reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza - choroby, szczepienia itd. - wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

Dzusta- oooo prosze jaka Matylcia postawna babeczka:tak:
Dorota-?????????????????????????

a ja nie wiem co jest grane... przy przewijaniu mała nie da sobie wytrzeć cipuszki...jakby ja bolało ani nakremowac sobie nie da...zaraz jak tylko sciagne pieluche zaczyna sie tam szarpać raczkami...oglądałam i nie ma czerwonego ani żadnych krostek:confused: jutro idziemy na szczepienie to może dr zobaczy choc tej babie to juz nie wieże...jutro tez ja sprawdze co do nóżek ciekawe czy zauwazy że jest cos nie tak:baffled:
 
reklama
mada- juclcia też jakiś czas temu drapała się po cipuszce i płakała jak ja wycierałam... i jak się okazało- była to wizna płynu do kąpieli- zmieniłam na inny i wszystko wrócił do normy.

dzustta- imponująca waga:tak:

dorota- no właśnie, co z mikolajkiem?
 
Mada, Sara kiedys tez miala takie problemy, drapala sie, ciagnela i widzialam, ze ja albo boli albo swedzi :baffled: Odstawialm jej plyn do kapieli, smarowalam tormentiolem (bo miala w odroznieniu od Ami czerwona cipuszke) i przeszlo... Moze sprobuj zmienic plyn i sprobuj podmywac ja sama woda, nie chusteczkami...A jak nie przejdzie to marsz do lekarza :tak:

No wlasnie ciekawe co Ci powie Wasza pediatra na temat wit. D3 i nozek Ami...:baffled:
 
my dziś po czepieniu........Mała bardziej sie darła przy badaniu niż przy kłuciu:baffled:.......udo ma twarde i spuchnięte (pierwszy raz ma taki objaw po szczepieniu):dry:
przyłóż gazik z altacetem w żelu!!!

A z Mikołajem to tak, że dostałam skierowania do neurologa (idziemy 29.12) i do ortopedy (1.02). w koncu trafilismy na nasza pania doktor i powiedziala ze to watpliwe zeby to byly bole wzrostowe. i trzeba wszysciutko dokladnie zbadac.
 
dzustta,falbala1 - a dlaczego wasze maluchy dostaly szczepionke w nozke????? Nasza pediatra powiedziala,ze jak juz dziecko chodzi to szczepi sie tylko w raczki. I my mielismy ostatnio dwa szczepienia i kazde bylo w raczke.

Dorota - daj znac w takim razie szczegolowo co i jak po wizytach u lekarzy. Wszystko bedzie dobrze! ;-)

Ja sie zastanawiam nad ta wit D3. Bo jak chodzilismy z Matim do hematologa ( bardzo fajna dr. ) leczyc mateuszkowa niedokrwistosc z ktora sie urodzil, a bylo to jak mial z 9 m-cy, to ona powiedziala,ze nie musi brac D3! Wyliczyla,ze jak dostaje 5 kropelek Cebionmulti ( a tam jest d3 ) to styka.
Oczywiscie skonsultuje to z lekarzem.

Ale on witamine D3 bral chyba tylko przez pierwsze 4 m-ce. A tak to od urodzenia cebionmulti 5 kropli.

Nocka - znalazlas jakiegos ortopede w warszawie? ja ciagle szukam. Daj znac jak kogos znajdziesz. I moze jakis dobry pediatra ci sie trafil, to ja tez bym skorzystala.

U nas wszystko ok ze zdrowiem. Takze wszystkim maluszkom zyczymy rowniez duzo zdrowka.
 
co kraj to obyczaj, już o tym pisałyśmy, u mnie w przychodni szczepią w ramię, a jak ktoś nie wykupił skojarzonej to dopiero w nogę...
Dorota to teraz kontrole i dawaj znać o co chodzi z tymi bólami, bo sama jestem ciekawa o co chodzi...
 
Ipanema ...........hmmmmmmm raczka czy nożka ?? wsio ryba aby skutkowało:tak:;-).........Bedyta my wykupowaliśmy szczepionkę i było kute udo:sorry2:

Żel do smarowania opuchlizny zakupiony i wsmarowany .................ale banie ma niesamowita:sorry2:
Po dzisiejszej wizycie u alergolog dalej kazala dawać Zyrtec i inhalacje z Pulmicortu na pewno do marca i spróbujemy odstawić.
A i pediatra zaleciła pic małej tran:baffled: (przynajmniej przez zimę jak nie bierze juz żadnych wit). Niby kupiliśmy o posmaku cytrynowym ale smak ma okropny:baffled: Na razie jakoś łyka ja zresztą też
A co do wagi małej to sumie od czerwca przybyło jej 1,5kg
 
dzustta - no to prawda, wazne zeby bylo skuteczne. Ale podobno chodzace dzieci lepiej jak sie kuje w raczke, bo czesto wlasnie po tych szczepionkach rabia sie takie guzy. No a guz na nozce podczas chodznia moze pobolewac.
No ja juz sie nie madraluje.
Wazne, zeby dzialalo.

A tran kupilam mezowi ... to raz go wzial i juz wiecej powiedzial,ze nie bedzie tego swinstwa bral do ust.
To ja go teraz pije. Ale ja bylam jako jedyne dziecko w przedszkolu ktore stalo pierwsze w kolejce jak tran dawali. I bylam zawsze chetna zeby wypic za kogos ;-)
 
reklama
dzustta,falbala1 - a dlaczego wasze maluchy dostaly szczepionke w nozke????? Nasza pediatra powiedziala,ze jak juz dziecko chodzi to szczepi sie tylko w raczki. I my mielismy ostatnio dwa szczepienia i kazde bylo w raczke.

Ipanema u nas na przyklad szczepia tylko w nozki, jak zapytalam p. doktor dlaczego, to powiedziala, ze noga ma wiecej "tkanki i tluszczyku" i ogolnie jest lepiej, bo nie ma pozniej zadnych sladow. Jak dotad nie dostalismy nawet jedenej szczepinki wraczke, wszystko zawsze w nozki.

Dorota u nas jak sie robily twarde guzy, to troszke lod przykladalam i rozmasowywalam po kapieli, wiem ze jest kilka szczepionek po ktrych te zgrubienia sa bardziej prawdopodobne i moga byc twarde do prawie miesiaca. No i koniecznie daj nam znac co z Mikolajkiem jak juz pojdziesz do specjalistow.
 
Do góry