reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Torbiel na jajniku a ciąża

Dołączył(a)
1 Lipiec 2024
Postów
5
Cześć, spóźnia mi się miesiączka 8 dni, dziś 43 dzień cyklu, cykle mam co 34-35 dni, w piątek byłam u ginekologa ponieważ dwa testy pokazały lekką drugą kreseczkę a dwa były z jedna kreska. Lekarz stwierdził torbiel na prawym jajniku wielkości 5cm ale sam do końca nie wiedział czy może jednak jestem w ciąży czy nie zasugerował tylko że jeśli jest wczesna to jej nie widzi. Powiedział że miesiączka powinna wystąpić do tygodnia ale nie czuje żeby się na nią zapowiadało co zrobić w sytuacji gdy miesiączka nie pojawi się? Iść jeszcze raz do niego? Dodam też że kazał zacząć brać tabletki antykoncepcyjne gdy rozpocznie się miesiączka. Jak oceniacie te usg?
 

Załączniki

  • received_3430848440549171.jpeg
    received_3430848440549171.jpeg
    94,6 KB · Wyświetleń: 307
reklama
Test z krwi beta HCG robi się w celu potwierdzenia lub wykluczenia ciąży. Testy apteczne/drogeryjne to tylko papierki, idź na badanie z krwi i będziesz mieć pewność.
 
Rozumiem, a po USG pani coś wnioskuje? Bo jak dla mnie to dziwne te dwa pęcherzyki czy jak to nazwać inaczej a w tym jednym jakby cień nwm czy to jakiś płyn
Wygląda na torbiel z resztą tak jak mówił lekarz.
Jeśli chcesz się upewnić to zrób beta hcg z krwi.
Jeśli to torbiel czynnościowa powinna się sama wchłonąć. Idź skontrolować czy się zmniejsza czy nie
 
We wczesnej ciazy moze tez powstac torbiel cialka zoltego na jajniku. Ja mialam cos takiego. Torbiel kolo 8 cm. Jesli testy wychodza z lekka kreska to koniecznie zrob beta HCG. Jesli jestes w ciazy to mozliwe, ze lekarz przepisze luteine, bo przy torbieli cialka zoltego, moze ono zle pracowac i powodowac niedobor progesteronu.
 
Wygląda na torbiel z resztą tak jak mówił lekarz.
Jeśli chcesz się upewnić to zrób beta hcg z krwi.
Jeśli to torbiel czynnościowa powinna się sama wchłonąć. Idź skontrolować czy się zmniejsza czy nie
Lekarz kazał czekać do dnia miesiączki i zacząć brać tabletki antykoncepcyjne przez 3 miesiące a później przyjść na kontrolę
 
Lekarz kazał czekać do dnia miesiączki i zacząć brać tabletki antykoncepcyjne przez 3 miesiące a później przyjść na kontrolę
Ale jest chcesz mieć pewność czy to ciaza to idz do obojętnie jakiego laboratorium i nie musisz byc na czczo i zrob sobie beta hcg i powtorz po 48h jesli rosnie to ciaza .

Ja tez miałam torbiel i niemialam testow ciazowych przy tym dodatnich . Najlepiej zrobic beta hcg nie trzeba miec skierowana
 
reklama
Co to za lekarz, który nie potrafi odróżnić ciąży od torbieli. Miałam w tym roku taką sytuację. Też staraliśmy się o dziecko. Torbiel czynnościowa wstrzymała mi miesiączkę. Dostałam lek Pro.vera na 10 dni. Po odstawieniu pojawiła się miesiączka i wraz z nią torbiel zniknęła. Mogliśmy wrócić do starań.
 
Do góry