reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca a ciąża

Anulka_szn przykro mi, ja również nastawiłam się na dobre wyniki i o tyle dobrze,że u mnie akurat po miesiącu ładnie spadły :happy2: ja mam 21 lat, ale lekarz każe mi się już starać bo od 16 roku życia mam problemy a cykle mam jak kobieta przed menopauzą. Po poronieniu nie udało mi się zajść w ciąże :sorry2: a od wizyty minęło ok. pół roku i trochę mnie to martwi ... Oficjalnie staramy się 2 miesiące ( metodą co 2 dzień ) ale i ta metoda się nie sprawdziła - a przed tem obliczałam dni płodne i korzystałam z pasków LH i też nic ... Ja leczę się w klinice leczenia bezpłodności w Poznaniu i chodzę do gin-endo
 
reklama
Fajnie mieć właśnie lekarza gin-endo w naszym przypadku, ale ja nie chcę rezygnować z mojego gina bo jest super, no i endo w zasadzie tez jest w porządku wiec po prostu trochę więcej się najeżdżę. Trzymam w takim razie za Ciebie kciuki Butterfly, w końcu musi się udać. No i &&& za wuzytę, daj znać jak było. :)
 
Witajcie ja byłam wczoraj na kontroli u mojego endokrynologa i wiemy dobrze wie każda z nas ,że optymalny wynik tsh na zajście w ciążę to 1,5-2 no i podpuściłam mojego lekarza i mu mówię ,że chcę postarać się o dziecko i czy ten mój wynik jest ok. 2,4 wynik wynosił ,a on na to ,że jak najbardziej wynik jest odpowiedni :sorry2: i co o tym myślicie bo ja chcę zmienić lekarza na endokrynologa - ginekologa jutro dzwonię się zapisać i jego zapytam jak to jest z tym wynikiem myślicie ,że dobrze by było jeszcze troszkę obniżyć ten wynik?
 
Witaj kobietko ;-) wynik prawidłowy dla kobiet starających się o dziecko powinien być max do 2! Moja gin też mi powiedziała,że jeżeli z TSH nie zejdę poniżej 2 to nie ma mowy o działąniu
 
Hmm mój ginekolog mówi że najlepiej by było tak poniżej 2,5.
Powiem tak, podchodząc do sprawy w ten sposób to można by swój organizm próbować doprowadzić
do totalnego ideału. Oprócz idealnego TSH mieć idealną całą resztę hormonów i resztę badań.
Tylko ja się pytam gdzie są takie kobiety? Szczególnie po 30-tce i w tych czasach.
o tak jak z ciśnieniem, jak ktoś ma 130/90 to nic takiego ale wiadomo, LEPIEJ BY BYŁO jakby
miał 120/80.
Oczywiście powinnyśmy starać się doprowadzać swoje organizmy do perfekcji
starając się zajść w ciążę, ale nie doprowadzajmy do skrajności, bo skupione na tych cyferkach
zaczniemy od zmysłów odchodzić i nic z tego nie będzie.
 
reklama
Do góry