reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Tarczyca a ciąża

cześć dziewczyny

podczytuję Was od jakiegoś czasu ,mam prośbę czy uważacie ,że wyniki są w porządku ?


P/c antytyreoglobulinowe (ATG) < 15,0U/ml < 60
P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO) 29,0U/ml < 60,0
Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji 3,191 μIU/ml 0,550 — 4,780 A
Wolna trijodotyronina (FT3) 3,72 pg/ml 2,30 — 4,20
Wolna tyroksyna (FT4) 1,22 ng/dl 0,89 — 1,76
 
reklama
Hej Zuzanka :) - przeciwciała masz ok.


TSH - jak na starania za duże - z resztą wg mojej endo nie tylko do starań, W ogóle powinno TSH nie przekraczać 2,5. A do starań najlepiej mieć pomiędzy 1-2. Wyższe grozi poronieniem.


Wiadomo, że najlepiej gdybyś skontaktowała się z endokrynologiem - ale ja bym poszła pomimo, że TSH w tej "niby" normie - która jak widać powinna tak naprawdę być inna.


Pozdrowionka :)
 
Hej dziewczyny!

Zuzanka tak jak pisze Anulaaa, mogłabyś nieco zbić to TSH.

Anula dołączyłam do Ciebie tak jak przewidywałam z nowym cyklem :) Wczoraj @ przyszła. Tak sobie analizuję, że chyba jednak miałam owu w sobotę. Jutro zamawiam testy owulacyjne na allegro co by w tym cyklu podejść do sprawy profesjonalnie. W nadchodzącym tygodniu chwila prawdy czyli badanie TSH. Mam nadzieję że w końcu będzie jakaś poprawa zadowalająca, bo ile można czekać i czekać. No i zobaczymy jak prolaktyna i mam nadzieję że w czwartek uda mi się już z wynikami pójść do endo. Heh i tak jak większość z nas mam nadzieję na najpiękniejszy prezent gwiazdkowy. Pewnie niektórym z nas się uda. Moja szwagierka zaszła w grudniu 3 lata temu. Mówiła że zafasolkowała 6.12 a test wyszedł pozytywny jakoś na dwa dni przed wigilią :)
 
Dzień doberek :-D witam się po weekendzie! dziewczyny następny cykl należy do nas :-D Trzymam kciuki && za nas wszystkie starające się! Do nas w piątek przyjechało długo wyczekiwane łóżko :-D cieszyłam się jak dzieciak :) Moje ostatnie TSH wynosiło 1,91 ale teraz zamierzam przed wizytą zrobić świeższy wynik bo tamten ma z 3 miesiące. Wczoraj przeżywałam katusze bo strasznie bolały mnie piersi :( masakra, chyba mi hormony robią psikusy
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczynki :)

Jak tam po weekendzie nastroje?
Tygryseczek czy Ty dostałaś w końcu jakieś leki na tarczycę?
Anulaa jak tam u Ciebie? Codziennie śledzę Twój wykres :)
Butterfly jak łóżeczko? :)

Jeśli chodzi o mnie to w tym tygodniu dowiem się jak moja tarczyca.
Teraz już po 3 miesiącach brania euthyroxu naprawdę mam nadzieję na jakiś
dobry wynik, bo ile można czekać. W czwartek idę do laboratorium
robić TSH i prolaktynę. W piątek będą wyniki.
Do endo zaś wybiorę się we wtorek 4 grudnia, prosto z pracy bo mam bliżej.

Do tego zaopatrzyłam się w porządny sprzęt na ten cykl. Otóż zamówiłam
termometr owulacyjny (mooooże jednak mi się uda konsekwentnie mierzyć temp.)
oraz testy owulacyjne :) Jak już prowadzić wykres to porządnie. Zobaczymy jak mi pójdzie.


Widziałam że już jest wątek z terminem "sierpień 2013" i kolejne dziewczyny
chwalą się dwiema kreseczkami. Nie powiem...jest to bardzo pozytywne i nastraja optymistycznie
biggrin.gif
 
Anulka-szn witaj :)

Łóżko było już przetestowane i jestem pozytywnie zaskoczona :-D ogólnie zmieszczą się na nim 4 osoby! trzymam kciuki za Twoje TSH, mi po miesiacu brania euthyroxu n 50 spadło do 1,91 -> ale jak pisałam to wynik sprzed ok 3 mcy.

Testy owu także miałam i pomimo ich II kreseczek i działań w wiadomym zakresie i tak nie wychodziło, aż w koncu się zdenerwowałam i wszystkie jakie miałam wyrzuciłam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Butterfly Mi po miesiącu n25 nie spadło w ogóle. Po kolejnym miesiącu ale już n50 spadło z 5,2 na 3,45. Teraz jestem po kolejnym miesiącu dawki 62,5 i zobaczymy jak poszło :)

Długo się już staracie?
 
Do góry