reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testosteron w ciąży

Marta951

Początkująca w BB
Dołączył(a)
20 Kwiecień 2022
Postów
17
Witam :)
Jestem aktualnie w 8tc .
Mam podwyższony testosteron norma 0.3 - 1.97 . Mój wynik 2,49
Czy któraś z Was borykała się z tym problemem. ? Mam się czym martwić ? :(
 
reklama
Ja też mam podwyższony testosteron. Badania robiłam przed ciążą i było 0,88 ng/ml przy normie z laboratorium 0,08-0,48. Moja pani ginekolog zobaczyła ten wynik na pierwszej ciążowej wizycie, w 8 tyg. Stwierdziła, że skoro udało się zajść w ciążę to nic z tym nie robimy, a wynikiem mam się nie martwic. Aktualnie jestem w 13 tyg i wszystko jest ok 🙂
 
Ja przed ciążą w styczniu testosteron miałam w normie . Byłam w trakcie diagnostyki WPN/ PCOS ( podwyższony 17-oh progesteron i androstendion) ale w trakcie zaszłam w ciążę i przy aktualnych badaniach dodatkowo testosteron wyszedł podwyższony , martwię się bo oczywiście naczytałam się już głupot w internecie :( Mam wizytę dopiero 5/05 więc to jeszcze trochę czasu :(
 
Ja przed ciążą w styczniu testosteron miałam w normie . Byłam w trakcie diagnostyki WPN/ PCOS ( podwyższony 17-oh progesteron i androstendion) ale w trakcie zaszłam w ciążę i przy aktualnych badaniach dodatkowo testosteron wyszedł podwyższony , martwię się bo oczywiście naczytałam się już głupot w internecie :( Mam wizytę dopiero 5/05 więc to jeszcze trochę czasu :(
Jak napisała poprzedniczka - jak udało się zajść to już powinno być z górki...

Ja mam podwyższone (wartości przekroczone e też po 2x lub więcej) tsh (na początku ciąży 3.8, teraz 3.95, w między czasie wachania od 1.5 po 4.8 później spadek na 2.3)... Jestem pod opieką endo.
Testosteron już nie pamiętam, ale jakoś 2-2.5x był przekroczony na początku ciąży, prolaktyna (tak ten hormon od mleka, powodujący, że mam mleko cały czas od 16roku życia) też przekroczony 2x...
Innych hormonów nie robiłam, a jestem też ciekawa ile mam wszystkich innych - szkoda że nie ma jakiegoś grupowego badania krwi mierzącego poziom wszystkich hormonów po kolej :p
 
Ja też mam podwyższony testosteron. Badania robiłam przed ciążą i było 0,88 ng/ml przy normie z laboratorium 0,08-0,48. Moja pani ginekolog zobaczyła ten wynik na pierwszej ciążowej wizycie, w 8 tyg. Stwierdziła, że skoro udało się zajść w ciążę to nic z tym nie robimy, a wynikiem mam się nie martwic. Aktualnie jestem w 13 tyg i wszystko jest ok 🙂
 
Ja też mam podwyższony testosteron. Badania robiłam przed ciążą i było 0,88 ng/ml przy normie z laboratorium 0,08-0,48. Moja pani ginekolog zobaczyła ten wynik na pierwszej ciążowej wizycie, w 8 tyg. Stwierdziła, że skoro udało się zajść w ciążę to nic z tym nie robimy, a wynikiem mam się nie martwic. Aktualnie jestem w 13 tyg i wszystko jest ok
 
Ja też mam podwyższony testosteron. Badania robiłam przed ciążą i było 0,88 ng/ml przy normie z laboratorium 0,08-0,48. Moja pani ginekolog zobaczyła ten wynik na pierwszej ciążowej wizycie, w 8 tyg. Stwierdziła, że skoro udało się zajść w ciążę to nic z tym nie robimy, a wynikiem mam się nie martwic. Aktualnie jestem w 13 tyg i wszystko jest ok 🙂
Czy udało się szczęśliwie donosić maleństwo i wszystko ok? Jak testosteron po porodzie?
 
reklama
Ja przed ciążą w styczniu testosteron miałam w normie . Byłam w trakcie diagnostyki WPN/ PCOS ( podwyższony 17-oh progesteron i androstendion) ale w trakcie zaszłam w ciążę i przy aktualnych badaniach dodatkowo testosteron wyszedł podwyższony , martwię się bo oczywiście naczytałam się już głupot w internecie :( Mam wizytę dopiero 5/05 więc to jeszcze trochę czasu :(
Do Pani również pytanie czy wszystko ok?
 
Do góry