reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza w I trymestrze

A co z drugim?
Wszystkie schematy leczenia toksoplazmoza u płodu zawierają mieszane stosowanie tych dwóch leków. Zastanawiam się czy zasadne jest stosowanie jednego tylko, jeśli drugi jest niedostępny. Wiesz może coś od lekarza na ten temat?
Znajomy farmakolog ma dziś dzwonić do hurtowni i pytać o dostępność, ew. Sprowadzanie.
 
reklama
Nic więcej nie wiem. Tak mi 11 lutego powiedział zakaznik z poradni chorób zakaźnych ze szpitala specjalistycznego im Gromkowskiego z Wro. Jeden lek dostępny jest w Pl, po drugi trzeba jechać za granicę, u nas do Zgorzelca do Czech. Ale nie pamiętam nazwy wtych antybiotyków i nie wiem, który to który.
 
Okej już mam info.
Sulfadiazyna - dostępna w PL, ale trzeba dzwonić po hurtowniach. Ok 33 zł za op.
Daraprim - niedostępny, należy napisać wniosek na import docelowy. Ok 107 zł za op.
 
10 marca zbliża się wielkimi krokami. Ja wciąż się waham czy poddawać się amniopunkcji.
Nie macie wątpliwości?
 
Ja mam pojutrze dwa w jednym bo i genetyka i toxo. W sumie nie mam wyjścia tylko to czekanie...tez mnie nachodziły różne myśli studiowałam przez weekend fora ech...
 
reklama
Do góry