reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne- szansa?

Doskonale rozumiem. Mnie od dwóch dni ciagle boli brzuch jak na miesiączkę, a w cyklu miesiączkowym bolał tylko w dniu q którym się pojawiała.. no i dzisiaj rano zatestowalam, wyszedł turbo bladzioch.. wczoraj tez machnęłam ostatni test owulacyjny (robiłam codziennie ciagle, chcąc sprawdzić ta niby teorie ze wykrywa ciąże szybciej) i pozytywny, a dzień wcześniej testowa ledwo widoczna..
U mnie tez 6 dni jeszcze, ale jutro pewnie znowu sprawdze :(
A czujesz się tak jak zawsze?
Kochana niw rob sobie tego i nie testów owulacyjnych, wierz mi to jest tylko zbieg okoliczności, ze on jest pozytywny, a czasami hormon lh może się utrzymywać podwyższony aż do samego @.
Generalnie boli mnie podbrzusze i jakbym zaraz miała dostać okres, wiec tez stanowczo za wcześnie. Piersi zupełnie nie, co akurat mnie dziwi bo zawsze delikatnie „szczypią” na tydzień przed miesiączka. Ale już nic nie wiem 🤷‍♀️ W zeszłym cyklu czułam się totalnie inaczej, tez bolało mnie podbrzusze ale po prostu czułam się zupełnie inaczej ( pierwszy raz) wyszły mi 3 pozytywne test ( według tez opinii innych dziewczyn) a beta 2 dni później ciąże wykluczyła 😣 i byłam mega rozczarowana bo po prostu wydawało mi się, ze „czułam to” a miałam najwidoczniej tak niesamowitego pecha. Teraz się bije aż testować :(
 
reklama
Kochana niw rob sobie tego i nie testów owulacyjnych, wierz mi to jest tylko zbieg okoliczności, ze on jest pozytywny, a czasami hormon lh może się utrzymywać podwyższony aż do samego @.
Generalnie boli mnie podbrzusze i jakbym zaraz miała dostać okres, wiec tez stanowczo za wcześnie. Piersi zupełnie nie, co akurat mnie dziwi bo zawsze delikatnie „szczypią” na tydzień przed miesiączka. Ale już nic nie wiem 🤷‍♀️ W zeszłym cyklu czułam się totalnie inaczej, tez bolało mnie podbrzusze ale po prostu czułam się zupełnie inaczej ( pierwszy raz) wyszły mi 3 pozytywne test ( według tez opinii innych dziewczyn) a beta 2 dni później ciąże wykluczyła 😣 i byłam mega rozczarowana bo po prostu wydawało mi się, ze „czułam to” a miałam najwidoczniej tak niesamowitego pecha. Teraz się bije aż testować :(
Ja wiem o tym, ale chciałam zużyć te testy i od kolejnych cyklów (mam nadzieje, ze nie) poprostu wyluzować i ich nie robić, a to tylko taki sposób by się ich pozbyć. Na razie zyje nadzieja dzisiejszym pozytywnym ciążowym.. bladziochem..
Mnie piersi tez nie, ale ponoć często się zdarza ze po pierwszej ciazy i KP piersi porpsotu mogą nie bolec. Mnie tez nigdy przed @ nie bolały.
Ja w drugiej ciazy straconej miałam pozytywne testy, beta była 25.. potem 62.. niestety kilka dni poronienie samoistne.. bolało, wiec teraz nawet z tym testem dziś podchodzę na dystans, bo mam nauczkę ze radość przedwczesna boli. Daj znać jak będziesz testować! :)
 
Ja wiem o tym, ale chciałam zużyć te testy i od kolejnych cyklów (mam nadzieje, ze nie) poprostu wyluzować i ich nie robić, a to tylko taki sposób by się ich pozbyć. Na razie zyje nadzieja dzisiejszym pozytywnym ciążowym.. bladziochem..
Mnie piersi tez nie, ale ponoć często się zdarza ze po pierwszej ciazy i KP piersi porpsotu mogą nie bolec. Mnie tez nigdy przed @ nie bolały.
Ja w drugiej ciazy straconej miałam pozytywne testy, beta była 25.. potem 62.. niestety kilka dni poronienie samoistne.. bolało, wiec teraz nawet z tym testem dziś podchodzę na dystans, bo mam nauczkę ze radość przedwczesna boli. Daj znać jak będziesz testować! :)
Rozumiem ;)
Niby się człowiek nie nastawia ale gdzies tam w głębi serducha liczy. Oby Twój bladzioch był jutro wyraźniejszy, tez daj koniecznie znać i wrzucaj fotę, lubię patrzeć na pozytywy ! ❤️
 
