reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tymon, koniec 28tyg, 1250gr

saturacja u Tymonka wygląda tak, że połowę czasu stoi w okolicy 97%, a drugą połowę się buja między powiedzmy 75 a 96%, jeździ tak z góry na dół i z dołu do góry. Najgorzej po jedzonku, najlepiej na brzuszku. Mam nadzieje, że jutro będzie lepiej, gdyż mój mały miał dzisiaj trzecią w swoim krótkim życiu transfuzje krwi. Pani doc.czekała, że może nie trzeba będzię, ale jednak się okazało że trzeba. Anemie miał jak byk i może stąd te spadki, ostatnio też "na oko" był mniej żywotny, mało się ruszał, wcale nie płakał. Myślałam, że jest poprostu grzeczny, tata gdyby to widział napewno by problem wywęszył, no ale u nas ciągle "tatów"nie wpuszczają. Choć boje się przetaczania to mam nadzieje, że to Tymciowi b.pomoże. Jakby tego było mało, przy okazji badań wyszła dziś też osteopenia. W zw.z tym pozwoliłam sobie, się poryczeć za to wszystko,raz za kółkiem a potem nawet przy inkubatorku. Może jutro będzie lepiej, bo dziś to dół i to straszny.. Życzę wszystkim zdrowych spokojnych świąt.
 
reklama
mamo Tymka trzymaj się! Zobaczysz Twój synek jeszcze nie raz Cię zaskoczy i przekonasz się jak wielką siłę mają te małe istotki. Zdrowych i Spokojnych Świąt dla Was.
 
Zobaczysz Twój synek jeszcze nie raz Cię zaskoczy i przekonasz się jak wielką siłę mają te małe istotki.

ramari - święte słowa, zaskoczył mnie już dziś i to bardzo :)

przychodzę, a Pani opiekująca się mówi, że mały, od dziś, z butli je :szok: No to ja zęby z podłogi zbieram i pytam, pokazując na Tymcia - ten dzidziuś? Ona - tak, ten dzidziuś, i sobie świetnie radzi. I faktycznie, miałam przyjemność go nakarmić i zajada, aż miło patrzeć. Taki zuch!! Dziś (po transfuzji) dużo lepiej z oddychanie, ale niestety na moich rączkach, mój kangurek, miał straszliwe spadki. W inkubatorku też nie idealnie, ale całkiem do przyjęcia saturacja. Ktoś ma pomysł czemu Tymcio przy kangurowaniu robi numery?? Niedługo będe się bała go przytulić :no: Dziś też druga ważna rzecz się stała, przekroczyliśmy 2kg Domek coraz bliżej!! :) Tylko jeszcze trzeba się poprawić z oddychania i troszkę wzmocnić.
 
mamo Tymka maluszek zbiera siły. u nas tez tak było był chwile na mnie a ja tu patrze jak saturacja leci i mówie do położnej ze chyba mu nie pasi a ona ta ze sie zmeczył-maluchy tak mają czasem lepiej czasem gorzej-ale sie nie przejmuj każdy kolejny dzien zmierza ku lepszemu-mały rośnie nabiera sieł i zobaczysz jak zleci i zabierzeszmałego do domu. ja do tej pory nie moge uwierzyc jak te 3 i pół miesiąca zleciało a mały co jakiśczas zaskakiwał tak jak dzis twój Tymek!
 
Mamo Tymka, spokojnie..Tak naprawde najważniejsze jest, aby lekarze dobrze wychwycili momenct laserowania, zeby nie bylo za późno.
Pomyśl, ze laser to dla naszych dzieci prawdziwe błogosłwieństwo. Bez niego 80% wcześniaków byłaby niewidoma..:(
Trzymaj sie ciepło
 
Mamo tymonka Sppokojnie! wiem jak sie denerwujesz bo przechodziłam to samo ...u nas tez w tydzien ROP I przeszedł na ROP II/III z objawem Plus na dwa plus i od razu został zakwalifikowany do zabiegu...u was widac lepsza sytuacja bo jeszcze skontrolują i zobaczą czy trzeba laserowac czy nie! i tak jak mama franiamówi lekarze wiedza co robia i by pomóc w odpowiedzniej chwili zadecyduja o i bedzie dobrze!Po to ten zabieg jest.
 
reklama
Moi chłopcy mieli po 3 razy przetaczaną krew i to im bardzo pomogło. Uspokoiło się z bezdechami i saturacja przestałą szaleć. Ze szpitala pamiętam, że jak była słaba morfologia to z karmieniem było ciężko i przy buzi musiałam trzymać rurkę z tlenem.
A z oczkami tez będzie dobrze, trzymaj się dzielnie MamoTymka :-)
 
Do góry