mam nadzieje, ze to nie jakas alergia albo skaza. Jak długo trwał ten trądzik u waszych dzieci?
 
Kurcze w poniedzialek bedzie polozna to moze mi powie czy to jest ten tradzik. Wysypało mu całe czółko i jeden policzek - taka drobna kaszka, która się czerwieni jak on sie wscieka i takie placki czerwone sie robia :baffled: mam nadzieje, ze to nie jakas alergia albo skaza. Jak długo trwał ten trądzik u waszych dzieci?

Bartus miał to przez kilka dni dobry tydzien.
 
Moja dzidzia też to ma.. Na obu policzkach.. Już z dobre półtora tygodnia, jak nie dwa.. Teraz ma to takie suche i to sie tak troszke łuszczy.. ;/ I nie wiem czy to ten trądzik czy co.. :(

Kochane, A wasze dzieciaczki też mają ciemieniuche? Czy jak to się tam nazywa.. Bo moje maleństwo ma.. I drażni mnie to bardzo.. Ile czasu Wasze dzieci to miały?
 
Moja dzidzia też to ma.. Na obu policzkach.. Już z dobre półtora tygodnia, jak nie dwa.. Teraz ma to takie suche i to sie tak troszke łuszczy.. ;/ I nie wiem czy to ten trądzik czy co.. :(

Kochane, A wasze dzieciaczki też mają ciemieniuche? Czy jak to się tam nazywa.. Bo moje maleństwo ma.. I drażni mnie to bardzo.. Ile czasu Wasze dzieci to miały?


moja ma leciutką ciemieniuchę i przed myciem głowki jakies pół godzinki przed smaruję oliwką, a potem normalnie zmywam szamponem i wyczesuje miękką szczotką :) bardzo łatwo schodzi, ale trzeba powtarzać, bo ciemieniucha lubi wracać :(
a podobno nieleczona może doprowadzić do łysienia w późniejszym wieku! :/
 
A mój Adaś nie ma ciemieniuchy, tylko mu się lekko łuszczy skóra na główce. A główkę myję mu myjką w wodzie z Emolium. Jak mu się łuszczyły brewki i czoło, to smarowałam kremem Oilatum Soft, ale główki się nie da, bo ma za dużo włosów :-)
 
też używam Oilatum soft i uważam, że jest rewelacyjny :)

a kiedyś jak pracowałam w żłobku, miałam w grupie chłopca z OLBRZYMIĄ ciemieniuchą, po prostu cornflakesy na głowie, okropność! matka nic nie robiła, bo mówiła, że samo przejdzie. no i teraz dziecko ma 3 latka i mu się robią łyse placki na głowie, jakies zakażenie grzybiczne prawdopodobnie spowodowane nieleczoną ciemieniuchą :(
 
Moje dziecie też ma ciemieniuche,ale malutką i zawsze po kąpieli smaruje oliwka i ładnie wyczesuje i schodzi,tak samo na czole smaruje oliwką zresztą cała buzke wysmaruje.
 
reklama
Do góry