Rozumiem ;)
Niby się człowiek nie nastawia ale gdzies tam w głębi serducha liczy. Oby Twój bladzioch był jutro wyraźniejszy, tez daj koniecznie znać i wrzucaj fotę, lubię patrzeć na pozytywy ! ❤️
Dzisiejszy był tak blady, ze telefonem nie łapało.. ale chociaż jestem pewna, ze ten cykl był owulacyjny.. pierwszy owulacyjny po stracie. Wkoncu czuje prace jajników!

A powiedz, mierzysz temperaturę?
 
Dzisiejszy był tak blady, ze telefonem nie łapało.. ale chociaż jestem pewna, ze ten cykl był owulacyjny.. pierwszy owulacyjny po stracie. Wkoncu czuje prace jajników!

A powiedz, mierzysz temperaturę?
Super, podejrzewam jaka ulga ❤️
Jest jeszcze wcześnie wiec jak najbardziej mógłbyc blady.
Nie mam tego termometru owulacyjnego. Miałam niby mierzyć w tym cyklu ale jakoś ciagle zapominałam, jeden dzień tak drugi dzień nie i dałam sobie spokój bo to nie jest miarodajne wtedy. Jeśli się nie uda to od kolejnego będę mierzyć na pewno. A Ty ?
 
Super, podejrzewam jaka ulga ❤️
Jest jeszcze wcześnie wiec jak najbardziej mógłbyc blady.
Nie mam tego termometru owulacyjnego. Miałam niby mierzyć w tym cyklu ale jakoś ciagle zapominałam, jeden dzień tak drugi dzień nie i dałam sobie spokój bo to nie jest miarodajne wtedy. Jeśli się nie uda to od kolejnego będę mierzyć na pewno. A Ty ?
Teraz mnie zagielas. Nie wiedziałam, ze jest coś takiego jak termometr owulacyjny. 😅 Ja nie mierze, ale rozwazam tak dla samej siebie, chociaż tez mam zdanie ze nie jest to miarodajne i chyba trzeba mieć wprawę.
 
Teraz mnie zagielas. Nie wiedziałam, ze jest coś takiego jak termometr owulacyjny. 😅 Ja nie mierze, ale rozwazam tak dla samej siebie, chociaż tez mam zdanie ze nie jest to miarodajne i chyba trzeba mieć wprawę.
Jest jest, to w sumie ( tak mi się wydaje) zwykły termometr tylko pokazuje 2 liczby po przecinku, dlatego łatwiej i dokładniej możesz wychwycić wzrost temperatury :) trzeba ja mierzyć codziennie przed wstaniem z łóżka o tej samej porze np w buzi ( nie pod pachą). Ale faktycznie cały cykl musisz obserwować. Ja naturalnie mam bardzo niska temperaturę ciała, wiec w zasadzie nawet nie wiem jaka powinnam mieć w takim razie w czasie owulacji czy przed miesiączka czy po ewentualnym zagnieżdżeniu 🤷‍♀️
 
reklama
A mogę wiedzieć na przykładzie jak to u Voebie wyglada przez cały cykl ? ;)

U mnie testy owulacyjne wychodziły takie cały czas prawie pozytywne, ale bez piku.
Za to temperatura bardzo wyraźnie skoczyła (ja też mam niskie temperatury 33-35, a przy owu 37) i nie spadła jak doszło do ciąży (normalnie spadła w dniu okresu). Dopóki beta mi nie spadła do zera bo ciąża była pozamaciczna, to cały czas miałam ją na poziomie 37. Teraz jak nie mogę zajść w ciąże przez 6 miesięcy z powodu leczenia CP, to jestem na tabletkach i cały czas mam niską temperaturę, a np. jajniki mnie normalnie bolą, monitoring też pokazał, że tabletki działają tak jak powinny ;) (no bo nie mają powodu by nie działać)
 
Do góry