reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza - choroby, szczepienia itd. - wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

Co do tego syropu z cebuli to wiem, ze mama trzymala go max. 24 godziny.

A zmieniajac temat - bylam z Sara u tej alergolog i ona juz na wstepie wykluczyla z tych zmian alergie pokarmowa - to jest jakies podraznienie zewnetrzne, nie wiadomo od czego. Moze byc tez na tle wirusowym (bo wyszlo po tej infekcji, ktora Sara miala przed swietami), bo podobno sa takie paskudztwa, ktore i po 3 mies. moga sie na skorze trzymac, a wygladaja na alergie.

Mam Sare kapac w korze debu na zmiane z kalium i mam do smarowania 2 razy dziennie taki lekki krem mocno nawilzajacy i lagodzacy robiony na recepte. Do tego mam 2 razy dziennie dawac na wszelki wypadek calcium, no i juz widze bardzo duza poprawe :tak: Mysle, ze jeszcze 2-3 dni i cialko bedzie miala znowu gladziutkie :tak:

Mam tylko malej nie dawac czekolady i ograniczyc jajka do max. 3 na tydzien (wliczajac w to np. makaron jajeczny, kluseczki lane itp.). Tak to wszystko po staremu.

Za 2 tyg. mamy znowu wizyte.
 
reklama
po wizycie u ortopedy , nozki na razie spoko, jakiekolwiek plaskostopie wyjdzie dopiero w wieku 3 lat, do tego czasu stopa sie ksztaltuje

jej chodzenie na palcach, to na razie zabawa, mamy kupowac buty z szerokimi czubami i bedzie ok. :tak:
 
Ja też byłam ostatnio z małą u pediatry (z tymi czerwonymi policzkami). Przepisała Zyrtec i powiedziała, że najgorzej to nie wygląda i wizyta u alergologa jest raczej zbędna. Ala prawdopodobnie jest uczulona na mleko (ostatnio zaczęłam jej podawać zwykłe w folii:zawstydzona/y:) Mam wrócić do modyfikowanego i obserwować:sorry2:
Ipanema a u Mateuszka jak, lepiej?
 
dziewczyny- a jak sie robi taki syrop??? przydałby sie nam... P. chory, mnie też coś bierze... tylko julka zdrowiutka (i oby tak zostało:tak:)
moze juz za pozno ale moja tesciowa jak robila syrop to do garnuszka cebulke z cukrem troche zmaltretowac i pod pokrywka na maly ogien migusiem puszcza sok!!! i codziennie trzeba swiezy
 
moze juz za pozno ale moja tesciowa jak robila syrop to do garnuszka cebulke z cukrem troche zmaltretowac i pod pokrywka na maly ogien migusiem puszcza sok!!! i codziennie trzeba swiezy


dzięki wielkie:tak::tak: jeszcze nie robiłam...

my juz po infarixsie- julcia szczepienie znisła bardzo dzielnie... nie uroniła ani jednej łezki:-)
 
ja nie wiem co z ta ostatnia szczepionka bo w kalendarzu 16-18miesiac tylko że my MMRII bralismy w 14 miesiacu i nie wiem czy teraz mam czekac do 18 miesiaca??chyba zadzwonie do przychodni bo cós niepewna jestem...

Brawo dla dzielnej Julci:tak::tak::tak:
 
ja nie wiem co z ta ostatnia szczepionka bo w kalendarzu 16-18miesiac tylko że my MMRII bralismy w 14 miesiacu i nie wiem czy teraz mam czekac do 18 miesiaca??chyba zadzwonie do przychodni bo cós niepewna jestem...

mada- mi w przychodni powiedzieli, że między 16-18 miesiącem jest tzw. dawka przypominająca tężca, krztuśca i błonnicy - i na tej szczepionce właśnie dziś byliśmy:tak: teraz kolejna wiztya w sierpniu- bilans dwulatka, a z obowiązkowymi szczepieniami spokój do piątego roku życia
 
ja nie wiem co z ta ostatnia szczepionka bo w kalendarzu 16-18miesiac tylko że my MMRII bralismy w 14 miesiacu i nie wiem czy teraz mam czekac do 18 miesiaca??chyba zadzwonie do przychodni bo cós niepewna jestem...

Zajrzyj do książeczki zdrowia małej, kiedy miała poprzednie szczepienie - III dawkę błonicy, tężca i krztuśca -> czwarta dawka przypominająca jest rok po trzeciej.
 
reklama
mada jest tak jak pisze Leika, Alka w grudniu miała ta 3 dawkę infarixu, a poza tym to teraz naszym dzieciakom zaczyna się 18 miesiąc życia:-)
 
Do góry