reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca a ciąża

Jasne, że możesz dołączyć loczkis :) bardzo nam miło.


aventuraorama wyniki masz jak najbardziej dobre.


Butterfly trzymam mocno kciuki.


Ja będę powtarzać po świętach TSH bo to coś mi nie za halo wygląda. Niemożeliwe żebym nagle wpadła w nadczynność.


Wesołych Świąt kochane!
 
reklama
e-kartki-nowy-rok-1258.jpg
 
Po wizycie jestem trochę uspokojona a trochę nie.. Mam odstawić Euthyrox i za 10-14 dni zrobić badania i zadzwonić do doktorki. Mam zrobić też krzywą cukrową oraz w 5dc LH i FSH i Estradiol. Mam też iść do innego endo w sprawie mojego testosteronu, androstendionu i 17OHP, u niego wizyta lekko 120zł, do tego stwierdziła, że przydałoby się tyle badań zrobić, że doktor będzie pewnie mnie chciał wziąć na oddział. Bo musimy wykluczyć jednak wrodzony przerost nadnerczy i cos tam jeszcze.Moje najnowsze wyniki:TSH - 0,008µIU/ml (0,27 - 4,20)FT4 - 22,25pmol/L (12 - 22)FT3 - 7,46pmol/L (3,95 - 6,80)Także od dziś jestem bez euthyroxu i mam zrobić badania za dwa tygodnie niecałe i zadzwonić do mojej lekarki i zapytac co dalej. W razie W przepisała mi euthyrox 25 żeby nie dzielić na 4 75-tki :p
 
cześć Kochane :)
troszkę mnie tu nie było. Widzę, że czynicie postępy w leczeniu/diagnostyce. wszystko zmierza ku lepszemu :)
u mnie ,jak widać nastąpiły zmiany - w sylwestra urodziłam syneczka :)
jeśli chodzi o moje hashi -zgodnie z zaleceniem lekarki , na drugi dzień po porodzie zmniejszyłam dawkę leku o połowę (co daje mniej niż to ,co przyjmowałam przed ciążą), w przyszłym tygodniu idę na badania i na wizytę kontrolną . mam nadzieję, że lekarka dopasuje mi dawkę tak, abym czuła się w miarę dobrze. teraz niestety odczuwam spadek energii,ale trudno wyczuć ,na ile to efekt mniejszej dawki euthyroxu a na ile zmiany hormonalne zachodzące po porodzie.
za jakiś czas i ten temat będzie Was dotyczyć :), więc będę pisać , co mi lekarka zaleca i jak to skutkuje - pouczymy się na moim przykladzie. w końcu sprawne funkcjonowanie po porodzie jest bardzo ważne ;)
pozdrawiam Was cieplutko :)
 
poratujcie dziewczyny...
jestem w 7 tyg ciazy odebralam wyiki tsh i ft4, moze ktoras mi cos powie na ten temat...mi sie wydaje, ze nie jest za dobrze...
TSH 4,5
ft4 10.4 (7.50-21.10)

mialam robione usg tarczycy okolo rok temu wzystko bylo ok a tu w ciazy takie wahania...
 
reklama
Do góry