reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Trzecie dziecko i.. Co dalej ??

reklama
Dziewczyny mam do Was pytanie - czy wiecie na czym polega USG genetyczne???? jaka jest róznica między tym, a normalnym USG??


magda - ja siedzę przy kompie, ale słucham meczu, potem bedzie drugi, ale na TVP1.
 
Leika - pytasz o mojego najstarszego syna? tak, usamodzielnil sie bardzo szybko, juz w ubieglym roku podjal decyzje a w tym ja w pelni zrealizowal i wstapil do zawodowego wojska amerykanskiego, obecnie konczy swoj oboz przygotowawczy zeby oficjalnie zostac US Marine. Wlasnie za dwa tygodnie ma swoj pierwszy urlop po najdluzszych chyba dla mnie 3 miesiacach i przylatuje na 10 dni do domu. Bedac tam rownoczesnie rozpocznie sponsorowany przez rzad college o profilu komputerowo -technicznym ktory mu bedzie sluzyl do wypelniania zawodu jaki sobie w wojsku obral. Ciesze sie i nie, ciesze sie bo nagle wydoroslal i ominely nas problemy wieku cielecego z jakimi zmaga sie nasza Sempe i swoim doroslym prawie synem, nie ciesze sie ze wzgl. wiadomych czyli nie bedzie mi sie podobalo jak go wysla na misje do Afganistanu a ze wysla to jest na 90% pewne.
A ode mnie wlasnie wyszla kolezanka z dwojka dzieci, okcywiscie spedzilysmy ten czas na plazy nad jeziorkiem. Patrzac na ta pogode nie chce mi sie wierzyc ze to koniec lata..no ale powtarzam sie jak stare radio ;-) Rano o 10-tej moj kuchenny termometr pokazywal rowniutko 30 stopni....Dobrze ze chociaz noce i wczesne poranki sa takie fajne chlodne.

Katrina - usg genetyczne ma na celu wykonania badania w kierunku ewentualnych wad genetycznych plodu. Wyglada podobnie jak "zwykle" tylko biara dokladniejsze pomiary.To tak w wielkim nieprofesjonalnym skrocie tlumaczone na tak zw, chlopski rozum oczywiscie :-D

Ja dzis na obiad tworze "spaghetti" z makaronowego squasha i indycze klopsy w sosie pomidorowym ;-) wlasnie moj spaghetti squash sie piecze w piekarniku a pozniej musze z niego zrobic makaron :-D
 
hej,nie uwierzycie,ale moja Milenka dzisiaj miala ropoczecie roku szkolnego
biggrin.gif
z przedszkolaka mam uczniaka
biggrin.gif
jestem bardzo z niej dumna
Milenka ambitna ,powiedziala,ze bedzie najlepsza uczennica w klasie,a ja jej w tym pomoge
na rozpoczeciu byla szkolna orkiestra deta,dyrektor wywolywal dzieci po kolei,wital w szkole,wreczal kwiatka,potem Pani witala sie indywidualnie z dzieckiem
Milenki klasa na naszej wsi jest jedyna,w sumie 20 osob,w tym we wtorek dojdzie dziewczynka z Islandii,ktora nic nie mowi po norwesku,Milenka zaoferowala sie,ze bedzie ja uczyc mowic
biggrin.gif

jak zgram zdjecia to wkleje,no mowie wam jaka dumna jestem
plecak na jutro spakowany,jutro dzieci ida na wycieczke i tak zawsze w czwartki
biggrin.gif

Milenka dostala olowek,gumke i zeszyt szkolny A4...a jak go otworzylismy to buchnelismy smiechem,bo zeszyt to...blok rysunkowy
laugh.gif
wiem,ze tu sie dzieci nie przemecza ,ale minie zanim sie przyzwyczaje
ide zgrac foty
 
Hej kochane,

wpadam dac znac, ze zyje i podziekowac, ze o mnie pamietacie, ogromne buziaki dla Was ******
Przepraszam, ale chwilowo kompletnie nie mam nastroju na pisanie, takie mam zawirowania rozne, w domu, w rodzince.. a nature taka, ze w takich chwilach zamykam sie w sobie i najlepiej schowalabym sie w mysiej norze, no ale sie nie da :((( Wiec wybaczcie to moje nieodzywanie sie, mam nadzieje, ze wszystko jakos sie pouklada niedlugo. Sciskam.
 
nie wiem co zrobilam,ale pod zdjeciami musicie przesunac kursor w prawo,by widziec cale foto
pozno juz,mozg mi nie pracuje a po 6 pobudka
znikam dobranoc
 
Lilka - super zdjęcia i uroczystość!!!!! moja za dwa tyg. idzie pierwszy raz do przedszkola, jak to zleciało....

pawimi - dzięki za odp., tyle to wiem, że wykonuje się to w celu znalezienia ewentualnych wad genetycznych, na zwykłam podobno lekarz potrafi rozpoznać np. zespół Downa (przez budowę kości nosowej i nie tylko|), ale jakie jeszcze inne rzeczy (wady w budowie) można odczytać z tego??? coś poszukam w necie...
 
lilka widac wszystko dobrze, widocznie cos z twoja przegladarka nie tak ;-) ale musialas byc dumna!

katrina - mierza przeziernosc karkowa i grubosc fald tkanki podskornej w celu okreslenia nie tylko syndromu Downa ale tez innych genetycznych chorob. Ja nigdy nie mialam z Vincentem robionych zadnych powazniejszych badan w kierunku genetyki pomimo wieku (35 lat uznaja za granice), mialam jedno standartowe USG w polowie ciazy i tylko wylacznie w celu poznania plci - jakos nie czulam tego ze jestem tak "stara" ze mialabym rodzic chore czy uposledzone dziecko, a przy Oliverze w tajemnicy przed polozna polecialam sobie do przychodni wykonac USG chyba w szostym miesiacu bo mnie ciekawosc zzerala czy aby napewno dobrze czuje ze to facet ;-) od poczatku bylam przekonana ze to wlasnie Oliver mnie kopie.

maureen - tule mocno i wracaj szybiutko do nas...
 
reklama
pawimi - juz sobie poczytałam (i pooglądałam) nic miłego. Ja przy Alince tez nie robiłam żadnych dodatkowych badań tylko to, co wszystkie, a miałam 36 lat i róznice między dziećmi 18 lat. Było wszystko OK.


Maureen - trzymaj się dzielnie. Będzie dobrze!


Zmykam do spania - dobrej nocki!!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry