reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza - choroby, szczepienia itd. - wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

zgadzam sie z Leika i bedyta ;-)

My tez juz po wszystkich szczepieniach, nastepna wizyta, podobnie jak u ewy, BLANS DWULATKA ( boze jak to powaznie brzmi , zaraz bedzie osiemnasta :baffled:)
 
reklama
Od jakiegoś czasu Mikołajka bolą nóżki (ok.3 tyg). Robiliśmy wszystkie badania, wiecie do głowy od razu przychodzą najgorsze rzeczy, dlatego sie tu zalogowalam myslalam że może coś piszecie na ten temat.wyniki okazały się w normach i lekarz powiedział, że to bóle wzrostowe. a myślałam że to występuje tylko u starszych dzieci. najgorzej go boli wieczorem przed zaśnięciem. musze mu pomasowac nóżki i dopiero zasypia. czy u was nic takiego się nie dzieje?
 
Wszystkim chorowitkom zycz duzo zdrowka.....niestety o bolach wrostowych nic nam nie wiadomo i mam nadzizje, ze szybko przejdzie twojemu synkowi....u nas inny problem sie pojawil

Zuzu na prawej dloni i tylko tam ma bardzo zaczerwieniona i wysuszona skore, brzydko to wyglada .....sprawdzilam ja od stop do glowy i nic podobnego na cialku nie ma....tylko ta raczka , a wlasciwie wnetrze dloni.....smajuje balsamem , ale nie pomaga czy macie jakies pomysly??? czy to moze byc jakies znamie lub alergia tylko w tym miejscu.....jej to wogole nie przeszkadza ....boje sie zeby sie czasem nie przenioslo, moze to dlatego ze jest praworeczna???? acha zapomnialam dodac, ze ta dlon jest duzo cieplejsza od lewej
 
Dorota_Regin nawet nie wiedzialam ze moga wystapic bole wzrostowe :szok:



Oliwia byla szczepiona dopiero w styczniu MMRII. Ostatnia dawke wyznaczyli nam na kwiecien.
Mąż mi sie rozchorowal i nas pozarażał. Na szczescie juz powoli przechodzi, ale dawno nie widzialam zeby Oliwka tak prychala i kichala... Lecze ja domowymi sposobami (nie pamietam ktora z Was pisala o czosnku w goracej wodzie ale to jest cudowny sposob na katar-szczegolnie w nocy). W dzien stawiam miske z goraca woda na parapecie z kilkoma kroplami olejku eukaliptusowego i tez fajnie pomaga. Polecam!

Znacie jakiegos DOBREGO pediatre w Warszawie? Ja juz nie moge. W mojej przychodni przydzielili nam starego dziadka( na oko po 70-tce) ktory nic nie kuma i musze doslownie 10 razy mowic o co mi chodzi. Ostatnio powiedzial zeby podac malej ZYRTEC (!):wściekła/y: na GORĄCZKĘ jesli wystapi. Poza tym zbyt chetnie przepisuje antybiotyki, co dla mnie jest ostatecznoscia.
 
Dorota- a byliście u ortopedy?? bóle wzrostowe w tym wieku:confused: ja radze ortopede bo nam pediatra by załatwiła mała na cacy gdyby nie wizyta u właśnie ortopedy:no:
Silunia- może wizyta u dermatologa by sie przydała, zwłaszcza ze to ze raczka jest cieplejsza moze wskazywac na stan zapalny...
Nocka- a nie możesz poprostu zmienić przychodni??? ja nie chodze do tej przypisanej przez rejon bo bym nerwicy dostała a teraz tez poszukuje innej bo ta pediatra tez stara i jak już pisałam kazała odstawić jak mała miała roczek D3 a tak robiło sie 30 lat temu:wściekła/y:u mnie w okolicy co rusz to przychodnia na NFZ wiec mam dośc duzy wybór na szczęście a warszawie to pewnie jeszcze łatwiej:tak:Dużo zdrówka dla Oliwki:-)
 
Dorota_Regin - koleżanka z innego forum miała podobny problem, wpadała w panikę, bo wszystkie wyniki badań były w porządku, a dziecko rano po przebudzeniu nie mogło stanąć na nóżki. Zaliczyli nawet szpital.
W końcu, po chyba 6 tygodniach wszystko wróciło do normy, a problemem u nich było "przejściowe zapalenie stawu biodrowego" (łac. coxitis fugax lub ang. transient synovitis).
Może to będzie dla Ciebie i Twojego lekarza jakiś trop.
 
Mada wlasnie poszukuje jakiejs sprawdzonej przychodni bo nie chce znowu trafic na jakiegos konowała, tyle ze poki co to z marnym skutkiem. Nam tez kazano odstawic d3 i jak przeczytalam o Twoich przejsciach to znowu ja podaje i czekam na wizyte u ortopedy.

Silunia-zgadzam sie z Madą, moze dermatolog by cos powiedzial na ten temat.

Dorota_Regin -do ortopedy potrzebne jest skierowanie.
 
reklama
Leika- jego nie bola bioderka tylko od kolanek po stópki nie wiem ale chyba mięśnie bo masaż mu pomaga. (mam nadzieję że mięśnie)

jesteście pewne że to nie mogą być bóle wzrostowe? w końcu to lekarz....

znów mnie nastraszyłyście...


 
Do góry