reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tardyferon (żelazo) w I trymestrze.

Dmalw

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2019
Postów
3 389
Witajcie.
Na ostatniej wizycie u ginekologa (7tc+3) dostałam żelazo 80mg dziennie z uwagi na hemoglobinę 9,5.
Lekarz zastanawiał się bo powinno się od 2 trymestru brać żelazo no ale ta hemoglobina. Lek mam ale boje się brać.

Macie jakieś doświadczenia ?
 
reklama
Rozwiązanie
Dziewczyny a czemu nie można brać żelaza od początku ciąży? Ja od początku brałam sumplement omegamed i miał w składzie jod, kwas foliowy i właśnie żelazo .. Co teraz?
Nie że nie można... To jak z wszystkimi lekami, mało które maja badania pod tym kątem(bo kobiety do 3mc to mała grupa odbiorców i się zwyczajnie nie opłaca) lub zwyczajnie nie da się określić ich wpływu w 1trymestrze. Dlatego w ulotkach jest napisane żeby brać wszystko w ciąży pod okiem lekarza, żeby zrzucić odpowiedzialność
reklama
Ale już na tak wczesnym etapie ciąży? Czytam w ulotce że jest zalecane ale od czwartego miesiąca… I to właśnie budzi mój lęk i niepokój
Tak od początku w pierwszej ciąży w drugiej od połowy. Wszystko było ok. Próbowałam 2innych preparatów z zelazem i miałam po nich straszne rewolucję żołądkowe, tardyferon bez zarzutów.
 
Dziewczyny a czemu nie można brać żelaza od początku ciąży? Ja od początku brałam sumplement omegamed i miał w składzie jod, kwas foliowy i właśnie żelazo .. Co teraz?
Nie że nie można... To jak z wszystkimi lekami, mało które maja badania pod tym kątem(bo kobiety do 3mc to mała grupa odbiorców i się zwyczajnie nie opłaca) lub zwyczajnie nie da się określić ich wpływu w 1trymestrze. Dlatego w ulotkach jest napisane żeby brać wszystko w ciąży pod okiem lekarza, żeby zrzucić odpowiedzialność
 
Rozwiązanie
Biorę Tardyferon i to 2 tabletki dziennie od 5 tygodnia ciąży. Zaszłam w ciążę dwa miesiące po poronieniu zakończonym ogromnym krwotokiem i miałam od początku anemię. Dzisiaj skończyłam 15 tygodni ciąży, dziecko rośnie zdrowo. Bardziej obawiałabym się anemii niż brania żelaza.
Wiem że minęło sporo czasu... Ale może jeszcze tu zaglądasz?
Jestem w podobnej sytuacji. Też biorę Tardyferon i właśnie się dowiedziałam że jestem w ciąży. Naczytałam się że w I trymestrze nie powinno się suplementowac żelaza i nie wiem co robić. Wizytę u lekarza mam za 2 tyg.
 
Wiem że minęło sporo czasu... Ale może jeszcze tu zaglądasz?
Jestem w podobnej sytuacji. Też biorę Tardyferon i właśnie się dowiedziałam że jestem w ciąży. Naczytałam się że w I trymestrze nie powinno się suplementowac żelaza i nie wiem co robić. Wizytę u lekarza mam za 2 tyg.
Brałam całą ciążę i dziecko zdrowe jak rydz.
Tak jak poprzedniczka napisała i przyznaje jej rację, niebezpieczna jest bardziej anemia ,aniżeli suplementacja żelazem.

Nie denerwuję się, będzie dobrze
 
Brałam całą ciążę i dziecko zdrowe jak rydz.
Tak jak poprzedniczka napisała i przyznaje jej rację, niebezpieczna jest bardziej anemia ,aniżeli suplementacja żelazem.

Nie denerwuję się, będzie dobrze
Dziękuję. Ja bardzo się denerwuje bo poroniłam 22 grudnia i potem badania wykazaly że mój organizm jest wyczerpany. Mój lekarz sugerował kilka miesięcy na regenerację... Bardzo niskie żelazo, ferrytyna, kwas foliowy, wit. D. Nie staraliśmy się teraz. W momencie gdy miałam komplet badań bylam już w połowie cyklu... I teraz się okazało że jestem w ciąży.
 
reklama
Dziękuję. Ja bardzo się denerwuje bo poroniłam 22 grudnia i potem badania wykazaly że mój organizm jest wyczerpany. Mój lekarz sugerował kilka miesięcy na regenerację... Bardzo niskie żelazo, ferrytyna, kwas foliowy, wit. D. Nie staraliśmy się teraz. W momencie gdy miałam komplet badań bylam już w połowie cyklu... I teraz się okazało że jestem w ciąży.
Rozumiem Cię. Ja też straciłam ciąż e dwa razy i w dodatku choruje na białaczkę. Bierz suplementy,dużo odpoczywaj, znajdz dobrego lekarza któremu zaufasz i poddasz się jego wiedzy. Będzie dobrze! Trzymaj kciuki
 
Do góry