reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca a ciąża

Zdaję relację z wizyty u endokrynologa. Generalnie jestem zadowolona. Obejrzał wyniki i odpowiedział na wszystkie moje pytania. Podsumowując mogę stwierdzić, że :
- wyniki moje nie są złe. TSH mieści się w normie, więc dobrze, ale będziemy oczywiście dążyć do tego aby było poniżej 2,5, bo skoro może być lepiej to czemu nie.
- prolaktyna przekroczona z powodu niedoczynności. Nie jest to powód do zmartwienia w szczególności że mam owu i regularne cykle. Dostałam Castagnus na 3 miesiące. Powiedział że Bromergonu mi nie przepisze przy moich wynikach bo jest za silny.
- zwiększona dawka Euthyroxu. Mam brać jak do tej pory i dodatkowo co trzeci dzień plus 25 mg czyli 87,5.
- następna wizyta po 15 stycznia.

Teraz coś zabawnego. Pan doktor mi powiedział: "no tak, te wyniki owszem mogą być właśnie powodem Pani trudności z zajściem w ciążę". Ja na to "ale Panie doktorze ja się jeszcze nawet nie zdążyłam starać, bo mi nie było wolno, więc nawet nie wiem czy ja mam jakieś trudności!!!" doktorek się roześmiał :-)

Postawiłam wyraźne pytanie czy w takim razie mam sie "powstrzymywać" ?
Otrzymałam odpowiedź że w żadnym wypadku mam się NIE powstrzymywać.

Reasumując, staramy się od tego cyklu bez przeszkód, mimo że szanse mogą być jeszcze zmniejszone :-)
 
reklama
NAJLEPSZE ŻYCZENIA MIKOŁAJKOWE
wink2.gif

69477_444859825563117_703028342_n.jpg
 
Witajcie z wielkimi przeszkodami ,ale zapisałam się do nowego endokrynologa ginekologa i czekam na wizytę mam mieć 18 stycznia 2013 na 14.20 i mam skierowanie na badanie krwi na tsh od starego endo i tak myślę czy nie zrobić i skserować i dać nowemu aktualny wynik jak myślicie?
 
Butterfly jakie ladne Mikolaje :-D

Kobietka wyniki warto sobie kserowac i trzymac jesli Ci je zabieraja. Tylko ze do 18 stycznia mozesz miec juz inny wynik. Pokaz nowemu wszystkie ostatnie wyniki ale on pewnie skieruje Cie i tak po swojemu na nowe badania ktore bedzie chcial miec :-)
 
Ja na razie mam tylko skierowanie na badanie mogę zrobić je kiedy chcę , no może i racja i tak swoje badania zleci nowy lekarz.
 
reklama
Mi np lekarz zleca badanie tsh tak co miesiac lub poltora. W takim czasie podobno nastepuja jakies zmiany jego wartosci jesli np bierzemy nowa dawke leku. Mozesz np teraz zrobic badanie dla siebie a w polowie stycznia znowu dla kontroli.
 
Do góry