reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca a ciąża

Ja dziś byłam u endo :/ no i potwierdziła tylko moje podejrzenia. Mam hashimoto . Kazała mi brać teraz już całą tabletkę euthyroxu 25 , i stopniowo chce przejść na 50-tkę. Za dwa tyg mam zrobić kontrolne badania hormonów tarczycy.
 
reklama
anula - powiedziała jak będzie wyglądało leczenie? jakie badanie będziesz robiła, jak często? I jak to wpływa na planowanie ciązy? Rozumiem że Hashimoto to z tych p/ciał ? A na USG Cię skierowała?
 
Chciałam jeszcze dodać, że pocieszające dla nas Wszystkich powinny być posty koleżanek, które pisały 2 lata temu w tym temacie, a dokładniej ich "suwaczki" które wskazują ze są One teraz w ciąży a nawet mają już dzieci :)
 
Witam Was po raz pierwszy na tym forum :) Zaczynam od tego tematu gdyż też mnie dotyczy. Zaczynamy starania z mężem. Jako, że chciałam podejść do sprawy odpowiedzialnie, zrobiłam badania. Wyszło podwyższone TSH na poziomie 5,2 (norma była do 4,9) z uwagi na starania o dziecko zostałam skierowana do endokrynologa. Reszta wyników tj. FT3 FT4 oraz aTPO i aTG były w normie, ale USG tarczycy wykazało, że przeszłam zapalenie :/ nawet nie wiem kiedy. Endokrynolog przepisał mi Euthyrox 25 i za miesiąc mam przyjść z wynikami TSH, aTPO oraz prolaktyny. Lekarz powiedział, że jak chcemy mieć dzidzię to TSH musi być w normie i koniec. Kuracja wstępnie ma trwać 3 miesiące:/ Zapomniałam tylko zapytać czy będziemy mogli się dalej starać dopiero za 3 mies, czy jak sie okaże ze TSH spadnie to już za miesiąc? Ehhh zobaczymy jak to będzie...... Myślałam, że ja - okaz zdrowia - będę miała super wyniki i mogę śmiało się starać, a tu taka niemiła niespodzianka :/

Widać że trafiłaś na dobrego lekarza i się go trzymaj, Ja dopiero po roku i po zmianie lekarza dostałam skierowanie na USG - u mnie TSH było zawsze w normie, zawsze stałe - bo sprawdzałam wyniki sprzed 4 lat, 3 i 2 lat - zawsze było 1,1. Nagle mi podskoczyło na 4,04 a po miesiącu na 12,6 - od czego? jak to lekarka powiedziała - nie będzie mi tutaj wykładu przeprowadzać :crazy:
Zapytaj się czy będziesz musiała eut brać całe życie czy jak to ma wyglądać, nie masz aż tak wysokiego więc trzymam kciuki żeby szybko zeszło w dół. A jak prolaktyna? badałaś już? Każdy ma swoje granicy ktoś mówi że TSH powinno być 1,5-2 , ktoś 1-2, Ja miałam parę mies. temu 0,812 i też gin stwierdził że dobrze:tak: Nie jestem lekarzem i na nic nie namawiam, ale uważam że jeśli za miesiac bedziesz miała wyniki w normie to nic nie stoi na przeszkodzie żeby się zacząć starać :tak: Powodzenia
 
Witaj Anulka! Oj tak zgadzam się, bardzo podtrzymujące na duchu są posty koleżanek, które pisały przed nami. Mam nadzieję, że my też doczekamy się takich suwaczków :)

Anastazja - USG zrobiłam sama od siebie przed tą wizytą którą miałam w sobotę, po zobaczeniu wyników - właśnie zasugerowałam się tymi przeciwciałami - a endo po zobaczeniu wyników właśnie przeciwciał stwierdziła hashi. USG wyszło w sumie ok, chyba wklejałam gdzieś opis usg mój w wątku ;). Jeszcze nic właściwie konkretnie nie wiem, bo z nerwów się zapomniałam zapytać, ale na następnej wizycie się wypytam o wszystko :D zrobię sobie listę chyba :-D. Na razie nie wiem co ile mam badać homrony - na chwilę obecną mam je zbadać za 2 tygodnie. Bo już biorę Euthyrox od 21-wszego sierpnia. Najpierw miałam pół tabletki, a po wizycie mi podwyższyła na całą 25. Co dalej zobaczy się po następnej wizycie.
 
reklama
Do góry