reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Dziękuję za odpowiedź :)
za jakieś dwa tygodnie dam znać .... :))))
hm.... zastanawia mnie ból jajnika - skoro owu była 10 dc - jak napisałaś, to czemu mnie bolał od 12 do 16 dc ??? :/ skomplikowane to :)
Jestem po ciąży pozamacicznej i laparoskopii ( pół roku temu ). Dostaliśmy zielone światełko od lekarza ... dzidziuś to nasze jedyne marzenie :)
muszę być dobrej myśli :)
 
reklama
witam wszystkich :)
j wydałam majątek na testy owu i już ich nie chce robić:(

Pozdrawiam :)
o, a napisz jakie testy robiłaś?

Bo ja właśnie chce jakies kupić
ale na allegro tyle tego jest ze nie wiaodmo co wybrac..

Masz jakies sprawdzone?
Bo z tego co widze to wiekszośc jest po 1 zł/sztukę ale to podobno chińskie i nic nie warte
albo takie drozsze Acon, np. za 23 zł ACON LH KASETOWY TEST OWULACYJNY 5szt. w opak @CER (1815823434) - Aukcje internetowe Allegro

znalazłam też jedne co piszą że to są polskie testy http://allegro.pl/polskie-testy-owulacyjne-lh-vitam-75-gr-szt-i1836131804.html ale sprzedawca nowy wiec nie wiem czy kupować u takiego, choc wychodzi po 75 gr/sztuka.
No i jakby to były rzeczywisćie polskie to by się super opłacało jednak.

Już mój M. się śmnieje bo cały dzień siedze tylko i czytam i szukam testów :-D, aż mi M. mówi bym kupiła wszystkie i bedziemy testować :D
 
Ostatnia edycja:
Hej anna_11
ja miałam testy kupione w aptece, firmy Hydrex - 26 zł za 5 testów.
Powiem tak: tetst pozytywny wyszedł mi w 8 dc - a śluz płodny był do 17 dc - więc nie sądze by test pokazał prawdziwą Owu. W tym cyklu przyjęliśmy z mężem zasadę, co 2 3 dni. od 7 dc do 19 dc. Obecnie 21 dc... już "sucho". czekam cierlpiwe około jeszcze 10 dni by zrobić test ciążowy.
Powiem tak : testy wykluczają spontaniczność... ciągle się o nich myśli... i interpretuje wynik. Test najlepiej zrobić około 16... przez dwie godziny przed zrobieiem testu nie wolno pić itp. To duże utrudnienia. ja ciągle patrzyłam i zastanawiałam się która kreska jest mocnijesza i czy to już ... bardzo mnie to denerwowało.
Za jakiś czas dam znać czy nam się udało :)
Trzymam kciuki - może Ty będziesz miała większość cierpliwość do testów :)
P.S. ostatnio moja lekarka mi powiedziała, że każda z nas ma indywidualny poziom LH i że nie zawsze testy umieją to uchwycić. Ona mi zalecała obserwację swojego ciała :)

pozdrawiam
 
Witajcie Kobiety:-)
Opowiem Wam moją historię, trzy miesiące staraliśmy się w oparciu o testy
TESTY OWULACYJNE, PASKOWE - 20 szt - VITALMARKET - SPRAWDZONE SPOSOBY.
Celujemy w chłopca więc ważne było wychwycenie momentu owulacji. Nie udało się.
W tym miesiącu dalej testy + monitoring cyklu przez USG
I okazało się , że pęcherzyk miał już 22 mm a testy NIC nie pokazywały (objawy były: śluz, ból jajnika).
Dziś dopiero jest słaby paseczek ale jeszcze nie taki jak zaleca producent.
Zobaczymy co wyjdzie ze starań ale jakoś przestałam wierzyć w te testy..
 
No właśnie Muma
Dlatego ja też nie wierzę testom. Ale to sprawa indywidualna. Znam pary, którym testy pomogły.
Moja historia: rozpoczęłam testowanie 7 dc - 7 i 8 dc - wg mnie to testy pozytywne. I co z tego skoro śluz płodny pojawił się dopiero 12 dc i był do około 18 dc ??? Ból jajnika 15-16 dc. Wskazujący na owu z prawego.
zrobiłam około 12 testów ( 2 kupiłam na sztuki + 2 opakowania po 5 sztuk )- Nerwy - wyczekiwanie, kiedy w końcu będzie ciemna kreska... po 8 dc wszystkie wyszły negatywne
Pytanie - test miał rację, czy mój organizm ???
 
Hej anna_11
j ostatnio moja lekarka mi powiedziała, że każda z nas ma indywidualny poziom LH i że nie zawsze testy umieją to uchwycić. Ona mi zalecała obserwację swojego ciała :)

pozdrawiam

no ja własnie obserwuje też temperaturę i śluz (szyjka to dla mnie za trudne). wykresy robie na TwojeDni.pl - W staraniach, w oczekiwaniu, w macierzyństwie. bo tam mam automatyczną interpretację, plus jest tam taka dziewczyna co chętnie wszytskim pomaga, tlumaczy.
a testy to tak dodatkowo chciałam.
 
hej anna_11
i to jest dobre podejście :) testy jako uzupełniacz. Ja mimo negatywnych wyników - w dni płodne ( tak mi się wydaje, że płodne - bo śluz i kłucie w jajniku ) starałam się z mężem. Jak poszło, dam znać za jakieś 12 dni :)
Starałam się nie myśleć o testach ... mój mąż się denerwował...
choć muma mi napisała, że mogłam mieć wcześnie owu - tak jak pokazał test około 9 dc. A ten niby długo utrzymujący się śluz płodny to pozostałości M.
ehhhh takie to skomplikowane....
życzę powodzenia :)
 
reklama
aaaaaa i chciałam dodać, że od dwóch dni ( czyli od 20 dc ) zaobserwowałam już śluz biały - typowo niepłodny. A już się martwiłam, że ten płodny to będzie trwał wieki .... a przed tym sluzem było "sucho" - podejrzewam, że moje niepłodne dni trwają już od jakiś 4 dób.
hehehe 10-12 dni i testuje... :/
 
Do góry