reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tran

Ja ze względu na to, że nie jem mięsa ani ryb szukałam zamienników w roślinach czyli siemię lniane, orzechy włoskie, olej rzepakowy. Minus jest taki, że proces przekształcenia w dha jest bardziej skomplikowany. Ale z drugiej strony ile dha organizm wytworzy ze zjełczałego oleju?
 
reklama
Ja ze względu na to, że nie jem mięsa ani ryb szukałam zamienników w roślinach czyli siemię lniane, orzechy włoskie, olej rzepakowy. Minus jest taki, że proces przekształcenia w dha jest bardziej skomplikowany. Ale z drugiej strony ile dha organizm wytworzy ze zjełczałego oleju?
Jeszcze olej lniany (choć siemię oczywiście też, ale można używać do czego innego) i olej konopny - bardzo zdrowy, i bardzo polecam ogólnie wiele rzeczy z konopi siewnej (ziarna łuskane, mąką, białko, co kto chce - ziarna wykorzystuję do sałatek i koktajli) - też jestem wege (od dobrych kilku lat ;))

0d1yrjjgtd95fou3.png
 
Jeśli chodzi o olej lniany to zawiera on kwasy omega 3, ale jest to tzw. kwas ALA, który jest zdrowy jednak dla prawidłowego rozwoju znacznie lepsze są kwasy DHA i EPA, które zawiera tran w płynie. Z kwasu ALA organizm potrafi wytworzyć DHA i EPA jednak są to niewystarczające ilości.
 
Spokojnie, będzie ich więcej niż z przetworzonego w wysokiej temperaturze, zjelczalym oleju. Nawet w mleku modyfikowanym używa się ALA.
 
Osobiście uważam, że nikt kto widział (film dokumentalny ,,Omega-3, czyim kosztem") lub czytał jak powstaje tran, nie wziąłby go do ust. To jest olej z ryby, żeby mógł być przetransportowany do innego kraju (a najczęściej niestety gdzieś z Ameryki Południowej do Europy), postać trochę na półce, a później w domu musi być silnie ,,wspomagany". Niewiele osób się tym interesuje, bo przyjęło się, że tran to zdrowe, bazując na wynikach badań sprzed pół wieku, zupełnie ignorując jak bardzo świat się od tamtej pory zmienił.
Wątpię by na opakowaniu było napisane w jaki sposób hodowano ryby i czym je karmiono, a ma to ogromne znaczenie. Jeżeli ryby były hodowane w Bałtyku to ich tran na pewno nie jest wartościowy. Ponadto olej pozyskiwany jest z wątroby czyli organu, który odpowiada za filtrowanie toksyn.
Jeśli produkt reklamowany jest jako olej z wątroby łososia czy rekina to należy się zastanowić jak masowa produkcja mieści się w limitach nałożonych przez UE (te gatunki są pod ochroną, ich połów jest ściśle regulowany, ale nie przeszkadza to nikomu by te przepisy łamać).
Olej lniany po otworzeniu można trzymać w lodówce maksymalnie przez miesiąc, nie wiem jakie oznaczenie jest na butelkach z tranem.
 
reklama
Ano właśnie, są trany o trany, ja zanim dałam dzieciom to przekopałam internet wszerz i wzdłuż, plus rozmawiałam z pediatrami - mollersa ma dobrą proporcję dha do epa no i nie jest z hodowli ryb.
 
Do góry