reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza - choroby, szczepienia itd. - wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

reklama
Nocka, przykro mi z powodu Babci...Na pewno byla cudowna kobieta!
[*]

Siluniu, mam nadzieje, ze jednak z Zuzu skora to nic powaznego i szybko lekarz na to zaradzi...Ja tez bym pojechala na ostry dyzur, w koncu to dziecko...

A ja bylam wczoraj z Sara u alergolog i po nazwie antybiotyku, ktory Sara brala, a ktorego nazwy ostatnio nie pamietalam, alergolog stwierdzila, ze to musiala byc reakcja uczuleniowa na ampicyline...Podobne bardzo duzo dzieci ma na to uczulenie. Dopiero za 5 lat moge jej sprobowac podac leki zawierajace ampi. Do tego do 3 roku zycia nie powinna pic mleka z woreczka albo z kartonu, bo krowy maja zapalenia wymion i sa leczone ampicylina, ktora przenika do mleka. I nieraz jest tak, ze dziecko zaczyan dostawac mleko krowie, ma uczulenie, a to nie jest alergia na mleko, tylko wlasnie na ampicyline. Jak zje sporadycznie budyn czy napije sie maslanki to ok, ale zeby nie pila mleka czystego. Mam jej dawac Juniora.
Do tego przez 2 tygodnie dawac 2 razy dziennie 2.5 ml Calcium i do konca marca 2 razy dziennie po 5 kropli Zyrtecu. W marcu mamy kolejna wizyte.
No i na rozszerzone naczynka na policzkach mam malej dawac rutinosciorbin - rozbic go na proszek, podzielic na 2 porcje i dac wymieszany z woda rano i wieczorem.
 
Dzieki dziewczyny za troske
raczka dzisiaj lepiej, bledsza i jakby troszke gladsza.....niestety znam tutejsze realia i jakbym poszla ost.dyzur odeslaliby mnie do lekarza rodzinnego ( bo dziecko nie goraczkuje, nie wymiotuje , nie ma biegunki, ma apetyt, posluguje sie ta reka bez problemu, nie boli jej to i ogolny stan jest bez zazutu ) , ten znow do specjalisty i wkoncu i tak wyladowalybysmy w piatek lub nawet pozniej u tego dermatologa.
Nie mam pojecia z czego to jest, w domu stosunkowo czysto, je to co jadla i ostatnio nie bylo nic nowego i zadnych drastycznych zmian, zmienilam plyn do prania na poprzednio uzywany, wypralam wszystkie pluszaki i posciel, w domu cala chemia zamknieta na klucz, zawsze po spacerku myjemy rece......poprostu nie mam pojecia

Sandra uczulenie na ampicyline powiadasz , to zupelnie jak ja :))))))
duzo tych lekow , ale jak ma pomoc to trza brac
 
Sandra a to nowowsc z tym mlekiem i ampi. Dobrze ze teraz przynajmniej juz wiesz co i jak. Nie musisz wiecej zgadywac. Mam nadzieje ze juz wiecej niepsodzianek nie bedzie.

Silunia dobrz ze juz lepiej z raczka.

Nocka przykro mi z powodu smierci babci. Kazde odejscie jest bardzo trudne
[*]
 
Nocka:-( kondolencje...

sandra fajnie, że kobitka znalazła przyczynę wysypki u Sarki!! my też jesteśmy na juniorze, jakoś stwierdziłam że na krówskie mleko jeszcze czas:tak:
silunia może to nic poważnego z rączką Zuzu, liszaj jakiś czy cóś... pewnie maść dostaniesz od dermatologa i szybciutko zniknie:tak:
 
piszę po cichutku :) bo mała tu śpi. Nie mam jak od kilku dni pisać bo mała sie rozchorowała i cały czas śpi ze mna w pokoju gdzie jest komp.
Tylko jak wróciliśmy do domu od rodziców w nocy strasznie sie rzucała, miała straszne gazy i przez sen brało ja na wymioty. Rano była marudna i strasznie zwrócila a do tego robiła częste wodniste kupy. Pediatra przepisała coś na zachamowanie wymiotów i biegunki. Dziś w nocy miała na dodatek gorączkę i przez sen zwróciła....W dzień było nawet dobrze tylko jeszcze ma strasznie śmierdzace gazy:baffled: i prawie nic nie je.

Sandra dobrze,że wszystko sie wyjaśniło
Wama oby Patowi szybciutko minał katarek i kaszelek
 
u nas w domu wszyscy sie rozchorowali, biegunka, wymioty wszystko juz mnie boli. Mikołaj na szczescie nie wymiotuje ale ma rozwolnienie. nie mam siły dziewczyny od nowego roku bylam juz tyle razy u lekarza ze szok. ale wiedzialam ze tak bedzie bo dzien przed sylwkiem dostalam zapalenia ucha i jaki sylwester taki caly rok????????????? ratunku!!!!!!!!!!!!!!!
 
reklama
Dzustta ale Matylcia sie musi meczyc:-(, mam nadzieje ze kruszynce szybko przejdzie i ze nie bedzie musiala tak cierpiec. Duzo zdrowka zyczymy.

Dorota wam tez duzo zdrowka, mam nadzieje ze Miki gorzej juz nie zachoruje i do wymiotow nie dojdzie. Kurujcie sie, teraz podobno mnostwo wirusow panuje.
 
Do góry