reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Trzecie dziecko - zwariowałam?

Wiesz ja mam dwójkę dzieci, planuje więcej, bardzo tego pragnę i też mimochodem przypadkiem słyszę, że 3 to już mi nikt nie życzy, no bo po co. 🤐 Dziecko to decyzja Twoja i męża. Nikt za Was życia nie przeżyje, dziecka nie wychowa, nie pomoże, a jak się okazuje często nawet dobrego słowa nie powie. Nie jest jednak ważne, byś zaspokajała oczekiwania innych, tylko swoje. Jeżeli będziecie tego chcieli to liczy się tylko to, jak to Wy chciecie, by Wasze życie wyglądało. To Wy macie być szczęśliwi, nikt Wam drugiego życia i szansy nie da, nikt też za Was odpowiedzialności nie weźmie, dlatego ja osobiście cudze opinie mam tam gdzie słońce nie dochodzi i Tobie też tego życzę, będzie Ci się żyło dużo lżej i spokojniej. A dziecko na pewno dużo bardziej Cię uszczęśliwi niż zadowolone miny i spełnione oczekiwania tych, którzy mają na tyle nudne życie, że muszą zajmować się cudzym i decydować o jego życiu.
 
reklama
Mam 4.
Przeskok z dwoje na troje jest jednym z trudniejszych. Z jedynaka na parkę jest lżejszy [emoji854]
Trzeba sobie dużo poprzestawiać, ręce tylko dwie a dzieci troje [emoji23] ale na pewno warto [emoji3590][emoji3590][emoji3590]
 
Ja mam 5. Wszystkie planowane i bardzo kochane. Zawsze chcieliśmy z mężem dużą rodzinę. Mam w nosie co myślą inni. Jeśli tego oboje pragniecie, czujecie się gotowi i macie takie możliwości to trzeba spełniać marzenia! Co do opieki to u mnie podstawa to dobra organizacja. A dzievi też szczęśliwe, bo zawsze mają co robić i z kim się bawić. U mnie duża rodzina to powód do dumy i nie spotkałam się z negatywną reakcja (przynajmniej wprost [emoji6])
 
Ja mam 5. Wszystkie planowane i bardzo kochane. Zawsze chcieliśmy z mężem dużą rodzinę. Mam w nosie co myślą inni. Jeśli tego oboje pragniecie, czujecie się gotowi i macie takie możliwości to trzeba spełniać marzenia! Co do opieki to u mnie podstawa to dobra organizacja. A dzievi też szczęśliwe, bo zawsze mają co robić i z kim się bawić. U mnie duża rodzina to powód do dumy i nie spotkałam się z negatywną reakcja (przynajmniej wprost [emoji6])
Zazdroszczę Ci strasznie. Taka rodzinka to prawdziwy skarb.
 
reklama
Zgadzam się. Ale mi chyba na 5 brakuje odwagi. Poza tym po dwóch cc już to raczej nie mam na to szans.
Do wszystkiego się dorasta. Nie niewiele osób chce już na początku mieć 5-6dzieci. Pewne pragnienia i rozważania przychodzą z czasem.

Mam znajome mamy po 5-6cc. Znam też mamy po udanym sn po 2cc, a są i po 3-4 CC [emoji6] nic nie jest przesądzone i czarno białe [emoji106]
 
Do góry