reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Test owulacyjny

reklama
Byc może właśnie to kwestia niewylapania piku. Ja teraz robię 2 czasem 3 x dziennie test mimo że na ulotce jest info żeby robi się w godzinach wieczornych.
Najważniejsze nie pić dużo przed. No i pamiętać, że wynik testu o niczym nie przesądza. Zdarza się pozytywny test i brak owulacji, a także test negatywny a cykl zakończony ciąża. Aby wiedzieć czy owulacja była najlepiej chodzić na monitoring. Ewentualnie można 7-8dpo zbadać poziom progesteronu.
 

Załączniki

  • 9DAF53AD-51E4-4151-9432-A7B3E87A7801.jpeg
    9DAF53AD-51E4-4151-9432-A7B3E87A7801.jpeg
    1,3 MB · Wyświetleń: 72
Super :D ja o dziecko się nie staram, ale uspokoiła mnie sprawa, bo wczoraj miałam delikatne plamienie, ale to pewnie na owulacje :)
Pamiętaj, ze testy nie dają jednak 100% pewności ze owulacja wystąpi/wystąpiła. To tylko podwyższony hormon. Jak się nie starasz to pewnie nie ma co się nakręcać ;) teraz to mój drugi cykl starań, pik na testach niby mam ale czy ta owulacja na pewno jest nie wiem. Jeśli w 3 cyklach nie wyjdzie, pójdę na monitoring :)
 
reklama
Przypomnę, że pik nie oznacza, że owulacja się odbędzie. A w przypadku PCOS robienie testów owulacyjnych nie ma większego sensu.
Już więcej nie mam zamiaru robić, i tak już nie mam testów a szkoda mi już pieniędzy 😂 zrobiłam czysto z ciekawości :) no i jeśli wykryło mi duże stężenie tego hormonu to może to delikatne plamienie wczoraj to właśnie to owulacyjne :D
 
Do góry